Na aké príspevky mám nárok, ak je manžel cudzinec?

radostxl
21. sep 2010

ahojte, viete mi poradit co vsetko potrebujem vzbavit, ak som vzydata za francuza, ja som slovenka a zijeme v madarsku? ja pracujem stale na slovensku, kde mam aj trvale bydlisko, manzel ma trvale bydlisko v madarsku. v januari cakama nase prve dieta. na co vsetko mi vznika narok, alebo naopak aj zanika? dakujem

riag
22. sep 2010

Ahoj,budes mat narok na matersku dovolenku (socialna poistovna),prispevok pri narodeni dietata a priplatok k prispevku pri nar dietata.(urad prace soc veci a rod.) Ak sa Vase dieta narodi v Madarsku tak bude mat madarsky rodny list.....ten musis nechat prelozit do SK,overit notarom alebo najlepsie konzulatom SR v Madarsku a zaslat na SK matriku so ziadostou o SK rodny list-ten vybavuje osobitna matrika a trva to cca 3 mesiace(je to v pripade ak to vybavujes cez konzulat.Mozno osobne je to rychlejsie) Maly bude mat urcite SK obcianstvo a pokial sa s manzelom rozhodnete aj pre francuzke tak to musi riesit manzel s uradmy vo Francuzku....teda co a kde zaslat.Asi takto by to malo fungovat 🙂 Drzim palce...

riag
22. sep 2010

.....ale ak ti mozem poradit,vytelefonuj si to.Zavolaj na matriku,na urad prace soc.vec.a rod,na socialku.Popis im situaciu a oni ti poradia.Ked ziskas info tak si zober aj meno osoby s ktorou budes volat nakolko niekedy nekompetentne osoby na linke davaju protichodne alebo neuplne info (hlavne ked ide o kompletizaciu dokladov) Tolko moja skusenost 😉

sebastia
13. sep 2013

ahojte potrebujem surne poradit ja som podala sinovi o rodny slovesky list moj sin sa narodil v zahranici a tu na sk som mu prisla urobit ten rodny list a neviem este ako dlho budem cakat uz je to mesiac a stale nic