Na čo mám nárok, keď porodím ako neplnoletá?

monicka0
28. mar 2011

Ahojte zienky . Mam 17r a som v 28tt.Ked sa nam narodi nas syncek tak este nebudem mat 18r.,ale priatel ma 20r.Chcela by som sa vas opytat ci mam narok na rodicovsky prispevok a rodinne pridavky na dieta .A este by som chcela vediet ako je to s tym prispevkom pri narodeni dietatka a priplatkom k prispevku pri narodeni dietatka .Keby som nemala narok na prispevok pri narodeni dietatka a pripl.pri nar.dietatka tak moze si to uplatnit priatel,kedze je plnolety a bude zapisany v rod.liste?? Dakujem vam za vase odpovede

ela2710
29. mar 2011

ahoj, teda ja som na tom bola podobne, maly sa mi narodil pred 18. ale len o 19 dni pred 18. Takze som dostavala aj pridavky, aj rodicovsky prispevok, ale musela som si ist on poziadat az po 18-tke. Dalsia vec, priatela zapisat do rodneho listu nemozes, pokym nemas 18. My sme sli hned den po mojej 18, lebo skor nie si sposobila na pravne ukony, teda ti rodny list maleho pordzia, kym nedovrsis 18. Teda tvoj priatel si nebude moct nic poberat, ja som si tiez myslela, ze mi ho tam zapisu hned po narodeni maleho, ale mylila som sa, musis ist na matriku a tam ti povedia, ze kym nemas 18 ocina zapisat nemozes, vynimka je ak ste zobrati.Na RP a pridavky narok pred 18 nemas, jedine ak by ste sa vzali, bud sa musite zobrat alebo musis mat 18. Vziat sa mozte uz pre 18. Musis podat ziadost na sud, ktory vam svadbu kvoli dietatu urcite schvali, kamoska sa vydavala v 17. ja som sa nastastie nemusela, lebo mi to pekne vyslo, totiz priatela milujem, vziat si ho urcite chcem, ale nechcela som sa vlacit po sudoch. Rodinne pridavky ako zakonny zastupca moze za tvoje dieta poberat tvoja mama, ale to su zas papierovacky navyse, lebo ked budes mat 18, predpokladam, ze ich budes chciet poberat ty. ak by si mala este dake otazky, napis mi IP