Na čo mam nárok po pôrode?

lukrecka5521
2. máj 2019
Dobrý deň, som študentka, keď sa narodí bábätko budem už mať 19 rokov a budem po strednej škole. Chcela by som vediet čo môžem žiadať. Viem akurát že dostanem pôrodné ale čo ďalej ? Takisto viem že materská sa dáva ženám co predtym pracovali. Mam ja nárok aspon na ten rodičovský príspevok ? A keď áno od kedy do kedy si ho môžem uplatňovať ?
ukulela
2. máj 2019
Rodicovsky prispevok a pridavky na deti, Oboje sa vybavuje na UPSVAR. Nie som si ista postupom - ci aj tak nemusis oficialne poziadat o matersku a po jej zamietnuti ziadat rodicovsky prispevok ... chod sa opytat/napis/zavolaj na socialnu poistovnu a UPSVaR, presne ti povedia.
Porodne ziadas az potom, ako ma babo mesiac, na rodicovsky mas narok tiez az po porode.
lukrecka5521
autor
2. máj 2019
@ukulela ďakujem, velmi mi to pomohlo 🙂
maryetta
2. máj 2019
Presne tak. Myslim ze porodne dostanes ked sa dieta dozije 28 dni. Gynekolog ti da peciatku ze si chodila na prehliadky.
Potom tiez si das ziadost na socialku. O materske. Tam ti to zamietnu kedze narok nemas a pojdes na up ziadat rodicovsky prispevok.
evittam
2. máj 2019
@lukrecka5521 O MD požiadať este pred porodom na SP-budes potrebovať doklad o tom,ze nemas narok na MD. Po pôrode na UPSVaR so žiadosťou o RP a rodinne pridavky, k tomu kopia dokladu ze nemáš narok na MD, kopia RL, tvoj OP. Po doziti 28dni dietata ziadost o príspevok pri narodeni.
lukrecka5521
autor
2. máj 2019
@evittam je toho velmi vela ale dakujem
lukrecka5521
autor
2. máj 2019
@evittam Približne kolko casu pred pôrodom ? Kedy je ten správny cas vsetko vybavovat ?
evittam
2. máj 2019
@lukrecka5521 Ako kazda zena co ma narok alebo nema na MD. 6-8tyzdnov pred pôrodom. To ti ma gynekolog vypisat.😉
lukrecka5521
autor
2. máj 2019
@evittam dakujem naozaj velmi pekne

Tu začni písať odpoveď...

Odošli