Narodilo sa vám ďalšie bábo ešte počas poberania rodičovského?

emao
2. dec 2017

ahojte, vo februari by mi mal skoncit rodicovsky prispevok, ale v januari rodim a doktorka ma poslala na socialne sa informovat, ci potrebujem od nej teraz nejaky papier alebo az po porode alebo kedy??
Nemam cas tam kedy ist a vysedavat tri hodiny kym sa dostanem na rad aK to u nas je..
tak chcem vediet od tych, co to mali rovnako ??
dakujem za odpovede

renie77
2. dec 2017

@emao vznika ti narok na materske?

zuzka38
2. dec 2017

@emao samozrejme ze potrebuješ každý gynekolog ti vystavi "materskú", tu dorucis buď zamestnavatelovi alebo ak nemas posles na socialku

macka7382
2. dec 2017

Mala by si požiadať o materskú na socialnej poisťovni. Ak ti priznajú materskú tak rodičovský musíš odhlásiť na úrade práce. Doktorka by ti mala vypísať papier pre sociálnu poisťovňu. Odnesies ho tam a dostaneš rozhodnutie koľko ti priznajú na materskú dávku.

jany149
2. dec 2017

Ahoj (ak môžem tykat), ja som na rodicak a cca o 4tyzdne rodim.neviem, či si mala nárok na materskú dovolenku s prvým baby a či si stále v prac. pomere?ak ano, je to tzv. retazovy pôrod (tzn. že kým prvé baby dovŕši tri roky , treba byť 6tyzdnov pred pôrodom toho druhého, aby vznikol nárok na materskú)a nárok na materskú by si mala mať, tym pádom musí dať lekár 6tyzd.pred termínom pôrodu tlačivo žiadosť na materskú a to zaniesť ani nie do soc.poist, ale do práce a účtovníčka to postúpi soc.poistovni. inaksi je postup, ak prác.pomer už netrvá, to už inak posudzujú a treba sa opýtať priamo na pobočke sociálnej poisťovne;...
Ja a ten prípad, že mne prác.pomer trvá, takze som niesla tlačivo do práce, účtovníctva mi to poslala do soc.poistovne, a z tadiaľ mi poslali rozhodnutie o nároku na materskú a toho kópiu musím následne zaniesť na úrad práce, aby mi zastavili rodičovský príspevok na prvé baby, lebo nesmie sa brať aj to aj to. ak by si nemala nárok na materskú, asi ďalej pokračuje rodičovský z úradu práce, len tam treba určite doručiť rodný list druhého baby, kt.tam aj tak budeš zanasat kvôli rodinným prídavkom. Treba sa opýtať, ako je to u teba, netreba ísť osobne, soc.poistovna má celkom pekne urobené net stránky, nájdi si pobočku a čísla na nete a stačí tel.zavolat. ja som si tam tiež po tel. zisťovala nejaké veci, pani bola ochotná.. držím palce, aby si vybavila...trošku obšírne som sa rozpisala, tak prepáč, len som chcela dobre vysvetliť...

emao
autor
2. dec 2017

ale ja toto vsetko viem..
pytam sa len, ci mi ma doktorka teraz davat potvrdenia alebo az po porode??
kedze ona sama nevie..

emao
autor
2. dec 2017

nemam narok na matersku, pytam sa len jednu otazku..viem ako si ma vbavit rodicovsky a vsetko okolo toho, neni som blba, netrreba mi to tu vysvetlovat v celych romanoch kedze budem mat tretie dieta..

emao
autor
2. dec 2017

doktorka ma poslal sa informovat ci budu teraz od nej potrebovat nejake papiere vyplnit alebo az po porode..to je jedina moja otazka..
nic v zlom, ale nemusite mi tu rozpisovat ako vybavit rodicovsky a pytat sa ci mam alebo nemam narok na matersku..ked pisem o rodicovskom prispevku 🙂

beky1813
2. dec 2017

@emao vau, ty mas riadne agresivny styl pisania. Keby si rovno do uvodu napisala, ze na matersku narok nemas, mala by si ine odpovede

jany149
2. dec 2017

@emao a ešte ak by si nemala nárok na materské, tak si radšej zavolaj aj na úrad práce, ako máš postupovať... držím palce, nech všetko dobre dopadne

emao
autor
2. dec 2017

@zuzka38 viem, ale chcem vediet kedy, ci teraz alebo az po porode..pokial viem, tak v predchadzajucich dvoch som to vybavovala az po porode cize vtedy mi davala pptvrdenie, ale ked ma poslala sa informovat tak neviem ci sa zmenilo nieco ..ked ona sama to nevie

jany149
2. dec 2017

@emao prepáč nevedela som,sorry ospravedlňujem sa☺️

zuzka38
2. dec 2017

@emao na materskú sa nastupuje pred porodom, ak nemas nárok na materskú ajbtak ti ju vystavi lekara to zaujímať nemusí, tebe staci to posrou poslať na socialku oni ti postou poalu ze nemas nárok na materské a stym potom po porode ppjdes na upsvar

emao
autor
2. dec 2017

@beky1813 preco agresivny??
ale ked pisem o rodicovskom prispevku, tak som myslela ze je jesne ze nemam narok..

zlaticko118
2. dec 2017

@emao : tak keď budeš mať tretie dieta tak by si mala vedieť že postup je rovnaký ako pri druhom. To jest, aj tak ti gyn musi dat papiere 6t pred pôrodom a zaniesť na príslušné úrady.

emao
autor
2. dec 2017

@zlaticko118 no zrovna na toto sa nepamatam..ani neviem ze by som nieco vybavovala u doktorky este pred porodom, ak sa pamat vsetko az po porode..
som u druhej doktorky..a zmiatla ma uz len tym, ze sama ma poslala sa tam pytat a ze ona sama nevie

jana_eyre
2. dec 2017

Tak zavolaj na urad prace a mas to bez romanu.. 😉

Ale ak ti nebude vadit viac pismen - musis ist na socialku, tam ti vystavia doklad o tom, ze nemas narok na materske a potom ten doklad odnesies na urad prace ktory ti bude vyplacat peniaze na tretie dieta.. Doktorka ma normalne vystavit papiere v 34tt ako na materske a to odesies nna tu sociialku..

evittam
2. dec 2017

@emao Tak ked nie si blba tak na čo sa pyta!
Potrebujes ziadost o MD od gynekologa, zen zaniesies na SP, z SP dostanes rozhodnutie,ze nemas narok na MD. No a po narodeni dieťaťa pri žiadosti o rodinné prídavky a prispevku pri dieťaťa mozes zrusit RP na starsie dieta a dat si na mladšie. Alebo nemusis a po dovrseni troch rokov staršieho požiadas o RP na mladsie.

evittam
2. dec 2017

@emao Btw.budes mat tretie dieta,pises,ze vsetko vies ale vlastne nevies co treba?! 😂😂😂

evittam
2. dec 2017

*príspevku pri narodeni dieťaťa, a pardon za preklepy🙏

kostri
2. dec 2017

@emao a este sa pytaj na urade prace na prispevok na starostlivost o to starsie dietatko co este nema tri roky😉

petrahanka
2. dec 2017

@kostri na ten príspevok nemá nárok keďže nemá nárok ani na materskú... nárok naň majú len matky ktoré sú zamestnané a pracovný pomer im stále trvá

kostri
2. dec 2017

@petrahanka juj mas pravdu👍😇

krukky
2. dec 2017

Chcela som prispiet odpovedou a pomoct/poradit autorke,potom som kukla prvych par prispevkov a ked som zbadala reakciu autorky ze neni blba,nepotrebuje romany a ine... tak som sa normalne nasrala ze tu vobec stracate cas a snazite sa jej pomoct.. vacsina bab je tu vdacna za akekolvek info lebo uz len ze si niekto cudzi nasiel cas a je ochotny odpovedat je v dnesnej uponahlanej dobe obdivuhodne.. a tato Pani si nezasluzi absolutne ziadne rady..

nikoladuris
2. dec 2017

🤣🤣🤣 toto nedee🤣🤣🤣 ľudia veď toto je na jeden max dva telefonáty 🙏 pani chce niečo vedieť ešte je vytočená ze sa tu píšu romány 🤣🤣 najlepšie zavolať alebo osobne moja mama má 4 deti a upratuje chodí do roboty jednej druhej estestiha navarit ,upiecť atd a vy nestíhate pri 3 deťoch 🙏 -mám jedno to je niekdy za 7 det sle rada led niečo chceš volaj. Nepíš???

evittam
3. dec 2017

@nikoladuris Len ono volat na tieto urady mas vacsinou zbytocne,nakolko ta bud oklamu alebo nevedia odpoveď prípadne ti povedia,ze nie su povinni poskytovat taketo informacie. Cest vynimkam. Bohužiaľ. Početne osobné skusenosti.😉

jarmilafilova
3. dec 2017

@emao gynekologicka ti dá papier pre socialnu poisťovňu TERAZ. a nie až po porode. Ty posles papier sociálke ona ti to zamietne. Nadalej berieš rodičovskú. Papier o zamietnuti dáš na urad prace socialnych veciach rodiny atď...