Nárok na dovolenku po skončení rodičovskej dovolenky

wierinkaa
13. feb 2013

V juni mi konci rodicovska dovolenka a mala by som nastupit do prace. Chcem vediet ci mi podla zakonnika prace patri dovolenka sa tie 3 roky co som bola doma. A hlavne ci to plati Aj ked pracujete u sukromnika alebo sa on moze rozhodnut ci mi nejaku prideli......

michalko87
2. jún 2014

Ahojte baby chcem sa spytat ako je to s tou dovolenkou neviem sa s toho vysomarit mam narok na 20 dni alebo nie 8.7 mi konci rodicovska musim ten isty den nastupit chcem si byt ista lebo mame taku ekonomku nic nepoviej si to musim sama zistovat dakujem za odpovede

liz_lemon
2. jún 2014

@michalko87 RD ti konci nasledujuci den po dovrseni 3. roku dietata, takze ak ma 3 roky 8.7. tak nastupujes 9.7.
tento rok nemas narok na 20 dni dovolenky, ale len na pomernu cast (cca 8 dni), lebo neodpracujes cely rok

michalko87
3. jún 2014

@liz_lemon myslis ked sa vratim do prace tak nemam narok na dovolenku a cez matersku
mi vznikla dovolenka ci nie ak ano tak si ju mozem vybrat po rodicovskej alebo nie
Dakujem za odpoved citim sa jak de...

liz_lemon
3. jún 2014

@michalko87 samozrejme, ak mas nevycerpanu dovolenku, tak ta ti ostava, a cerpat ju mozes pod RD

rasty815
15. jan 2018

Poradte mi ako to je bola som na materskej a potom na rodičovskom čiže v 3 roky doma a v praci mi dali 15 dni dovolenky na celý rok . nechapem prečo. poradte mi dakujem.

draik
15. jan 2018

@rasty815
ZA RD dovolenka neprináleží.