Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nárok na materskú a ostatné peniaze

julichen
20. nov 2014

ahoj velmi rada by som chcela bediet ako to teraz chodi, nemam 2 roky odrobene, mam odrobene zhruba 5 mesiacov som tehotna 6 mesiacov, byvame u svokrokcov dom bol prepisany na manzela on zaraba viac ako 400 eur mesacne a podnikame ake mozem dostat od uradu alebo socialky peniaze alebo kolko mozem dostat ??? prosim poradte dakujem

mima4
20. nov 2014

dostanes rodicovsky prispevok 200 eur mesacne.

evittam
20. nov 2014

@julichen Trošku neskoro riešiš ako by si mohla dostať viac - presne ako píše @mima4 dostaneš rodičovský príspevok+prídavok na dieťa+pôrodné, to je všeko. Od SP nedostaneš nič - nárok na MD nemáš. A manžel platí odvody ako SZČO? Prípadne by on mohol ísť na MD ak by spĺňal podmienky.

julichen
autor
20. nov 2014

@evittam kolko by som aj tak dokopy mohla dostat??? keby som bola priklad ID a manzel by lplatil SZCO potrebujem to surne zistit dakujem

julichen
autor
20. nov 2014

@mima4 to je vsetko a to nema odpracovane nic absolutne nic

julichen
autor
20. nov 2014

mim chcem sa ta opytat, to aj keby som mala 16 rokov aj vtedy dostanem aj ked nemam nic odrobene??? aj ked manzel je zamestnany a zarove%n podnika????

evittam
20. nov 2014

@julichen Áno rodičovský dostaneš vždy - od narodenia dieťaťa. Čo sa týka manžela, musel by byť za posledné dva roky 270dní nemocensky poistení a ak by mu to vyšlo, tak si vyrátaj z mesačného príjmu cca 65%, ale samozrejme by musel pozastaviť živnosť a skončiť v práci - ako aj žena čo ide na MD 🙂 . Ale ako píšeš ak nemá nič odpracované, tak pravdepodobne by ani on nemal nárok na MD. Takže len ten rodičovský, bohužiaľ. Si to mala riešiť oveľa skôr nie v 6.mesiaci tehotenstva teraz už nenarobíš nič....

evittam
20. nov 2014

@julichen A ID je čo? Invalidný dôchodca?

maslenka47
20. nov 2014

@evittam Len upravim, ze pri SZCO to nie je 65% prijmu, pretoze SZCO si velmi radi od prijmu odpocitaju vsetko mozne aj nemozne, len aby platili co najmensie odvody a pripadna MD sa bude odvijat od tejto sumy. A pocas MD nie je potrebne pozastavit zivnost.

evittam
20. nov 2014

@maslenka47 Samozrejme, že u SZČO nie z mesačného príjmu ale podľa výšky VZ z ktorého platí odvody - ak platí...... 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli