Nárok na materskú, koniec určitej doby a maródka

los_andreos
6. jan 2017

Ahojte, chce, sa spýtať. Zamestnaná som celkovo 3,5 roka, od 07/2015 u terajšieho zamestnávateľa ale zmluva mi skončila teraz 30.12.2016.
Dňa 28.12.2016 som nastupila na rizikove tehotestvo - teraz som v 11tt. Celkovo mám odpracovanych 3,5roka čiže mala bysom na pol roka nárok aj na príspevok v nezamestnanosti z UPSVAR.
Teraz je otázka, či je lepšie ostať naďalej na PN (byť stále doma) alebo ísť na ÚPSVAR - keď prihliadame na nárok na materskú.

evittam
6. jan 2017

@los_andreos No narok na podporu mas rok od skoncenia PP. Keby si to stihla-co v tvojom pripade nestihas-tak by som zostala na PN do nastupu na MD a po MD poziadala o podporu a RD napisala na otca dietata.
V tvojom pripade by som poziadala o podporu teraz...Pripadne si zrataj co sa ti viac oplati-PN ci podpora-ci uz financne a aj to,ze na PN mas len vychadzky...

evittam
6. jan 2017

@los_andreos Co sa tyka vysky MD tu by si ovplyvnila len v pripade,ze by si sa este zamestnala na min.90dni bez PN a OCR u noveho zamestnavatela,inak ti bude pocitana z hrubeho prijmu za r.2016,narok ti vznika,nakolko si v ochrannej lehote.

los_andreos
autor
6. jan 2017

@evittam dakujem za odpoved 🙂 uvazujem nadtym ze pojdem radsej na podporu

los_andreos
autor
6. jan 2017

@evittam este bysom sa ta chcela spytat, jasom zamestnavatelovi poslala aj listok PNn aj papier na ukoncenie PN, ten papier na ukoncenie PN som si mala radsej nechat u seba ?

evittam
6. jan 2017

@los_andreos No po skonceni PP nema zamestnavatel s PN nic spolocne. A uz ti PN skoncila ci myslis ten prechodny listok? Ten si mala doniest do SP. Zamestnavatelovi je na nic.

los_andreos
autor
6. jan 2017

@evittam zamestmavatel mi vyplaca tych 10 dni nie ? No zavolam mu v pondelok ci mi to ukoncenie pn moze poslat naspet. Ten prechodovy listok som poslala jemu. Lebo on vsetko riesi cez uctovnicku.

evittam
6. jan 2017

@los_andreos No ano,ale ak mas PN od 28.12. a ukoncenie PP 30.12.tak ako ti moze vyplatit 10 dni?! A prechodovy listok patri do SP.

los_andreos
autor
6. jan 2017

@evittam nevedela som. Este som nebola na Pn

karabashka
6. jan 2017

@los_andreos ostan na pn, a ok skoncenia zmluvy je 8 mesiacov ochranná lehota - takže ked nastupis na materskú 6 alebo 8 tyzdnov pred porodom tak matersku dostanes, ak pojdes na upsvar, tak ti vyrataju malicku, okolo takych 80 € ani to nie a doplatia ti do rodicovskeho prispevku, viac nedostatnes....

nivea777
6. jan 2017

@karabashka ja mam info zev ochrannej dobe mozes nastupit len 6 tyzdnov pred.. skor nie

evittam
7. jan 2017

@karabashka Zle radis. V ochrannej lehote uz je,cize MD dostane a to podla prijmu za r.2016,nakolko nastupuje na MD tento rok. Neviem kde si vzala tych 80Eur. Tu ide o to,ze by prisla o podporu....😉
Plati to co som napisala v prvom prispevku.