Nárok na materskú pri práci na dohodu

mimi6589
11. apr 2019

Dobrý deň žienky
chcela by som sa opytat ked sestra pracuje na dohodu a ma tam napisane ze zaraba 70 eur tak ma narok na matersku a aku alebo nema vobec ? Dakujem za odpovede

beky1813
11. apr 2019

Kolko tam robi? Platia jej odvody? Materska sa pocita podla vysky platu, co je 75% hrubej mzdy

dominika_sk
11. apr 2019

ja si myslim že všetky informacie su nepodstatne pokial predtym nepracovala na zmluvu. pretože suma 70 eur je menej ako rodičovsky prispevok, čiže dostane rovno minimum a to je vyška rodičovskeho nie materskej.

mimi6589
autor
11. apr 2019

@beky1813 odvody platia

mimi6589
autor
11. apr 2019

@dominika_sk no pracovala ale asi len pol roka teraz uz dva roky pracuje na dohodu ako neni tehotna ani nic len ju to zaujima z dvovodu ze sk chce najst pracu na zmluvu a nevedela som jej ani ja odpovedat tak preto sa pytam

dominika_sk
11. apr 2019

@mimi6589 ak už dva roky pracuje na dohodu, nepomože jej to, pretože by sa to vyratavalo z prijmu za predchadzajuci rok, čiže aj tak by platilo čo som napisala vyššie. teraz ma možnosť 90 dni pred nastupom na matersku sa zamestnať na novej pozicii alebo v novej praci a potom by sa jej materska vypočitavala z toho prijmu za tri mesiace.

lea202
11. apr 2019

Asi iba rodičák by jej vyšiel teraz :/

mimi6589
autor
11. apr 2019

@dominika_sk dakujem poviem jej ona len pre info necakaju babatko 😊

klaudi31
11. apr 2019

Ako píšu, dostala by len rodičkovský.. bohužial

draik
11. apr 2019

Ak splní podmienky na priznanie materského, tak ho bude dostávať z nízkeho príjmu a po narodení dieťaťa bude dorovnaný do výšky RP. Ak by mala nárok iba na RP, tak by ho dostávala až od narodenia dieťaťa, nie od začiatku MD.

08monika08
14. apr 2019

Mam otázku baby. Do novembra som robila na zmluvu, do konca januára som bola PN a od februára som na úrade práce nemám nárok na materskú pretože ochranná lehota mi skončí v júli. Keď sa zamestnam menej ako na 3 mesiace materská sa mi bude počítať s minulého roka však? Lebo tých 270 dní spĺňam. A potom keď ostanem bez práve som znova v tej ochrannej lehote?