Mám nárok na materskú pri práci na dohodu?

edi1234
18. feb 2020

Ženy ak pracujem na dohodu vzniká ma nárok na materskú? Lebo niekto mi spomínal že áno tak neviem no...

kimivox
18. feb 2020

@edi1234 na dohodu nie, musis byt myslim ccs 270 dni pred materskou zamestnana na tpp plny uvazok

edi1234
autor
18. feb 2020

@kimivox jeminky na hlavu postavené

lentilkaxxx
18. feb 2020

Ak pracujes na dohodu o pracovnej činnosti alebo dohodu o vykonaní práce, odvádzaš príspevky nemocenské poistenie. Pre nárok musíš byť poistená 270 dní za posledné 2 roky. Poistenie musí trvať, príp. musíš byť v ochrannej lehote.
Výška materskej sa bude odvíjať od výšky Tvojho príjmu z dohody. Ak bude nízka, ÚPSVaR Ti doplatí do výšky RP

edi1234
autor
18. feb 2020

@lentilkaxxx no tak za mňa teraz odvádza UPSVR odvody tak neviem no

jaruska_12
18. feb 2020

Ja pracujem na dohodu o pracovnej činnosti na sociálnej poisťovni mi povedali ze nárok vzniká keďže sa s tejto dohody odvádza nemocenské poistenie. Tiež plánujeme bábätko, takže i keď to vznikne tak materská bude mala ale budeš mat aspoň nárok na zvýšený rodičovský príspevok pre pracujúce matky. Dúfam že mám dobré info

edi1234
autor
18. feb 2020

@jaruska_12 tak ja mam ta isto ale mam tam aj absolventsku prax

veronikaszabova
18. feb 2020

@kimivox zle radis. Je to 270 dni NP za posledne 2 roky pred porodom - nemusia byt ani odpracovane. A nemusi byt TPP na plny uvazok
Btw nemusi byt vobec napriklad zamestnana. Moze si platit DNP

draik
18. feb 2020

@kimivox
Píšete úplné hlúposti. Hlavnou podmienkou je mať 270 dní nemocenského poistenia v období 2 rokov pred pôrodom, čo je možné získať aj pri klasickej dohode (ak nejde o dohodu na nepravidelný príjem), Už vôbec nie je podmienka TPP či dokonca na plný úväzok. Netuším, čo Vás vedie za každú cenu niečo napísať, keď sa vo veci zjavne absolútne nevyznáte.

ukulela
18. feb 2020

@edi1234 potrebuejs splnit dve podmienky: 270 dni nemocenskeho poistenia v poslednych 2 rokoch a nastup na matersku z aktivneho nemocenskeho poistenia, alebo z ochrannej lehoty. Mas tych 270 dni?
Co sa tyka tej absolvenstekj praxe - too som nasla na stranke soc. poistovne:
06.09.2019 | Výber poistného | Zamestnávateľ, Iné
Mám povinnosť prihlásiť do Sociálnej poisťovne osobu, ktorú zamestnám cez program z úradu práce na absolventskú prax?

Absolventská prax sa vykonáva na základe písomnej dohody o absolventskej praxi uzatvorenej medzi absolventom a príslušným úradom práce, sociálnych veci a rodiny a na základe dohody uzatvorenej medzi týmto úradom a zamestnávateľom, u ktorého bude absolventská prax vykonávaná.

Z hľadiska povinností voči Sociálnej poisťovni sa po nastúpení mladého človeka na absolventskú prax nemení nič. Keďže príspevok na vykonávanie absolventskej praxe nie je vymeriavacím základom na platenie poistného na sociálne poistenie, poistné na sociálne poistenie za neho neplatí nikto, do Sociálnej poisťovne ho vôbec neprihlasujete. V prípade záujmu sa môže sám rozhodnúť pre dobrovoľné poistenie.

Vaša Sociálna poisťovňa

... predpokladam, ze UPSVAR za teba odvadza odvody do zdravotnej poistovne ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre