Nárok na materskú pri reťazovom pôrode v prípade manželovej materskej dovolenky

21. sep 2020

Čaute, potrebujem co najrýchlejšie poradiť, preto nemám čas čítať podobne diskusie. Tak sa ospravedlňujem, ak už tu podobná otázka bola.
Ó pár dní by som mala nastúpiť na materskú (reťazový pôrod). Avšak nie som si istá či mám aj teraz nárok, keďže manžel s prvým synom bol na materskej minulý rok a ja som si sama platila ZP. Pracovný pomer mi stále trvá. Len tá manželova materská a môj zrušený rp. Ďakujem krásne

alenah31
21. sep 2020

to sú dve veci, ktoré s tvojim nárokom na materské nijako nesúvisia.....PP trvá, ide o reťazový pôrod - nárok máš + mat. dávka nebude nižšia ako tá prvá.

pieksamaki
21. sep 2020

Aj moj manzel bol na materskej 2x....pri retazovych porodoch.budes mat narok na matersku....

fokuska
21. sep 2020

Presne v tej minute potrebujes vediet ci budes mat narok na matersku, lebo inak co? 🙂 Pytam sa preto, ze nemas cas venovat 10-15 minut, mozno len 5 hladaniu podobnych diskusii, ktore tu uz samozrejme boli ;) denne aspon jedna taka pribudne 🙂

Ale do buducna - trosku si o tom nastuduj, lebo manzelova materska ani to, ze si si platila ZP nema vobec ziadny vplyv na tvoju matersku.
A este otazka - naco si si platila ZP sama ked ti trva PP?

deniskap
21. sep 2020

@fokuska pretoze keby si neplatila,musela by nastupit do prace,nie? lebo nemozu byt sucasne manzel na materskej a ona na rodicovskom

fokuska
21. sep 2020

@deniskap Ano, pardon. Ona mala vtedy len jedno dieta, druhe sa ma este len narodit. Uz som rozmyslala v tej suvislosti, ze jedno dieta ma a teda moze byt prihlasena na neho a otec berie matersku na druhe.

autor
22. sep 2020

Ďakujem baby. Zamestnávateľ má s tým atakoval. Nechápem síce prečo.
A podľa ekonomky (ona ma stále presviedčala že nárok nemám) musím okrem papiera na materskú doložiť ešte nejaký papier, kde sa napíše teraz predpokladaná výška mzdy. Ale nenasla som taký papier. Má aspoň v tomto pravdu? Či?

deniskap
22. sep 2020

Pokial si stale zamestnana,robi to uctovnicka. Udava vysku mzdy,ktoru by si momentalne mala a z ktorej by sa ti vyratavala materska. Nesmie byt vsak nizsia ako si mala predtym. Ale neviem ako to je, ked si si medzitym platila to zdravotne,ci to ma nejaky vplyv alebo nie