Nárok na podporu po druhej materskej

vierocka888
2. júl 2020

Ahojte. Som už 2r na materskej. Pracovný pomer mam na neurčito. Plánujeme druhe dieťa, no s tým, ze by sme to chceli takto:
4.5.2021 mi konci prvá materská
5.5.2021 by som namiesto nástupu do práce vyčerpala 1 deň dovolenky a sla na PN, s tým,ze by som už bola tehotná
V novembri by sme chceli aby sa narodilo druhe dieťatko.

Moja otázka je, ci po tej druhej materskej budem mat nárok na podporu, pretože planujem výpoveď a materske neboli reťazové?

Ďakujem za odpoveď

vierocka888
autor
2. júl 2020

@evittam náhodou nevieš ako to je? Samozrejme viem, ze sa to do vtedy môže zmeniť, no zaujíma ma, ako by to bolo teraz 🙂 Ďakujem

veronikaszabova
2. júl 2020

@vierocka888 evittam uz nie je na MK

vierocka888
autor
2. júl 2020

@veronikaszabova och, ďakujem, nevšimla som si

stela01
2. júl 2020

@veronikaszabova dnes ti to tu dako blbne , stále mi to vyhadzuje . A témy utekajú .

katusqa9
3. júl 2020

@vierocka888 nárok na podporu máš ak splňaš podmienku 2 roky (730 dní) poistenia v nezamestnanosti v 4 rokoch spätne odo dňa zaradenia do evidencie. Čiže ak sa budeš evidovať na ÚP v r.2021 a pracovný pomer Ti trval napr. už od r. 2015 do r. 2021 nárok na podporu by Ti mal vzniknúť.

vierocka888
autor
3. júl 2020

@katusqa9 ďakujem, no ja sa budem evidovať až po druhej materskej, čiže až 2024.... takže asi nárok nebudem mat ☹

katusqa9
3. júl 2020

@vierocka888 uviedla si po materskej, ale materská je cca 34 týždňov, čiže sa budeš evidovať až po rodičovskom (3 roky veku dieťaťa) ....
PP chceš ukončiť k akému dátumu?

vierocka888
autor
3. júl 2020

@katusqa9 jaj tak, ja som to nazvala materskou, ale máš pravdu, myslela som celkovo rodičak- moja chyba. PP ukončím akonáhle bude mat druhe dieťa 3 roky, čiže niekedy v tom 2024r,podla toho kedy sa narodi

katusqa9
3. júl 2020

@vierocka888 no tak potom nárok na podporu (ak sa podmienky nijako nezmenia dovtedy) nárok budeš mať ak Ti bude dovtedy trvať pracovný pomer. A nezáleží na tom, že si bola na materskej a potom rodičovskom, lebo pracovný pomer Ti trval počas materskej aj rodičovskej.