Nárok na podporu v nezamestnanosti pri zmluve na dobu určitú

weve28
1. júl 2020

Ahojte, je tu niekto kto pracuje v sociálnej poisťovni, potrebovala by som poradiť... Mám zmluvu na dobu určitú od 1.10.2018 do 30.8.2020 to je 1rok aj 11 mesiacov. Keď by som si dala pred koncom zmluvy PNku a mala ju trebarz do 1.10.2020 ráta sa mi to do obdobia nároku na podporu v nezamestnanosti čiže tie 2roky alebo musím odpracovať ešte mesiac inde v zamestnaní aby som mala 2roky a tým pádom nárok na podporu? Ďakujem

mogaa
1. júl 2020

@weve28 to že si na PN neznamená že PP neskončí.....ten skončí k dátumu kedy tu končí doba určitá.......

draik
1. júl 2020

Zvážte mesiac dobrovoľného poistenia - v balíku, nielen PvN.

lucka_ke
1. júl 2020

treba odpracovať ešte mesiac, stačí aj na dohodu s pravidelným príjmom, alebo ako píše draik zaplatiť si mesiac dobrvoľného poistenia

weve28
autor
1. júl 2020

@draik Ked sa po skončení zmluvy na jeden mesiac dobrovoľne poistim tak to by sa mi ratalo ako odpracovane? Čiže by som mala nárok na podporu v nezamestnanosti?

weve28
autor
1. júl 2020

@lucka_ke Takže keď si dám od 1.9. do 31.9. dobrovoľne poistenie tak sa mi to zarata ako mesiac do 2 rokov a mam nárok na podporu?

lucka_ke
2. júl 2020

@weve28 áno, bude sa to počítať ako odpracované, ale dá sa zaplatiť len celý balík poistení, nedá sa samostatne len poistenie v nezamestnanosti, asi jednoduchšia cesta je tá dohoda (a september má len 30 dní 🙂 )

weve28
autor
2. júl 2020

@lucka_ke Ďakujem!