Nárok na príspevky po rozvode - život v podnájme

lilina585
29. jan 2017

Onedlho budem rozvedena. Zijem v podnajme v 2 izbovom byte (najom 330e). Pracujem v 3 smennej prevadzke. Moj prijem cca 700e v cistom. Moj 3,5 rocny syn bude prideleny do striedavej starostlivosti. Mam narok na nejaky prispevok na byvanie alebo nieco podobne? Prosim poradte.

pribinak
29. jan 2017

Nie.

loginexistuje
29. jan 2017

Uff vobec nie tvoj prijem niekolko nasobne prevysuje hranicu

alicka850
29. jan 2017

Urcite nie.

moni244
29. jan 2017

Nie

9lf9
29. jan 2017

nie, prevysujes vysoko prijmovu hranicu

ejmi25
29. jan 2017

Nechapem ako moze niekto pristupit na striedavku ..

ejmi25
29. jan 2017

A narok nemas na prispevok..

guinevre
29. jan 2017

@ejmi25 Na stredavku pristupuju rodicia ktori sa vedia rozumne dohodnut v zaujme svojich deti, a logisticky im to vychadza, na priklad ziju v rovnakom meste. Ja zase nerozuiem rodicov ktori stredavku uplne odmietaju bez toho aby si najprv rozmysleli ci to nie je ta lepsia opcia pre deti. Poznam aj deti ktore vyrastali v stredavke, a nemalo to ziadny negativny dopad na ich psychiku, prave naopak.

ejmi25
29. jan 2017

No ja poznam 2 pripady rodicia sa vedua dohodnut,ale tie deti uplny chaoz a ako sa im pokazil v skole priemer sa nevyjadrujem..Striedavka je premna nepochopitelna...a to behanie z jednej domacnosti do druhej a pri tak malom dietati urcite zamna nie...mozno keby ma dueta 15 a chce to same inak nie!!!!

ejmi25
29. jan 2017

Si neviem predstavit a to mam 3,5 r dieta ved to je malinke dieta dat ju partnerovi na 2 t a este ten ked ma partnerku ktora uklada spat moje dieta hroza pomysliet ,nikdy!!

esther03
29. jan 2017

@ejmi25 2 pripady su jo sakra statisticka vzorka... a ked nesuhlasis a sudca tak rozhodne tak co? " Si neviem predstavit a to mam 3,5 r dieta ved to je malinke dieta dat ju partnerovi na 2 t a este ten ked ma partnerku ktora uklada spat moje dieta hroza pomysliet ,nikdy!!" A k tomuto len tolko, ze prenasat svoje problemy na dieta akoze v "jeho dobre" je fakt materinske...

@lilina585 nie nemas narok na ziadne prispevky, nie si v hmotnej nudzi.

ejmi25
29. jan 2017

Uz len materinske je vzdat sa dobrovolne 3,5 r dietata nepoznam sudcu zeby takw male dueta dal do striedavky jedine ze matka dobrovolne suhlasi comu sa cudujem pretoze keby bol taky skvely snad by sa nerozisli..

ejmi25
29. jan 2017

Nejdem sa dohadovat ,ale ja by som nemala srdce len suhlasit so striedavkou a ver tomu ze keby sudca bol nepricetny a odklepol opakujem to je sakra mala dieta na striedavku urcite som ro riesila pravnikom..kazdeho osobna veci ale sory to mi nepride materinske supnut dieta otcovi..aj keby s nim mam akykolvek ok vztah

anjelic
29. jan 2017

@ejmi25 ...a nenapadlo ťa, že keď matka robí na tri smeny a vyjde jej poobedná a nočná za sebou, tak či tak by musela niekomu zveriť svoje dieťa? Takto sa o neho stará biologický otec a pokiaľ bol problém len medzi manželmi, to ešte z neho nerobí zlého otca...

katriona1
29. jan 2017

@ejmi25 každý případ je individuální, to co tobě přijde nereálné je pro někoho úplně normální, to že partnerům selhal vztah neznamená, že je to jenom chyba chlapa a že i přes to nemůže být nadále dobrým otcem svému dítěti, na to aby ti nějaká nová přítelkyně tvého ex uspávala dítě nemusíš mít ani střídavku, stačí když je dítě jednou za dva týdny na víkend u otce a ty to budeš muset skousnout
můj bratr si nedávno našel přítelkyni, která má 4-letou dceru, když měla malá 3 roky její přítel si našel jinou a jelikož bydlela v jeho domě, tak musela odejít, neměla práci a neměla kam jít, proto se s bývalým dohodla na střídavce, zatím si pořešila práci a bydlení a po roce se střídavka zrušila a má ted malou u sebe, malá má otce velmi ráda a je to velmi šikovné a milé dítě, takže nikdy neříkej nikdy, protože nevíš co ti život přinese 🙂

fokuska
29. jan 2017

@ejmi25 otec dietata je rodic s presne rovnakymi pravami ako matka. Takze za predpokladu ze sa doteraz riadne staral, nebil zenu a dieta a pod, tak preco by sa nemohol podielat na vychove rovnakym dielom ako matka? V com je matka viac?

ejmi25
29. jan 2017

To by mali pani aj rodit aj kojit sorry ale pre mna divne nazory a preco dieta lipne viac na mame pri narodeni

ejmi25
29. jan 2017

Chcela by som vas v reali vidiet ktora by ochotne suhlasila so striedavkou )))

sense
29. jan 2017

@fokuska pekne napisane ...plny suhlas, pre dieta je otec rovnako dolezity ako matka....a nielen aby platil alimenty a videl dieta raz za dva tyzdne

sense
29. jan 2017

@ejmi25 nuz piznam take a poznam aj take rodiny, kde deti ostali s otcom boli uz starsie ako 3,5 roka... A poznam aj taku rodinu jde sa matka dobrovolne vzdala dvoch deti relativne malych...

ejmi25
29. jan 2017

To poznam aj ja dobrovolne sa vzdala svojich 3 deti a nasla si ineho a s tym ma dalsie...ved aj tie deti ktorych sa vzdala im to musi byt luto

esther03
29. jan 2017

@ejmi25 moj muz je rovnako dobry otec ako som ja mama, dieta je naviazane na oboch, lebo obaja sme prebalovali, krmili, kupali, hrali sa, chodi s malym ku svokre ked ja nemozem a je to 250 km od nas takze tam nejde na jeden den. Ale ty si vsetky matky, ktore suhlasili so striedavkou (alebo ju museli akceptovat) hodila do vreca "ma malo rada svoje dieta". Z tvojich slov mam pocit, ze si rozvodove sudy a najmä sudy zverania nezazila, netusis ako dlho vsetko trva, ako tazko sa dovolas pravdy, aj ked ju mas, ako dlho trvaju odvolacie sudy a dovtedy plati rozsudok prvostupnoveho sudu atd. Lahko sa hovori, ja by som nikdy, kym v tej situacii nie si.

guinevre
30. jan 2017

@esther03 @ejmi25 tych par viet staci aby clovek videl, s akou osobou ma docinenia, dalsia debata je uplne zbytocna. Prajem ejmi25 aby si jej syn nasiel parterku s rovnakym zmyslanim ako ma jeho matka.

katriona1
30. jan 2017

@guinevre ao 20-30 roků tu bude vyplakávat jak jí zlá nevěsta vzala vnoučata 🙂 matky synů by se měly mít na pozoru 🙂

majkeel
30. jan 2017

@ejmi25 Ja nechapem, preco tie ktore nechcu o otcoch ani pocut, si nedali spravit deti na klinike od neznamych darcov. Mali by ovela jednoduchsi zivot, dieta by bolo ich vylucnym vlastnictvom, nemuseli by sa teraz natahovat s ex. o terminy, vyzivne...

esther03
30. jan 2017

@majkeel lebo to pravne nie je mozne 🙂

guinevre
30. jan 2017

@majkeel No, nemali by vyzivne! Asi preto je aj striedavka zla, lebo nedostavas vyzivne! 😅

majkeel
30. jan 2017

@esther03 Nie? 🙂 Staci poziadat dobrého kamosa o spermie, ist na oplodnenie do zahranicia, zazit romanik s nejakym plazovym inzinierom,... a v rodnom liste napisat otec neznamy. Ci? 🙂

zalka
30. jan 2017

@guinevre nie je pravda, aj pri striedavke môže rodič dostávať výživné. Ak druhý rodič zarába oveľa viac, dieťa má mať rovnaké podmienky, nemôže ísť od kaviaru k suchému chlebu, a vtedy aj počas striedavky má rodič nárok na výživné aby sa dieťaťu vyrovnali rozdiely u rodičov ohľadne jeho života.

guinevre
30. jan 2017

@zalka Ano, viem, ze striedavka neznamena automaticky ziadne vyzivne, ale evidentne sa niektore skvele matky aj tak boja, ze sa s byvalym budu podielat aj financne aj fyzicky na starostlivosti o dieta.