Nástup na materskú dovolenku

simizourek
9. aug 2022

Dobrý deň chcem sa spýtať . Som v 34. Týždni tehotenstva a už mi dnes dali papier do sociálnej poisťovne ohľadom materskej s nástupom od 13.8. 2022 . No ešte potrebujem si zaplatil za jeden mesiac ako som registrovaná od mája ako dobrovoľný platiteľ sociálneho poistenia lebo chýbali mi tam nejaké dní aby som mohla mať nárok na materskú . V piatok 12.8.2022 mi majú prísť peniaze na účet a viem hneď ukradit platbu a tým pádom aj zaslať to na sociálnu poisťovňu alebo to tam odniesť . Dá sa to tak alebo bude to problém?

klarissa25
9. aug 2022

A splnas ku dňu nástupu tých 270dni NP ? Plus si v ochrannej lehote ?

simizourek
autor
9. aug 2022

@klarissa25 áno už budem spĺňať ak zaplatím ešte ten mesiac

klarissa25
9. aug 2022

@simizourek čiže ideš zaplatiť ešte za 12 dní áno?

simizourek
autor
9. aug 2022

@klarissa25 nie zaplatím normálne akoby za celý mesiac

simizourek
autor
9. aug 2022

@simizourek normálne som pracovala do konca apríla tohto roku a od mája som sa registrovala ako dobrovoľný platiteľ

klarissa25
9. aug 2022

@simizourek a koľko si bola zamestnaná, lebo ty musíš spĺňať tu podmienku 270 dní NP do nástupu na MD tzn ze do 13.8 čiže ty zbytočne budeš platiť za celý mesiac.... ak máš k 13.8 len dajme tomu 255 dní NP tak nebudeš mat nárok ma materskú...

simizourek
autor
9. aug 2022

@klarissa25
@klarissa25 podmienku splním lebo som si to preverovala ešte pred tým že ako som sa registrovať . Vtedy som mala za posledné dva roky odoracou 190 dní čiže na sociálnej poisťovne mi povedali že to v pohode stihnem ak zaplatím máj jún júl

lienka.7
9. aug 2022

@simizourek nechapem zmysel tvojej otázky. Vsak zaplat a potom to tam chod odniesť.
Ak narok spĺňas peniaze ti budu vyplatene aj spätne, t.j. od toho 13.8.
Ci si myslíš ze 15.ti uz aj cinknu na ucet ci ako? SP.ma myslim lehotu 60 dni. Ale vyplácajú skor ak nie je problem

klarissa25
9. aug 2022

@simizourek ako píše vyššie, normálne zaplat teda co máš a v septembri alebo v októbri ti príde všetko čo má

simizourek
autor
9. aug 2022

@lienka.7 mne išlo len o to či nebude s tým problém že odovzdám papier po úhrade

lienka.7
9. aug 2022

@simizourek pokial vsetko splnas a mas narok, nebude žiadny problém. Vsetko ti bude vyplatene tak ako ma byt.

simizourek
autor
9. aug 2022

@lienka.7 ďakujem 😉

draik
9. aug 2022

@klarissa25
270 dní do pôrodu, nie do nástupu na MD.

lienka.7
9. aug 2022

@simizourek ako pise
@draik potom budu podla mna aj tak čakať, či neporodis skor a nebudu ti chýbať nejaké tie dni. Dúfam, ze to nemáš vyratane "na knap". Ja som napr.porodila o 17 dni skôr ako bol TP.

klarissa25
9. aug 2022

@draik síce máš pravdu, to je pri tehotenskom príspevku splnené k 13tt

lienka.7
9. aug 2022

@klarissa25 pise ze si musi este doplatiť dni aby mala narok ma matersku. Tak potom ich nemohla mať asi splnené k 13 tt, ci?

klarissa25
9. aug 2022

@lienka.7 no ved áno to je mi jasné..ja píšem co som si poplietla že 270 dní musí byt splnených ku dňu pôrodu a nie ku dňu nástupu na materskú..

simizourek
autor
9. aug 2022

@klarissa25 aha tak to som nevedela ja som si myslela že to musím mať zaplatené ku dňu nástupu na materskú