Nástup na materskú po rodičovskej a práca na dohodu

talisa
25. sep 2014

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či by mi niekto vedel poradiť vo výpočte materskej. V r. 2011 som nastúpila na materskú dovolenku s prvou dcérou. Od roku 2012, keď som bola už na rodičovskej dovolenke som začala pracovať aj na dohodu až doteraz, avšak u iného zamestnávateľa. Prvý pracovný pomer mi stále trval a trvá dodnes. V októbri by som mala nastúpiť na materskú dovolenku s druhým dieťaťom. Chcem sa preto opýtať, či mi bude materská vypočítaná aj z prvého pracovného pomeru, aj z druhého pp? Ďakujem

dena1973
25. sep 2014

@talisa prepáč toto nebolo určené tebe..... 😉 . Je to odkaz do inej ankety.....

dena1973
25. sep 2014

@talisa Ak budeš spĺňať všetky podmienky nároku na materské, tak môžeš požiadať z oboch poistení. To znamená, že u oboch zamestnávateľov budeš spĺňať podmienku 270 dní nemocenského poistenia v posledných 2 r. pred pôrodom a bude ti naďalej trvať ku dňu vzniku nároku na materské prac. pomer u oboch zamestnávateľov. Ak pracuješ u oboch zamestnávateľov (od r. 2012 a u prvého zamest. ešte skôr), tak nárok a podmienky spĺňaš. Ak si budeš žiadať o materské z oboch poistení, tak tvoj gynekológ ti musí vypísať žiadosť o materské 2x - na každé poistenie zvlášť.

talisa
autor
25. sep 2014

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. U prvého zamestnávateľa mi stále trvá pp, ale počas materskej a rodicovskej som tam nerobila, keďže to bolo ďaleko a nemala som kde dať dceru. Ale stále som bola a som vedená ako zamestnanec. A tak som si našla druhu prácu na dohodu, čo bolo aj bližšie a časovo až tak nenáročné a tam mám vlastne odpracované už skoro 2 roky.

nelca83
25. sep 2014

@dena1973 dovolim si aj ja sa spytat, kedze moja situacia je podobna(od 08/2012 materska nasledne rodicovska-stale trva- u prveho zamestnavatela a od 09/2013 praca na skrateny uvazok u druheho) a bolo mi poradene ze ten druhy prac pomer musim pred nastupom na druhu matersku(t.j januar 2015)ukoncit a ratat sa mi bude z pov.zamestnania...dakujem vopred🙂

liebling98
25. sep 2014

@nelca83 To v ziadnom pripade nerob!!! Materska sa Ti bude ratat z oboch zamestnani, ak obe trvaju, tak ako odpovedala @dena1973. Ja to mam tiez tak - mam 100% uvazok u jedneho zamestnavatela a 20% uvazok u ineho, splnila som podmienky 270dni pred nastupom na matersku byt zamestnana (a odvadzat odvody), tak sa mi rata materska z oboch zamestnani. A to dokonca aj pri nastupe na druhu aj tretiu matersku. Pytaj si od gynekologa 2 ziadosti o materske a odnes na personalne oboch zamestnavatelov.
Nedaj sa oklamat, aby si neprisla o peniazky

nelca83
25. sep 2014

@liebling98 wau tak dakujem velmi pekne veru za radu, ja som to uz brala ako hotovu vec! dakujem naozaj!🙂

talisa
autor
25. sep 2014

Aj ja dakujem za rady, nebola som si ista, ale teraz mi je to uz jasnejsie 🙂

dena1973
25. sep 2014

@talisa Nie je začo.... 😉