Návrat z príspevku na jasle k rodinnému príspevku

minnehaha2005
22. jan 2013

Moze mi niekto poradit? Maly mi bol v jasliach pol roka a rozhodli sme sa, ze ho z jasli vyberieme, chcem naspat RP, kedze uz nebudeme mat faktury. To len napisem ziadost o RP odznova?

kaktusik007
22. jan 2013

@minnehaha2005 ano - a dolozis nejaky doklad o tom, ze tam ste skoncili.... ja som dokladala kopiu o zruseni zivnosti nasho opatrovatela 🙂
akurat si to odsleduj, rodicak je na kalendarny mesiac, a tieto prispevky sa vylucuju navzajom... 🙂

minnehaha2005
autor
22. jan 2013

@kaktusik007 a ak o tom nemam ziaden doklad, teda len mi nevyhovuje papierovanie... uz 5 krat mi vratili fakturu, ze to tak nema byt... plus chceme maleho zobrat len na chvilu, potom po 3 mesiacoch sa vrati ... cize nebudem mat faktury. Budem musiet napisat ziadost o zrusenie prispevku na jasle a potom nasledne ziadost o RP?

kaktusik007
22. jan 2013

@minnehaha2005 ano, potom ano... alebo ak nedodas faktury tak je moznost aby ti dali cca 40eur, ale to je nic..
inak, ak stale vracali fa, tak to treba proste na to si dat pozor -- je to z eu, tie panie su pod drobnohladom a tieto prispevky naozaj pekne sleduju.....

a nie je moznost aby si na tie 3 mesiace otvoril niekto z rodiny zivnost na opatrovanie a vystavil faktury???

minnehaha2005
autor
22. jan 2013

@kaktusik007 moznost by bola ... ale ja uz po tych skusenostiach... radsej ozeliem tych 30 euro... maly sa vrati do skolky, a to bol staly boj... chodila som do skolky len kvoli novym fakturam ... posielala ich postou mamine, ta potom na urad 3 krat do mesiaca, lebo stale nieco nesedelo...

minnehaha2005
autor
22. jan 2013

ja uz zostanem len pri tych 199, 60 ... az kym maly nebude mat 3 roky

kaktusik007
22. jan 2013

@minnehaha2005 no, mne tiez vracali zo zaciatku faktury, 1- ci 2, potom dala pani jasne pravidla a podla toho sme isli.... treba to poriadno prekontrolovat.... ale tak ty si to musis zvazit....
v kazdom pripade, proste nahlasis ze chces aby ti bol prispevok na starostlivost odnaty a podas ziadost o rodicovsky prispevok a je to 🙂
zrovna v oktobri k novembru som to absolvovala 😀

minnehaha2005
autor
22. jan 2013

@kaktusik007 dakujem za cenne rady 🙂

kaktusik007
22. jan 2013

@minnehaha2005 rado sa stalo