Nemám nárok na materské, odkedy budem poberať rodičovský?

luuciinka11
7. feb 2019

Dovry deň, mám otázočku. Nemám nárok na materské iba na rodičak. Chcem vedieť odkedy mi bude úrad práce platiť rodičovský prispevok. Pred národenim dieťaťa alebo až keď sa narodí.?

marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beky1813
10. feb 2019

@marianat ja pisem o tvojom ponosovani na vysku PN tvojho muza a ty uz nepoberas nic, len doma sedis

marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fokuska
10. feb 2019

@marianat Ja nehovorim, ze ides robit problemy, ja som sa len cudovala, ze clovek s takym profilom nenasiel pracu za 6 mesiacov. Nehovorim, ze je to nemozne, len ma to proste prekvapilo, tak som sa opytala.
A tiez som reagovala na to, ze stat sa nepostara - no ved sa uz postaral tou podporou.

A inak: Zeny tu reagovali na to, ked niekto nastupi do prace, zataji tehotenstvo a pri prvej prilezitosti sa hodi na PN - zbytocne to zamestnavatelovi komplikuje a ten sa potom podobne bude spravat a pri pohovre si nevyberie matku, ked ma s nimi zle skusenosti.

Ty pises ze si vybrala podporu, vzala by si akukolvek pracu a manzel je na PN - tym predsa nesposobujes zamestnavatelovi problemy, takze tvoja skusenost neviem ako suvisi s tym ako tu ine pouzivatelky chcu zamestnavatela obabrat.

marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianat
10. feb 2019

@marion09 nie uurcit nie je

marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
10. feb 2019

@marianat A ako ich chces riešiť?! Tym, ze vezmes akúkoľvek pracu, zamestnavatel ta zamestna lebo ta potrebuje a ty sa das na PN a za 3 mesiace dáš výpoveď lebo mas iné miesto,?! A my sme mudre hlavy? Ale kdeze, ty mas doktorat na teba urcite nikto nemá.

beky1813
10. feb 2019

@marianat vidim, ze ja o voze a ty o kozw

evittam
10. feb 2019

@marianat Ja som zákerná? Kde? Ani som ta nikde neurazila. Len jasne a úprimne pisem co si myslím o tvojom ponosovani a plane ako vyuzit niekoho kto ti da šancu. To je všetko. Slusne som sa ta spytala na tvoj doktorat. Ale len útočis. Nevadí. Pekny den a nech skoro najdes pracu. A to,ze odvadzas dane nemá nic s podporou a PN ale to asi tiez vies. Mozno.

marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
10. feb 2019

@marianat Co ma nauci?! Mna život naučil co si ty možno ani nevies predstaviť! Nemám 15 ani 30.😁😉 Len ma zaujalo ako chces vyriešiť tie mesiace bez práce. Skus to vziat so strany toho co ta zamestná. On nemoze za to,ze tysi na rata na bývalého zamestnávateľa,ze zrusil tvoje miesto-aj to sa stava a je normalne, ani nikto nemôže za to,ze nemas z coho zit. Ale to ta ten zivot mohol naucit ked uz ta toho tolko naucil a mna ides poučovať.😉

marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
10. feb 2019

@marianat No tak držím prsty. Pozri každá organizácia raz skonci niektora skor ina neskôr. Az na par. Bohužiaľ. Nie si sama co prisla o zamestnanie. To je všetko.

evittam
10. feb 2019

@marianat No take nieco si pisala v prvom príspevku. Asi som ta zle pochopila. Prepac.

evittam
10. feb 2019

@marianat citujem, ak dovolíš...."teraz takisto podla vas spekulujem,ked sa snazim brat hocijaku robotu,vyuzit pn alebo cokolvek aby sa aspon troska zvysil prijem...."🤔

marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
10. feb 2019

@marianat No tak vezmi a pracuj. Ci uz hned vies,ze ochories ako nastúpis a pojdes PN? Ci len vlastne vezmeš tu prácu len kvôli tomu aby si mohla ist na PN.....Len rozmýšľam nad tvojim vyjadrenim ako si pomoct s PN ...

marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
10. feb 2019

@marianat A? Co s tým mame robiť my? Mohla si to spraviť a teraz mat este podporu. Nikoho by si tym nevyužívala. Ja som tak spravila po RD, nakoľko mi dcerku nevzali do škôlky tak som este zostala doma a vyuzila aj PN a aj som si zariadila max.podporu. Ale ja som nemala problém najst si pracu, dokonca som si mohla vyberat a vsade vysli v ustrety mne a mojim podmienkam.😉

marion09
10. feb 2019

@marianat mne nič nemusíš vysvetľovať,ja som tu tiež bola "ukameňovana"😅