Nemám nárok na materské, odkedy budem poberať rodičovský?

luuciinka11
7. feb 2019

Dovry deň, mám otázočku. Nemám nárok na materské iba na rodičak. Chcem vedieť odkedy mi bude úrad práce platiť rodičovský prispevok. Pred národenim dieťaťa alebo až keď sa narodí.?

evittam
9. feb 2019

@mrkvicka060 Alebo sa mala lepsie ucit a nemusela vôbec robiť tazku manualnu prácu a o.ebavat kde sa da....😉

evittam
9. feb 2019

@marion09 Btw.tvoj narok na PN fakt autorke pomohol...

marion09
9. feb 2019

@evittam vysoka škola nie je patent na rozum

evittam
9. feb 2019

@marion09 Kde pisem o VS?! Ty si si asi fakt pomýlila diskusiu. Najskor radis autorke ako ziskat PN na ktorú ani nemá narok nakolko nema narok ani na MD, radis ostatným ako o ebavat zamestnavatelov lebo ty si mala šťastie na tych, ktorými si sa nechala odrbavat a dokonca sem pleties VS.....😂

marion09
9. feb 2019

@evittam nič som si nepomýlila,vy ste sa do autorky pustili že špekuluje tak som na margo toho napísala že prečo by sa nemalo špekulovať+vlastnú skúsenosť.a dovi-dopo.

evittam
9. feb 2019

@marion09 Isteze. Určite oceni tvoje neoceniteľne rady ako o.ebavat slusnych ludi,ktori ti poskytli zamestnanie a len preto lebo ved aj ini to tak robia. Este raz-vela šťastia v zivote s takymto prístupom. Maj sa a pekny vecer.

maciatkolulu
9. feb 2019

@evittam nooo,okrem lepšieho učenia,aj sa lepšie vydať🤣🤣🤣🤣🤣a nemusela by robiť a odrbavat

aksunah
9. feb 2019

@marion09 suhlasim,ale závisí aj od toho o akého zamestnávateľa ide.

ukulela
9. feb 2019

@marion09 pozri, pri prvom dietati som sa dohodla so zamestnavatelom na vypomoc na 1-2 dni v tyzdni podla mojich dispozicii a moznosti. pri druhom mi zamestnavatel ponukol moznost robit po cely cas z domu prakticky od nastupu na md. takze su aj ustretovi zamestnavatelia. tvoj pristup je nekorektny a neccela by som mat takeho zmestnanca.

marianat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
10. feb 2019

@marianat Takze vlastne kvoli tomu,ze si prišla o prácu a na. ral ta byvaly zamestnavatel ides teraz robiť problémy inym zamestnavatelom co ti daju sancu? Mas doktorske studium ale rozmýšľanie presne populácie o ktorej pises. Bohužiaľ. A nic v zlom len som úprimná.

maciatkolulu
10. feb 2019

@marianat ty si nebola s deťmi na materskej a rodičovskej? Si pracovala Non stop? Kedy ti zrušili pozíciu? Keď si poberala podporu? Tomu nerozumiem. A mužovi vyrátali čo PN?

evittam
10. feb 2019

@maciatkolulu Ťažko je zrušili pozíciu ak poberala podporu to sa neda. Aby si mala nárok na podporu tak musi PP skoncit.😉

evittam
10. feb 2019

@marianat Btw.ty vezmes prácu a ides na PN a ta ti zvysi príjem? To ako? PN je prve 3dni 25% z HM a ostatné dni 55%. Ci to beries z hladiska-sedim doma s muzom a aspon nieco mame....

maciatkolulu
10. feb 2019

@evittam však toto mi nejako nesedí🤣😉😉

maciatkolulu
10. feb 2019

@evittam a muž mal vypočítané čo PN? Ja fakt nerozumiem. Rovnako ako to,že 20rokov.na vedúcej pozícii,doktorandka, dve malé deti a ešte by aj jedno mohlo pribudnúť,nejako to časovo nesedí😉 vedúcej pozícii predchádza nejaký ten nižší post nejakých tých pár mesiacov.... Ale dobre,tak zjavne všetko sa dá😂

zuzanockamt
10. feb 2019

@evittam
@maciatkolulu zrušili jej pozíciu,zaevidovala sa na UPSVaR, mala nárok na podporu,tak ju dostávala a po pol roku od tejto udalosti prišiel o prácu aj jej muž .... takto to je v príspevku

evittam
10. feb 2019

@zuzanockamt Vdaka ale ja viem čítať a pochopila som to. 😉

beky1813
10. feb 2019

@marianat doktorske štúdium a nevie, ze sa PN vypočíta z platu 🤔 a co by su tak chcela po podpore? Ked nerobis? Cerveny koberec a 1000 v cistom?

evittam
10. feb 2019

@beky1813 Ved dobre je doma, si zvykla. Vezme akúkoľvek prácu a vykasle sa na zamestnavatela a da sa PN a to len preto aby mali z coho zit, lebo ak by náhodou pracovala a nezneuzila zamestnávateľa tak uz by asi nemala. Ma aspon nieco ked je je PN 😉

evittam
10. feb 2019

@marianat A z coho mate doktoraty ak to nie je tajné?

maciatkolulu
10. feb 2019

@evittam tak skončil rodičia dotyčnej asi,tak jej zrušili pozíciu a brala podporu. Len ja stále nerozumiem asi som blbá,prečo jej muž mal PN či sa pomýlila... No a 20rokov odrobenych,žena je zjavne udržiavaná,lebo ako ratam, tak rátam,nejako to nevychádza🤣

evittam
10. feb 2019

@maciatkolulu No prisiel o prácu a isiel na PN, neviem comu nerozumies. Ja mam napr.odpracovanych 18rokov. 😉
Kolko ma dotycna neviem cize toto mi je naozaj fuk.

maciatkolulu
10. feb 2019

@evittam jaaaaj,už rozumiem,dostal výpoveď a hodil sa PN. Ahaaaa,nuž ja takéto nepoznám🤣ďakujem za vysvetlenie😉

fokuska
10. feb 2019

@marianat A ty si si s 20 rocnou praxou a doktoratom za 6 mesiacov nenasla pracu?
Ze sedis doma s nulovym prijmom? A muz predsa tiez moze PN ukoncit hned ako najde pracu.

Alebo nieco som nepochopila? Preco by sa mal stat starat viac? Ved si si vycerpala podporu.
Ziadni ini "spoluobcania" nedostavaju nic naviac. Pokojne mozes zit rovnako ako oni a budes mat narok na presne rovnake prispevky. Tie totiz nie su viazane ani na rasu ani farbu pleti...

evittam
10. feb 2019

@maciatkolulu Tak vyuzil tu moznost a systém. A po PN este moze dobrat podporu. Toto aj chapem-vyberie si co dal do systému a nastastie nikoho nezneuziva....

marianat
10. feb 2019

@evittam samozrejme ked mi zrusili poziciiu isla som na upsvr.

marianat
10. feb 2019

@fokuska
@evittam
@evittam ake problemy idem robit inym zamestnancom?potrebujem poriesit 3 mesiace bez prijmu,od maja sa mi crta miesto.mizno aj 20 rokov mi stahovali nemale dane na tske hlavy mudre jak su tie vase.koniec hlasenia.tot vsio.

marianat
10. feb 2019

@fokuska predstav si nenasla. A hladala

marianat
10. feb 2019

@beky1813 mila moja.je to moja prva podpora v zivote,ziadna pn.mas pocit,ze ty na mna robis?20 r.odrobenych