Neplatena predĺžena rodičovská dovolenka

heggie
18. júl 2018

Ahojte,viete mi niekto poradiť,10jula mal syn 3 roky,od 11 júla čerpám riadnu dovolenku..z istých dôvodov môžem ísť do práce až v októbri,môžem teda po vyčerpani dovolenky ísť na neplatenu predĺženu rodičovskú dovolenku?

siska53
18. júl 2018

@heggie mozes. Len to ohlas do zdravotnej poistovne.

ettie
18. júl 2018

@siska53 na urad prace alebo socialku netreba? Vdaka ;)

sudabe
18. júl 2018

Urcite treba ist na socialnu poistovnu

evittam
18. júl 2018

@sudabe Nie, netreba. Stačí ist na ZP prihlásit sa ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov.
@ettie
@heggie A co bude s PP do oktobra-bude trvať? Či ako?

sudabe
18. júl 2018

@evittam vidis vsade inak hovoria tie nase uradnicky😮

evittam
18. júl 2018

@sudabe Co hovoria úradníci mna nezaujima.

sudabe
18. júl 2018

@evittam jasne a kto mi to mal povedat alebo kde si to overim

heggie
autor
18. júl 2018

@evittam áno,PP bude trvať,netreba sa prihlásiť na dôchodkove zas?

majusqa77
18. júl 2018

@heggie netreba

evittam
19. júl 2018

@heggie A zamestnavatel suhlasi s neplatenou predĺženou RD? Na SP nič neriesis.

evittam
19. júl 2018

@sudabe Co kde si overis? Staci si nájsť zakon o SP a ZP.

stanka2612
30. sep 2018

Ahoj @evittam ,prosím ťa,vieš mi poradiť?v marci mi končí rodičovská dovolenka,len syna mi nevzali do MS a tým pádom nemôžem nastúpiť do práce (súkromná MŠ stojí od 400€ vyššie a ja ako vychovávateľka v škole zarobím cca 450€,čiže radšej budem s malým doma...).pred materskou a rodicovskou som pracovala roky ako učiteľka v MŠ a potom ako vychovávateľka v ŠKD,odkiaľ som odišla na materskú.ani jeden deň som nebola nezamestnaná,len počas tehotenstva som bola na PN,lebo mi hrozilo riziko potratu.moja otázka znie,či mi vzniká nárok na podporu v nezamestnanosti,ak v práci podám výpoveď,alebo mi ostáva iba predĺžená neplatenia rodičovská dovolenka.dakujem ti veľmi pekne vopred

maricca
24. jan 2021

Prosím, viete poradiť, kam treba ist a ako treba vybaviť neplatenu RD, ak som nezamestnana v evidencií UP ? V súčasnej dobe to vyzerá nadlho s najdenim prace, hlavne ked 4 ročné dieťa nechcem teraz ani davat do škôlky. Chápem spravne, ze neplatena rodičovska dovolenka sa mi aspoň bude rátať do odpracovaných rokov?

lenzas
24. jan 2021

@maricca Mozno sa mylim, ale ak si v evidencii UP, tak nemozes sa prihlasit ako osoba starajuca o dieta do 6r, teda mat tak zvanu neplatenu RD. Inac staci sa len prihlast ako osoba strajuca o dieta do 6r v zdravotnej poistovni, aby si vybavit neplatenu RD.

lenzas
24. jan 2021

@maricca https://www.socpoist.sk/matka---opatrovatel---a...
Tu je odpoved, co sa tyka dochodkoveho poistenia.

maricca
24. jan 2021

@lenzas myslela som to tak, ze by som sa chcela vyradiť z evidencie UP, len zatiaľ neviem presne ako postupovať.