Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Neplatená predĺžená rodičovská verzus úrad práce

lusyke
15. feb 2016

Chcela by som sa spytat ako to je. Pred nastupom na rodicovsku dovolenku som bola nezamestnana. Dcera bude mat v aprili 3 roky a mne sa rodicovska konci. Dceru nevzali do skolky a ja ju nemam u koho nechat cize si nemozem hladat zamestnanie. Potrebujem na par mesiacov este ostat s malou doma kym situaciu nevyriesim. Mozem ist na urad prace a poberat davku v hmotnej nudzi na mna a na dceru (som slobodna matka)? Pocula som ze pre davku v hmotnej nudzi sa musi chodit na nejake aktivacne prace...no ja dceru nemam kde nechat tak by som na ne chodit nemohla ani na par hodin tyzdenne. Maju v tomto matky nejaku vynimku? Alebo mam ist na neplatenu rodicovsku dovolenku a tym padom budem bez prijmu?

janickacrazy
15. feb 2016

@lusyke Na tvojom mieste by som si tú prácu hľadala a pre dieťa našla opatrovateľku, matku na RD alebo nejakú dochodkyňu, ktorá si rada privyrobí. Dávka v hmotnej núdzi je biedna, z toho neprežijete. Bývate u rodičov?

mammamiamiama
15. feb 2016

@lusyke urcite ani neuvazu ostat bez prijimu, to by sa na tebe podpisalo aj psychicky. Skus hladat pracu, mozno sa aj do toho aprila postasti najst. V ZA to nie je s pracou tak mizerne a podla tvojich prispevkov aj tu na fore v hlave mas ;) Hlavne to nevzdavaj. Naozaj naschodnejsou cestou je skusit najst maminku na RD, ktora si rada privyrobi a ty do zamestnania. Bude sa ti lahsie dychat. Drzim palec

lusyke
autor
15. feb 2016

Nebudem pisat preco a ani ako a ani ziadne rodinne vztahy pretoze viem ako to tu na MK chodi. Vyboci sa z temy a zacne sa tu osocovanie a urazanie. Chcem len odpoved na moju otazku. Nepotrebujem rady typu: ,,najdi si pracu a najdi opatrovatelku,,. Momentalne potrebujem to o com pisem v prispevku: ostat s malou doma este na par mesiacov a hladam najlepsi sposob ako to urobit.

janickacrazy
15. feb 2016

@lusyke
Dávka v hmotnej núdzi od 1.1.2014 je:
117,20 eura mesačne, ak ide o jednotlivca s dieťaťom alebo najviac so štyrmi deťmi,

Povinnosť odpracovať si dávku sa nevzťahuje na člena domácnosti:
ktorým je rodič, ktorý sa osobne, celodenne a riadne stará o dieťa do troch rokov veku,
ktorým je osamelý rodič, ktorý sa osobne, celodenne a riadne stará o dieťa do šiestich rokov veku,

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lusyke
autor
19. feb 2016

@honey1151 urcite budes mat narok na prispevok na byvanie. Najlepsie by ti bolo ist sa informovat priamo na urad ze na co vsetko mas narok.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli