Nestíham reťazový pôrod. Mám nárok na materskú?

mamka_patka
20. apr 2021

Nestiham retazovy porod syn dovrši 3 roky koncom juna a porod mam až začiatkom novembra. Budem mat narok na materske z prace od 32tt tehotenstva?

mogaa
20. apr 2021

@mamka_patka no ak ti stále trvá PP tak ano a to aj v prípade že pôjdeš na PN

monika494
20. apr 2021

@mogaa a ked pp netrva?

mamka_patka
autor
20. apr 2021

@mogaa ano stale mi trvá ... len som zvedava či to budu počitat s platu ktory dostavaju teraz alebo z toho ktory som mala pred 3 rokmi

petamich
20. apr 2021

@monika494 ak pracovny pomer netrva alebo ochranna lehota, tak nie je splnena podmienka aktivneho NP a narok na matersku nevznika (a nevznika bez ohladu na to ci by to bol alebo nebol retazovy porod)

petrisa213
20. apr 2021

@mamka_patka keď ti teda stále trvá pracovný pomer tak nárok budeš mat. Hlavne ale v robote oznam písomne ze si tehotná, aby ta nevyhodili keď ti skončí RD. A materská: keďže na ňu nastupujes v roku 2021 tak tvoje rozhodujúce obdobie pre výpočet je rok 2020. Ak si bola v ten rok celý rok na RD tak sa ti materská bude počítať z predpokladaného platu.

ci
4. jan 2022

@petrisa213 môžem sa spýtať ohľadom témy? 😁 Mám podobnú situáciu takže ak som dobre pochopila, materskú mi dajú keď som na tpp aj v tom prípade že pôjdem na PN? Lebo som niekde čítala že treba buď dovolenku,alebo ísť do práce

greeetas
4. jan 2022

@ci toto aj mna zaujima

dominika994
15. mar 2023

@ci prosim ta ako si dopadla ?