Reťazový pôrod - nárok na materskú

lusya310
8. dec 2021

Ahojte, mam jedno dieta, ktore v juni dovrsi 3 roky. Chceli by sme este jedno dieta. Teoreticky ak by som v januari/februari otehotnela, s tym ze by som porodila cca 9-10/22, budem mat narok aj pri druhom na matersku, pripadne na tehotensku davku? Pred prvym porodom som pracovala viac ako 2 roky, prac pomer stale trva, na dobu neurcitu. Alebo sa radsej vratit do prace a potom riesit dalsie tehotenstvo? dakujem.

alenah31
8. dec 2021

@lusya310 aby slo o "retazovu matersku" musis to stihnut do dovrsenia 3 rokov dietata. Ak PP trva narok na tehotenske vznikne, materske bude bud "retazove" alebo z noveho prijmu, ktory budes mat medzi ukoncenim RD na prve dieta a nastupom na druhu MD pri drhom dietati.

nuxynka
9. dec 2021

@lusya310 Vies to obist tym, ze si poziadas o predlzenie rodicovskej dovolenky s prvym dietatom.. samozrejme to je mozne len na zaklade nepriazniveho zdravotneho stavu dietata a to az do dovrsenia jeho 6 rokov veku.. ale poznam kopec mamiciek co si nechali rodicak predlzit na zaklade alergii a ekzemov dietata co mi nepride az take vazne (samozrejme su aj extremne pripady, v ktorych to chapem).. ak mas dobry vztah so svojou dr a uz by si bola teoreticky tehu, ze ti ozaj chyba len par mesiacov na vykrytie, skus sa s nou poradit 🤷‍♀️

lusya310
autor
10. dec 2021

@nuxynka dakujem 🙂

lusya310
autor
10. dec 2021

@alenah31 dakujem 🙂