NIe sme manželia, ale žijeme spolu. Potrebujem papier zo súdu?

crocus
25. apr 2013

mam 19mesacnu dceru a s partnerom nie sme manzelia ale zijeme spolu. teraz mi bolo povedane ze potrebujem nejaky papier zo sudu alebo socialky na urcenie vyzivneho na dieta a v pripade ze si nenajdem pracu po skonceni materskej nedostanem ziadne peniaze lebo si neplnim rodicovsku povinnost ci co ..

sissy27
25. apr 2013

@crocus a aké peniaze by si chcela dostávať po skončení materskej okrem platu v zamestnaní? 😅 budeš dostávať samozrejme tých 22€ prídavky (ak to nezrušia), ale nič iné ma nenapadá...

medyna
25. apr 2013

no ak sa vy nedohodnete na vyzivnom, tak Vam vyzivne vymeria sud ... ale preco by ste to mali riesit sudne, ked spolu s otcom dietata zijete v jednej domacnosti a teda zrejme spolu dobre vychadzate ..... ja som tiez zila s mojim muzom spociatku len "na hromadke" ale nijake vyzivne sme sudne a nijak inak neriesili ....

zivika
25. apr 2013

@crocus to odkial mas taky blud? ked mala dovrsi 3 roky, prestanes dostavat rodicovsky prispevok a dostavat budes uz len pridavok na dieta, tak ako vsetky ostatne zeny na SK, ktore maju deti nad tri roky...nic ine nikto nedostava...

crocus
autor
26. apr 2013

lenze ja sa neviem vratit do prace lebo ma odtial vyhodili a mala som len dohodu ...

crocus
autor
26. apr 2013

@medyna zijeme spolu dobre len ma zmiatlo to co mi povedala jedna buduca mamina .. dieta bude vychovavat sama a povedala ze ho da na sud aby platil co je aj samozrejme a aj to chapem ale povedala aj mne ze si to mam vybavit aj ked sme spolu len nejaku simbolicku sumu aby bola dcera tak povediac ''chranena''

denca76
26. apr 2013

ahoj ja tiež žijem s priatelom na divoko ako sa povie bez papierou a máme spolu 3 deti a štvrte čakáme a žiadny papie sme nepotrebovali to je hluposť. a to sme spolu už 19 rokov.

skoricaxx
26. apr 2013

kravina, ja mam s priatelom dve deti a zobratý nie sme, ked sa raz rozhadzate potom môžeš od neho žiadať vyživne,....
nerieš nič treba hladať intenzivne pracu aj ja začínam už na tom makať

smajlik23
26. apr 2013

Ahoj,ak chces ziadat o dávky v hmotnej núdzi,musíš mať od súdu určené výživné od otca dieťaťa, potom ti to výživné pripočítajú k prídavku na dieťa a ďalsiemu príjmu, ktorý máš / brigada , prispevok v nezamestnanosti, ak máš nárok atď. a buĎ ti vyjde, alebo nie hmotna nudza/ doplatia ti max. dovýšky nejakých 267Eur., teda ak budes mat vyzivné 100, prídavky 20,a inak nic,tak ti doplatia 147 Eur.

crocus
autor
26. apr 2013

@smajlik23 aha tak to pomaly zacinam chapat dakujem ... neviem ci to v mojom pripade vyjde lebo partner je zivnostnik a nie som si ista ci by mi uznali tu hmotnu nudzu ale uz aspon chapem co splietala ta mamina..