Používame cookies. Viac informácií tu. OK
malinajahoda
24. júl 2019

@ni_kolka_ta si zamestnaná alebo nie? Myslím tu na SK.

ejanjelik
24. júl 2019

Tu ti poradia

ejanjelik
24. júl 2019

Z vlastnej skusenosti ak v Rakusku vznikol narok budu od teba vyzadovat doklad. Teraz je ro manzel? Pracuje tam este? Ak ano narok je tam ak si zamestnana z at mas narok na doplatok ak noe na celu sumu. Ak tam nepracuje mas narok na sk.

ni_kolka_ta
autor
24. júl 2019

@malinajahoda nie nie som a ani som nebola. Pracovný pomer mi skončil 28.2.2018 a na materskú som nastúpila 17.7.2018

ni_kolka_ta
autor
24. júl 2019

@ejanjelik teraz je to už len otec dcéry.
Pracuje tam ešte ale papiere sme nepodali v Rakúsku. Teda neaky tam podal na podnet toho stopli rodicak tu na SK ale mali sa odovzdať nejaké papiere aby to bolo všetko a pustili peniaze ale tomu sme sa už nedopracovali. Preto sa obávam toho aby som mala aspoň nárok tu na klasicky rodicak

ejanjelik
25. júl 2019

V tej skupine vam poradia ja mam vybornu s kusenost s pani Irenou Krajciovou. Meviem ako sa postupuje, ked nie ste zobrati,ale slovenske urady aspon u nas trvaju na vuplacani z rakhska pokial tam jeden z rodicov pracuje. A je velmi pravxepodobne, ze ked ste iz nkeco zacali riesit a na zaklade toho vam stopli na sk bidete musiet dodat papiere do at a cakat na vyjadrenie a na zaklade toho vam pustia alebo nepustia na sk.

malinajahoda
25. júl 2019

@ni_kolka_ta tak tu na SK ti nedajú nič. Všetko si musíte žiadať v AT. Ja som na tom rovnako.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli