OČR - ako na to?

lavender21
1. júl 2018

Dobrý večer, potrebujem poradiť. Manžel je na OČR-ke, stará sa o dieťa do troch rokov kým som ja bola hospitalizovaná a následne doma ale nemôžem sa starať o malú (som na rodičovskej dovolenke). Tlačivo mu po veľkých peripetiách vystavila moja všeobecná doktorka, no vypísala ho zle. Vôbec tam neuviedla rodné číslo dieťaťa, no tlačivo sme poslali jeho zamestnávateľovi, aby mal info prečo manžel nechodí do práce. Teraz prešlo 10 dní a potrebujeme ukončiť OČR. Mám teda ísť zas k tej doktorke? Potrebujem aj to tlačivo čo som poslala jeho zamestnávateľovi? Sestrička vypisovala to tlačivo prvýkrát v živote a očividne o tom nič nevie. No ja tiež nie, nakoľko sme to riešili prvý krát. Vie mi niekto poradiť?

candii
1. júl 2018

Ano, aj po ukonecenie treba ist k pediatricke a na to aby Vam uznali OCR tam musi uviest ze dieta je chore a potrebuje celodennu opateru alebo si musis ist dat OCR potvrdit aj do nemocnice. Lebo predpokladam ze ty si na RD.

pininka
1. júl 2018

Aj moja to vypisovala prvykrat,ale uplne v pohode a vsetko vypisala spravne. Tak ako pise pani nadomnou, ukoncit aj opravit to musi ona.

lavender21
autor
1. júl 2018

@candii áno, ja som na RD. Pediatrička nám to odmietla vystaviť. Dieťa je zdravé, ale to som našla na internete že aj so zdravým môže byť doma ak má do 10 rokov a osoba ktorá sa oň stará ochorela...

lavender21
autor
1. júl 2018

@pininka a môže mi vystaviť aj nové ak prvé bolo celé zle? Keď tam manžel zajtra pôjde bez toho tlačiva vybaví niečo? Má ho u zamestnávateľa...

candii
1. júl 2018

@lavender21 samozrejme ze aj so zdravym dietatom moze byt doma, pre Boha. Takze toto je riadna ochota. Nemusela uviest ze dieta je chore, ty by si si dala potvrdit v nemocnici ze si bola tam a uznali by ti to.

lavender21
autor
1. júl 2018

@candii veď sestrička od pediatričky mi povedala že to manželova doktorka má vypísať, tam že moja. Manžel tam odsedel dve hodiny v čakárni a nič nevybavil, lebo nemal moju prepúšťaciu správu-stale som bola v nemocnici. Tak. A druhýkrát to vybavil ale vypísali to jednoducho celé zle. Ale aj vravela že jej to neprejde keď mám gynekologickú diagnózu, no ja už neviem. Riešim to už dva týždne a akurát mám nervy z toho...

pininka
1. júl 2018

@lavender21 no to neviem, ale ona ma vsetko mat v pc, zadava to tam, aby mohla aj ukoncit. Podla mna najlepsie bude ak tam muz pojde ukoncit a povie ze tam bolo nieco zle.

lavender21
autor
1. júl 2018

@pininka tak iné neostáva len ho tam zajtra poslať ☹ snáď to už vybaví...

janinah
1. júl 2018

na začiatok očr sa dáva do práce jedno tlačivo a potom na konci očr sa dáva druhé od dr.,ktorá vystavila aj to prvé

lavender21
autor
1. júl 2018

@janinah Ďakujem. A na to druhé sa píše aj číslo účtu? Nevieš mi prosím poradiť? Lebo to sme zatiaľ nikde nepísali...

janinah
1. júl 2018

@lavender21 určite sa niekde píše na opačnú stranu,ak ste nepísali na prvé,tak potom to bude na druhom,už si nepamätám,ale myslím,že na tom druhom to bolo,musia tam byť všetky údaje a podpis,inak ti tlačivo vrátia

lavender21
autor
1. júl 2018

@janinah ďakujem veľmi pekne. 🙂

candii
1. júl 2018

@lavender21 je jedno aju mas diagnozu 😀 ale uplne jedno.

lavender21
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
verca888
2. júl 2018

treba s tym ist k doktorke tej iste, ona ho musi z toho vypisat tak isto ako z pnky

lavender21
autor
2. júl 2018

@verca888 bola som u nej dnes, potrebuje tú druhú stranu tlačiva, čo sme samozrejme tiež poslali na personálne :-/ tak tam musíme volať nech nám to pošlú späť... Ale dnes som bola u iného doktora pre druhú OČR, tlačivo mám pred sebou a naozaj som nikde nenašla nič o tom, že by tam doktor mal potvrdiť koniec Očr. Akurát zamestnávateľ tam má napísať kedy zamestnanec nastúpil. Tak ja som z toho už fakt mimo... :-/ neviem ako a kde to má doktor ukončiť...

tslobik
29. apr 2019

Prosím, zarátava sa do 10 dní OČR aj sviatok? Asi ano však?

alenah31
29. apr 2019

@tslobik samozrejme

branoazden
25. jan 2020

@candii nechapem co ked je na rd? Otec MA pravo ist na Očr na dieťa aj keď zena poberá rodičovský príspevok ti nema stym nic spolocne

branoazden
25. jan 2020

@lavender21 ak doktorka nechcela manzelovi vystavit ocerku na teba, tak Mala vystavit ocerku na dieta muzovi to ze poberas rodičovský príspevok neznamena ze druhy rodič nemoze ist na ocerku na dieta

barlusi
9. mar 2020

Tlačivo na OČR

lucka21111
26. mar 2020

Potrebujem pomôcť OČR som si dala od 12.3 keďže je od vtedy zatvorená Skolka a do 27.3 ale čo s tými 4 dňami do konca mesiaca lebo manžel ide na OČR od 1.4 a ako ukončiť OČR