OČR priateľa na môjho syna, ktorý nie je jeho

tatianisko
5. jún 2020

Ahojte. Chcem sa spýtať... žijeme s priatelom a so synom v spoločnej domácnosti na jeho trvalej adrese. Ešte nie sme zobratí. Môže si zobrať na syna OČR keby bol chorý aj keď ja som na MD alebo si OČR môže zobrať len na mňa. Ďakujem

klarissa25
5. jún 2020

@tatianisko ked ty si na MD s tým dieťaťom, načo by s ním išiel na OCR?? A teda to nie je ani možné...

mogaa
5. jún 2020

@tatianisko OČR sa týka opatrovania rodinného príslušníka, ty rodinný príslušník nie si, dieťa je ak je on uvrdený v jeho RL

lienka175
5. jún 2020

tiež nechápem, prečo by si on mal brať očr, keď Ty si s ním na RD... však normálne si s ním doma, tak sa o neho postaráš aj keď bude chorý, či?

tatianisko
autor
5. jún 2020

a keby som bola ja chorá?

lienka175
5. jún 2020

@tatianisko v tom prípade áno... ja som tak raz mala, keď som bola s malým na poradni a pediatrička videla, že som chorá, tak dala manželovi očr s dôvodom, že matka sa nemôže plnohodnotne starať o dieťa... ale vo Vašom prípade to asi nepôjde, keďže nie je jeho otec... a na Teba mu tiež asi očr nedajú, pokiaľ to nie je tak vážne, že si fakt vyžaduješ opatrovanie celodenné

klarissa25
5. jún 2020

@lienka175 aj ked nie su manželia?

veronikaszabova
5. jún 2020

@klarissa25 ked nie su manzelia, tak si na nu nemoze vziat OCR

klarissa25
5. jún 2020

@veronikaszabova no ved preto mi to je divné, jasne manžel na manželku ano, ale pokial nie su tak asi tažko...a on si na dieťa nemôže zobrať kedže ona je na MD

maciatkolulu
5. jún 2020

Ja som asi z inej planéty, žena doma na MD a chce ocr na syna... Ok, pritom nie sú manželia a ani nie je otcom dieťaťa, ôk... Inak mam skoro 43 a dve veľké decká a jedno malé a v živote si na mňa žiaden manžel nebral ocr... Chápem, keď je žena ťažko chorá, po operácii atď, hmmm, ale toto. No dobre. Len potom žiaden rev, že nie sú prachy na hypo a pod.

veronikaszabova
5. jún 2020

@klarissa25 a dieta ani nie je jeho 🤷‍♀️

lienka175
5. jún 2020

@klarissa25 na to som zabudla... takže nie, ani na ňu očr nedostane

evittam
5. jún 2020

@maciatkolulu Nie je otcom. To kde napísala?
@veronikaszabova

maciatkolulu
5. jún 2020

@evittam ako?

klarissa25
5. jún 2020

@evittam to je síce pravda a síce v nadpise to je , ale ked je ona na MD tak je to asi irelevantne...

midka
5. jún 2020

@evittam v nadpise ...

evittam
5. jún 2020

@midka Jeeej, pardon.😂😂😂
@maciatkolulu

evittam
5. jún 2020

@klarissa25 Jj to ano. Btw.pekne, dieta ma mesiac...

tatianisko
autor
5. jún 2020

Halooooo! Ja som napisala niekde ze nie je otcom? Je otcom a zapísaný aj v RL.. len svadbu mame o dva mesiace a zijeme na jeho trvalej adrese

evittam
5. jún 2020

@tatianisko Haloooo mas to v nadpise:
"OČR priateľa na môjho syna, ktorý nie je jeho"

tatianisko
autor
5. jún 2020

ja som mala v nadpise len OČR neviem kto zmenil nadpis!

evittam
5. jún 2020

@tatianisko Ak je dieťa jeho a je chore a ty nie si schopna sa on starať ma nárok na OCR 10dni platenú.

evittam
5. jún 2020

@tatianisko Aha tak zase admini úradujú...

tatianisko
autor
5. jún 2020

@evittam akože nechápem, lebo moj nadpis bol skutočne len “OČR” ... Veď v texte píšem či si môže zobrať na syna očr len sme neni ešte zobratí... Ďakujem ti za odpoveď..

klarissa25
5. jún 2020

@tatianisko a je syn jeho? Tak max 10 dni ocr a len ked je chory

katriona1
5. jún 2020

@tatianisko Definícia/Účel dávky

Ošetrovné je nemocenská dávka poskytovaná z dôvodu osobného a celodenného ošetrovania chorého dieťaťa (vlastného, osvojeného alebo zvereného do starostlivosti na základe rozhodnutia príslušného orgánu), chorého manžela, chorej manželky, chorého rodiča alebo chorého rodiča manžela (manželky). Poskytuje sa aj z dôvodu osobnej a celodennej starostlivosti o zdravé dieťa do desiatich rokov jeho veku.

Takže jestli nejste manželé, tak si na tebe nemuže vzít očr, a kdyby mohl, tak bys musela být váženji nemocná aby ses nemohla starat o díte.
A na díte s kterým jsi ty na MD nebo RD si očr taky vzít nemuže.

tatianisko
autor
5. jún 2020

@klarissa25 áno syn je jeho

klarissa25
5. jún 2020

@tatianisko tak plati stale to co sme pisali

evittam
5. jún 2020

@katriona1 O zdravé dieta do 10rokov ak bola napr.nariadena karantena. To si zabudla dopísať.

potreba osobnej a celodennej starostlivosti o zdravé dieťa do desiatich rokov veku, ak

dieťaťu bolo nariadené karanténne opatrenie
predškolské zariadenie alebo zariadenie sociálnych služieb, v ktorých sa dieťaťu poskytuje starostlivosť, alebo škola, ktorú dieťa navštevuje, boli rozhodnutím príslušných orgánov uzavreté alebo v nich bolo nariadené karanténne opatrenie alebo
fyzická osoba, ktorá sa o dieťa stará, ochorela, bolo jej nariadené karanténne opatrenie alebo bola prijatá do ústavnej starostlivosti zdravotníckeho zariadenia, a preto sa nemôže o dieťa starať

katkatonkova
5. jún 2020

Ja som na MD s mladším ...a muž aj keď nie sme zobrati je na ocr so staršou počas Korony...

katriona1
5. jún 2020

@evittam ano to jsem nenapsala, protoze dite ma asi 1 mesic, tak jsem nepredpokladala, ze by se naj dala uplatnit karantena ocr