Oddelené účty manželov a rodičovská

21. okt 2022

Ahojte baby, tie ktore mate rozdelene ucty s manzelmi/partnermi - ako to riesite pocas rodicaku? Posiela vam na ucet nejake peniaze, dorovnava vasu vyplatu alebo? Zacal mi rodicak a teda sla by som uz zariadit malej izbu nejakymi drobnostkami ale mam blby pocit z pytania si penazi😂(ano ano, viem, su to nase spolocne, aj to tak berieme). Nie som na to zvyknuta a z uspor na mojom ucte nechcem vytahovat. Poriesim s drahym ale zaujimaju ma verzie ako to moze fungovat.

danielahamar
21. okt 2022

máme spoločné účty a preberáme spolu len ozaj veľké veci

sasa1310
21. okt 2022

na rodičovskom vždy všetko platil muž automaticky. Ja sem tam menšie nákupy

pribinak
21. okt 2022

Mám normálne prístup na manželov účet, najskôr som vybrakovala svoj - dieťa neustále niečo potrebuje a potom som vybrakovala mužov

Inak, toto ste si mali vykomunikovat ešte predtým ako ste sa rozhodli mat dieťa
Dieťa máte spoločne, ale peniaze nie?

Veď je hádam jasne, že ty máš teraz oveľa menej a nemôžeš všetko ako inokedy hradiť z rodicaku

autor
21. okt 2022

@danielahamar pytala som sa tych co maju oddelene ucty🙄🙄

chillibubble
21. okt 2022

my sme vyclenili na zaciatku urcitu nasetrenu sumu na jeden novy, spolocny ucet a odtial sa vsetko dcere platilo. vystacilo to az do mojho nastupu do prace, lebo kopec veci po dcere som aj popredavala.

autor
21. okt 2022

@pribinak napisala som, ze mame spolocne peniaze. Neviem uz ako pisat aby tu nezacali vznikat ody

andrea_82
21. okt 2022

ja mám prístup k obom účtom, keď niečo platím z mužovho, vždy mu poviem. Ale na platenie účtov si súhlas nepýtam. Kým mám svoje peniaze, míňam tie, keď už nemám, vypýtam od neho.

lauriik
21. okt 2022

My mame rozdelene ucty. Mne muz posielal peniaze k RD + mam pristup na jeho ucet. Takze ked sa nieco kupovalo tak som mu to povedala a zaplatila kartou z jeho uctu.

laurar1
21. okt 2022

My mame oddelene ucty, kazdy mame vlastnu kartu. Keby som velmi chcela, viem, kde ma heslo k ib a on vie, kde mam ja. Ale vacsinou to robime tak, ze kazdy si mina svoje peniaze a ked niekomu dojdu, vezme si na nakup kartu toho druheho. Pripadne, ja si vyklikam nakup a poviem mu, nech to ide zaplatit. Ale u nas nikdy nebol problem s peniazmi, ani jeden z nas si od druheho nepyta, proste si vezme. Neskumame, co kto kupuje a kolko mina.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kukulienka999
21. okt 2022

Posiela mi mesačne hotovosť, pomimo chodíme v piatky/soboty na vacsi nákup, ktorý platí on, alebo mi dá kartu, keď idem sama na vacsi nákup. Určite sa neboj, pochopí to, niektorym muzom to proste treba povedať polopate 😊

opica_skorica
21. okt 2022

Zaujimava tema.
Zrovna dnes sme sa rozpravali o tom, ze ako toto volakedy fungovalo, ked neboli ucty v bankach.
Vyplatu doniesol muz v hotovosti domov a dal ju zene na hospodarenie.

autor
21. okt 2022

Super, vdaka za napady☺️
Ja sa nebojim, ze by mi nedal, len je to pre mna divne, doteraz som si nikdy peniaze od neho nepytala😂

deti95060810
21. okt 2022

ja som išla z MD na RD 3 krár za sebou, ale mne mm vždy posielal všetky peniaze na účet... však deti máme spoločné - tak odkiaľ som mala brať e????
mne doteraz posiela na účet všetky e...

deti95060810
21. okt 2022

@opica_skorica áno presne tak ako si napísala... ale viem aj o prípadoch kedy s peniazmi hospodáril muž, alebo mali každý svoje a keď sa kupovala väčšia vec - napr. televízor tak sa zložili...

chillibubble
21. okt 2022

@opica_skorica a potom mame ministra financii, ktory nema ani kreditku 😀 ale nie, to len na odlahcenie.

martinkatinka
21. okt 2022

Ono je to jedno ako to maju ini.... Vy si to vydiskutujte, vy viete kolko kto ma a na co minate....
My mame 2 ucty, ja pracujem aktualne na polovicny uvazok a fungujeme tak, aby sme kazdy mali dost na vydavky. Kazdy ma na starosti ine veci, ja ucty, nakupy potravin. Zvysok konzultujeme.

anonymous87
21. okt 2022

Mame dva ucty. PLus jeden setriaci. 90% potravin nakupuje muz, ja len take drobnosti. Drogeriu a veci pre mna deti nakupujem ja. Ale ja pracujem na polovicny uvazok. Energie plati muz, hypo na polovicu. Ak nevychadzam, normalne mu poviem. Ale velakrat sa ma aj on spyta ci nepotrebujem. My sme to nejak speci nikdy neriesili 🤷‍♀️

opica_skorica
21. okt 2022

@deti95060810 juj, spomenula som si na jedneho stareho deduska.
Povedal vtedy, ze jeho zena varila, hospodarila, o vsetko sa postarala a on jej kazdy den mesiac dal svoju vyplatu.
Len ze jedinu chybu mala.
Ze mu umrela.

evkamotka
21. okt 2022

Veď zriadte k muzovmu účtu este jednu kartu, aby si mohla platit z neho aj ty a nic nepotrebovala specialne "pytat"

weronca22
21. okt 2022

Mame oddelene ucty, som na rodicaku. Muz mi posiela 90% vyplaty, ja sa staram o vsetky platby, nakupy, sporenie. On si nechava na naftu, kavicky, obedy a pod. Obom to vyhovuje, kedze on ma na starosti firemne financie a ja to mam rada pod kontrolou😂

marfica
21. okt 2022

@opica_skorica moji rodičia mali peniaze z výplat voľne pohodené v obývačkovej stene v šuflíku a odtiaľ sa bralo. Neriešili koho je čo, boli nakope. Dodnes si pamätám tie zelené stokorunáčky😎 v štósiku.

negymama
21. okt 2022

my sme mali, aj mame oddelene uctz ale peniaze su spolocne. Ked som bola na materskej, rodicovskej so styrmi detmi, takze dost dlho. Normalne bez nejakeho pytania ci prosenia mi preposielal peniaze so svojho uctu na moj. Neskor dokonca som mala heslo a pristup na jeho inernetbanking a prevadzala som sumy sama aj vsetko co trebalo platit som robila ja. Muz neznasa administrativu a vyplnanie koloniek 😅

mame k sebe doveru a funguje to uz 19 rokov.

marfica
21. okt 2022

ideálne je ako napísala @evkamotka ... vypýtaj si kartu, alebo dajte urobiť ešte jednu, je čudné, že to mužovi narovinu máš zábrany povedať. Snáď vie koľko je rodičák.

sirka9
21. okt 2022

Účet mám len ja, muž nikdy ani účet nemal, ani platobnú kartu. A všetky peniaze odovzdáva mne, od začiatku nášho vzťahu to tak bolo. On si zoberie keď potrebuje a ostatné je doma. A co treba sa proste platí z môjho uctu

maranco
21. okt 2022

Maj 2 karty na svoje meno, jedna bude k tvojmu účtu a druhá karta k mužovmu účtu. A podľa potreby použiješ vhodnú kartu. Tak ti nemusí preposielať na tvoj účet.
Rovnako maj aj vlastné meno/heslo do internetbankingu na jeho účet a tak plať faktúry ak to nechce riešiť on a pridal ťa ako disponenta k jeho účtu.
Toto banky vedia urobiť.

opica_skorica
21. okt 2022

@marfica jo jo, presne tak.
Dnes kazdemu (takmer) pridu peniaze na ucet a kazdy (zvacsa) ma svoj ucet.
Myslim, ze uz iba jedna banka poskytuje na Slovensku takú vymozenost akou je spolocny ucet.
Ostatne to nemajú. Žiaľ.

petronellla87
21. okt 2022

Ja nastupujem bud. mesiac na matersku, nas plan je taky ze ja svoj ucet zrusim budeme mat iba jeden kde sa bude posielat materska a priatelov plat a k nemu dve karty

maranco
21. okt 2022

@sirka9 nastavila si manžela ako disponenta k tvojmu účtu? Podpísala si v banke dohodu čo sa má diať s tvojím účtom v prípade tvojej smrti?

fliacik
21. okt 2022

Ach, ani neviem, či napísať, ako je to u nás. Odkedy som na rodičáku, idem do rezervy, mesiac čo mesiac spotrebujem na deti viac než je rodičák a účet sa blíži k nule. Muž mi nedáva nič, urobí jeden väčší nákup potravín a o zvyšok, všetky školské poplatky, oblečenie detí, naftu a pod. sa starám, ako viem. Pritom zarába slušne, ale sú to "jeho" peniaze, ja k nim prístup nemám, ani netuším, koľko má odložené ☹ Keď som ho minule poprosila, aby uhradil čosi drahšie, odsekol mi, že si mám ísť zarobiť. Čakám, kým drobček trošku podrastie, nech sa nemusím ponižovať a som sebestačná ☹