Odvolanie sa na sociálnej poisťovni

vedvieskto
11. jan 2021

Dobrý deň,

nárok na MD mi vznikol 10.1 2019, mala som príjem 9 dni, takze mi vznikol vymeriavací nárok, další nástup na MD som mala 28.12 a poisťovňa mi neuznala reťazovú MD, lebo mi vypočítala základ z platu v roku 2019, rozdiel to robí 13 EUR na deň, lebo v rokov 2018 som mal vyšší plat kvôli príplatkom. Všade poisťovňa prezentuje ako vyšla mamičkám v ústrety tak som ani nepočítala. že sa mi to bude meniť a neriešila som to. Stretli ste sa nejaké s týmto? Pomohlo Vám odvolanie ? Ďakujem za odpovede

nafka0483
11. jan 2021

@vedvieskto Aj pocas retazovej materskej, ak mas pocas MD/RD prijem, tak sa berie do uvahy ten. Tak si to niekedy mamicky pokazia, ze pocas RD robia na dohodu a potom maju nizku druhu matersku. Podla mna postupovala SP spravne.

vedvieskto
autor
11. jan 2021

@nafka0483 ale ja nemám príjem počas MD, som dom 2 roky bez 13 dni

lucka_ke
11. jan 2021

nemala si dovolenku alebo nejaké prémie?

vedvieskto
autor
11. jan 2021

@lucka_ke ja som lekárka, polku môjho platu robia služby a to. 33.nerobila

nafka0483
11. jan 2021

@vedvieskto Pokial viem, tak sa berie do uvahy rok pred rokom kedy nastupujes na MD. Nastupila si v 2020, berie sa rok 2019 - v tom roku bol prijem, aj ked len par dni.
Na druhej strane... mas vlastne jednu MD tak rychlo za druhou ze vlastne mas za predchadzajuci rok este povodny prijem. Retazova materska nema byt nizsia ako ta prva, no tak skus to odvolanie, asi nie si uplne bezny pripad.

draik
11. jan 2021

@vedvieskto
Ak ste mali v roku 2019 plat (tých 9 dní) a nastúpili ste na ďalšiu MD v 2020, tak sa materské počíta z príjmu v 2019. (Nejde o reťazovú MD, skrz príjmu). Ak by ste nastúpili v 2021, tak by sa bral do úvahy pravdepodobný VZ (za 2020 nemáte mzdu) s tým, že materské by nebolo nižšie než predchádzajúce - už by šlo o tzv. reťazovú MD.

vedvieskto
autor
11. jan 2021

@draik veď tak to je, ale je to dosť nefér voči mne :(

rachel36a
11. jan 2021

@vedvieskto nema vyznam sa odvolavat...s tym nepochodis...SP ti nevypocitala zle materske...postupovala podla platnej legislativy

klarinka9535
9. nov 2022

@vedvieskto Ahoj, mám podobný problém ako ty. Až na to, že ja som čerpala 3.1, jeden deň dovolenky a predtým 1-2. január bol víkend. A z toho mi vyrátali vymeriavací základ, čo mi znížilo materské na deň presne o polovicu. Podarilo sa ti to nejako poriešiť? Či si sa musela zmieriť s tým ako to je? Ďakujem

vedvieskto
autor
10. nov 2022

@klarinka9535 odvolali sme sa a prišlo vyrozumenie, že okresná SP postupovala zle, lebo ma prihliadať na každý pridpad indivualne, takze určite sa odvolať

klarinka9535
31. jan 2023

@vedvieskto áno odvolala som sa a pred 2 týždňami mi prišlo, že mi to priznajú v tej väčšej výške našťastie 😊

kobylka13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz