Ošetrovanie člena rodiny a rodičovská. Poradíte?

monika123654
10. nov 2013

ahojte baby mam jeden problem,som momentalne chora ☹ lezim v posteli s vyskomi teplotami .mam dcerku ktora ma 13mesiacou a bohuzial ochorela aj ona ☹ .chc ☹ m sa spytat ci neviete nahodou ako je to ked by si priatel zobral ocerku aby sa mohol postarat o malu ked som teraz ja chora.bude mu to vyplatene ked som ja na rodicovskej?dufam ze my budete vediet niekto poradit.zatial vam dakujem

11milacik21
10. nov 2013

Dobry vecer.Pokial je Vas manzel zamestnany ma narok na ocerku 10dni.Moj manzel bol minuly mesiac s dcerkou na ocerke,ktora ma 3mes.Ale vela zalezi aj na detskej doktorke ci ho bude chcela vypisat.

siusinocka
10. nov 2013

no myslím že na dieťa nemôže ale mohol by na teba. môže si rovnako zobrať očr aj na teba - ošetruje člena rodiny... skús sa popýtať... známa si brala očr na maminu..

margarita
10. nov 2013

moj bol na OCR ke v septembri, ked sme boli chori prakticky cela rodina naraz 😒
a nebol s tym problem, ved on ma OCR na dieta, to, ci si Ty zdrava, chora alebo odcestovana, nehra rolu.
dieta ale musi byt chore, pediater vypisuje tlacivo.

hradnapani
10. nov 2013

takze u nas sa to riesilo takto ked som bola chora ja: moja obvodna dala papier pre pediatricku, ze som chora a detska teda vypisala OCR na dieta. Ale ak je chore aj dieta, tak by nemal byt problem vypisat to aj bez toho dokladu, ze si chora ty.

palomka
10. nov 2013

OCR musi zobrat na teba, nie na dceru, kedze ty sa o nu staras a zato poberas rodicovsky prispevok. my sme boli 2x v nemocnici a stale na druhe dieta s ktorym som nebola na MD mal muz OCR. urcite nie na dceru ked si s nou na RD

marianna2468
10. nov 2013

Neviem,ci som dobre postrehla ale pises ze priatel,,,,,nie manzel,,,,,takze s tym by mohol byt problem, ale zalezi na ochote lekara ako pisali baby

janka2501
11. nov 2013

nemal by s tym byt problem, ja som poberala RD a priatel bol na OCR, ja som bola v praci, a priatel doma s malou, nic netrebalo, stacil len papier od detskej a ten priatel dal do svojej prace. 🙂

anetkaadamko
11. nov 2013

na OČR partner môže ísť pokial ty si na RD,keby si bola na MD vtedy by nemohol, iba jedine vtedy keby si bola hospitalizovaná.........