Plánujeme druhé dieťa. Ako to bude s materskou a rodičovským?

nikusqaa1232
8. mar 2019

Ahojte. Chcem sa opytat tie ktore mate druhe dieta skor ako prve dovrsilo 3 roky... som momentalne doma s malym ma 15 mesiacov... planujeme druhe babo a moja otazka znie. Ak sa nam narodi druhe babo budem dostavat na prve normalne rodicovsky prispevok a na druhe materku prvy pol rok alebo na jedno aj na druhe len ten rodicovsky? Dakujem
Som zamestnana na trvaly pracovny pomer.

9lf9
8. mar 2019

@nikusqaa1232 aj budes mat narok na matersku tak budes poberat len tu nie je mozny subeh aj MD aj RP a po ukonceni poberania MD budes poberat 1 RP, za týchto podmienok budes mat narok na príspevok na starostlivost tzv. 6 tyzdnovy.

nikusqaa1232
autor
8. mar 2019

@9lf9 aha takze ak sa narodi druhe budem poberat len MD ked budem mat narok a na prve dieta mi RP zanikne... a po pol roku budem dostavat len 1x RP?

evittam
8. mar 2019

@nikusqaa1232 Nie po polroku ale po 34tyzdnoch t.j.8.5mesiaca, tolko totiz trvá MD.
A ako pise
@9lf9
Ak mas narok na MD tak normálne nastúpis na MD, odhlásis poberanie RP na starsie. A mas ešte narok na príspevok na starostlivosť do 6tyzdnov veku mladsieho alebo 3rokov staršieho-podla toho co bude skor.
A ano po MD 1x RP a 2x rodinne prídavky.

nikusqaa1232
autor
8. mar 2019

@evittam Dakujem pekne za info.