Poberáte prídavky z Anglicka, aj keď žijete na Slovensku?

alena1808
15. feb 2013

Pobera niektora z Vas pridavky na dieta z UK, aj ked dieta/deti ziju na Slovensku. Nam dnes pridavky zamietli. Manzel dlhodobo pracuje v Uk, mame na ne narok , ale zamietli nam ich s odovodnenim ze dieta nezije v Anglicku. pritom aj na svk urade prace,deti a... mi pvedali ze si ich mame ziadat z UK.

kvietky
28. sep 2014

@fidorka7 dakujem pekne za odpoved, ale moj muz uz nie je / nepracuje v UK pracoval len do 14.7.2014 od 1.4.2014, takze osobne tam uz nic neporiesime :( mm nie je velmi dobry v AJ aby mohol komunikovat s uradmi, to by som musela ja, ale riesit to mozme uz jedine telefonicky. Jeho posta v UK je dorucovana k nasej znamej, ale ta volat v nasom mene nemoze a velmi pochybujem, ze pracovnica z nasho uradu bude ochotna komunikovat s anglickou stranou - asi ani nevie tiez po anglicky... no urcite idem na nas urad v meste a potom este snad napisem, kazdopadne este raz vdaka, pekny vecer

fidorka7
29. sep 2014

@kvietky daj vedieť, držím palce. V UK bude problém asi práve v tej jazykovej bariére. Oni sa radi zbavia menej zdatného človeka a odpinkajú ho.

worthing
6. jan 2015

@alena1808 mozem ti napisat ip ??

alena1808
autor
6. jan 2015

@worthing ano.

fcchelsea
25. jan 2015

Ja poberám prídavky z UK dokonca som rozvedená vybavovanie je na dlhé lakte manžel by mal za tým chodit mali by ste do toho zapojit aj pracovníčky z uradu práce anglicko je povinné vyplácat tieto prídavky taký je zákon europskej unie z roku 2009 na urade by vám mali dat aj originál papiere k nim je potrebné doložit rodné listy deti ak to budete vybavovat zo slovenska tak musia byt prelozené uradne do angličtiny držím vám palce a prajem vela trpezlivosti mne ich začali vyplácat až po roku dokonca som ich vtedy nedostávala ani zo slovenska

bubko123
3. feb 2015

Ahojte baby.. chcem sa opytat ze ak budem rodit na svk a poberat matersku z uk a po materskej poberat rodicak na svk tak unas doma budu ziadat odomna aby som poukazala ze z uk uz nepoberam nic.. no a to sa chcem spytat ze co vlastne oni budu odomna chciet a ako to mam tu v uk vybavit to potvrdenie ze uz odtialto nepoberam nic..? dakujem za dopovede

alena1808
autor
6. máj 2015

@bubko123 ja som bola presne v tejto situacii. porod na SVK, materska z UK a potom rodicak na SVK. Po skonceni materskej som bola na urade ziadat rodicovsku a tam som len doniesla tlacivo o ukonceni materskej . to som si vyziadala u zamestnavatela a poslali mi to na slovensko. myslim ze nic viac som nedavala. a ak nahodou ano , tak tie doklady som asi hned vybavila, lebo viem ze s tou rodicovskou som problem nemala.

blondinazlondyna
13. jún 2015

@fidorka7
@fidorka7 .ahoj.mohla by si mi poradit prosim?aj vtedy nam pravo poberat peniaze na dieta z uk ak ja pracujem v uk ale dieta nezacalo povinnu skolsku dochadzku v uk a vratil sa zo svojou babkou na sk?totizto ja partnera nemam

andreaandca
15. júl 2015

Pre vsetky Zeny a mamicky v UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

alena1808
autor
10. jan 2016

@kvietky ahoj, ako ste vyriesili pridavky z UK? lebo nam tiez dali zamietavu odpoved, ze nam pridavky nepriznavaju, lebo manzel nepreukazal ze sa stara o dieta - financne. uz rok to vybavujeme a nikam sme sa neprepracovali.

samira75
10. feb 2016

ahojte ako to je momentalne v UK? Manžel začal pred par týždnami pracovať v UK ale ja žijem s deťmi na Slovensku, mali by nam stopnuť rodinne pridavky a on si vybaviť vyplacanie v UK, lenže zakony sa menili , vie niekto poradiť, vraj tam musi pracovať minimalne 3 mesiace ak chce požiadať , vraj ak tam nie su deti tak vobec nema narok , je na to nieaky zakon?Poradte prosim , vdaka

malaemka
19. feb 2016

ahojte prosim vie mi niekto poradit, partner pracuje v uk cca 9 rokov , ziadal o pridavky ale stale ho odbiju ze sa to vybavuje musi cakat. pred polrokom tam volal a povedali mu ze jeho ziadost neeviduju, existuje nejaky pravnik alebo nejaka kompetentna osoba v uk ktora by to vedela vybavit, za 9 rokov na dve deti to je celkom slusna suma , na slovensku nepoberame nic. dakujem

malaemka
19. feb 2016

fidorka7, som citala dost prispevkov od vas a mam pocit ze sa tomu rozumiete, nevedeli by ste mi s tym pomoct, dakujem

samira75
20. feb 2016

malemka, spatne ti vyplatia len 3 mesiace , 9rokov určite nie, len ak by si sa možno sudila že stratili žiadosť alebo niečo , ale ľahké to určite nebude

malaemka
20. feb 2016

@samira75 dakujem

pijavickaa
11. nov 2016

Ahojte, nemáte niektorá aktuálnu skúsenosť s rodinnými pridavkami z UK? Ja som s malým na SK a otec pracuje v UK. Nie sme manželia a uz ani partneri. Tu, na úrade ma odmietajú s tym, ze si to mam žiadať v UK. Vedeli by ste mi prosím poradiť ci sa tie prídavky dajú vybaviť zo SK? Aká je ich výška cca? Do koľkých rokov dietata sa poberajú? dakujem

dzindzo1
2. feb 2017

@alena1808
Dobry den.Ja som mala taku istu situaciu.Porod na Slovensku materska z UK potom rodicovsky prispevok.Od nas si ziadaju potvrdenie z anglicka o tom ze tam nepoberame Child Benefit na dcerku ktora je narodena na Slovensku a ktora nikdy v UK nebola nikde registrovana a tiez na druhu dceru ktora s nami bola v UK.Teraz nepoberame na deti ziadne rodinne pridavky.Pisal som do Anglicka niekolko krat,ale ziadna odpoved.Vietle mi poradit odkial zohnat to nestastne potvrdenie uz to trva 3 roky.Dakujem dzindzo1111@gmail.com

fidorka7
2. feb 2017

@dzindzo1 ale predpokladám, že otec detí pracuje v UK?

alena1808
autor
2. feb 2017

@dzindzo1 dobrý večer. Predovšetkým každé dieťa má nárok zo zákona na detské prídavky. Poberateľom prídavkov je vždy pracujúci človek. Teda ak je žena na materskej, rodičovskej a muž pracuje ( v Anglicku) má nárok na prídavky z UK. Ak by sa zamestnal na svk, poberal by zo Slovenska. Ak by začala pracovať žena na svke a muž je stále v uk, tak podľa zakona musí muž zrušiť prídavky z uk, žena sa prihlasit na svk a rozdiel by sa doplácali z uk. Ťažko poradiť, ako je to vo vašom prípade. Ale teta na svk by vám mala prídavky schváliť a sama zisťovať ( pretože je to ich práca) či duplicitné pridavky nepoberate z uk.

horalka567
16. feb 2017

@fidorka7 , @alena1808 Prosim vas nevedeli by ste mi poradit? Po 11 rokoch zivota v Uk sme sa vratili na SR. Manzel nadalej pracuje v UK. Rodinne pridavky som pred odchodm z UK zrusila s tym, ze ich bude ziadat manzel na svoje meno. Ziadost urobil v auguste minuleho roku no doteraz cakame. Anglicka strana poziadala slovensku stranu (hlavny urad socialnych veci v bratislave ci ako to je - tak mi to vysvetlil upsv v nasom meste) cez nejaky elektronicky dokument . Zial do konca roka - decembra 2016 zial potvrdeny nebol a slovenski uradnici v nasom meste povedali, ze nic nedostali a i keby to dostali, tak do konca roka by uz na vyzvu reagovali. Tak manzel znova kontaktoval urady v UK so staznostou a urady stale vravia ze dokument na potvrdenie poslali. Slovenska strana vravi ze nie. Urad v nasom meste mi nevie povedat, ci je problem v bratislave alebo v Uk. Manzel uz tam volal nespocetne krat a stale rozprava s niekym inym a stale mu poda to iste info aj s presnym datumom kedy to poslali. Dokonca ho kontaktovali az head office v UK s tym, ze poslu ten elektronicky dokument na potvrdenie slovenskej strane este raz. Poslali ho pred vyse mesiacom no stale ziadna odpoved. Sme uz zufali, lebo nevieme kde je problem. Nie je nejake cislo alebo moznost to nejako v tej bratislave zistit? Na urade v mojom meste mi povedali, ze bratislava vytriedzuje vyzvy po prijati do miest podla trvaleho pobytu. Vopred dakujem.

fidorka7
16. feb 2017

@horalka567 ak to poslali cez bratislavu tak si nájdi kontakt na ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava, odbor sociálnych vecí a rodiny a sťažuj sa riaditeľovi pánovi Škripovi na nečinnosť úradu /on už si zistí, kde to stojí, či u nich v bratislave a lebo na tvojom úrade v mieste bydliska/, ale naozaj to adresuj ako sťažnosť a opíš mu situáciu. Majú uvádzaný aj e-mail, pán riaditeľ reaguje naozaj promtne.

alena1808
autor
16. feb 2017

@horalka567 s tymto vám neviem poradiť.

horalka567
16. feb 2017

@fidorka7 velmi pekne dakujem za rychlu odpoved. Snazila som sa najst uz dlhsie nejaky konkretny kontakt, ale zial stale ak chcem na stranke upsvar najst kontakt, musim udat moj kraj a vybrat mesto. Stale ma to hadze na konaktovanie uradu v mojom meste. :/ Ako mam ziskat kontakt na niekoho konkretneho, respektive priamo na riaditela pana Skripa, ktoreho mi odporucate? Pisala som uz 2 x aj do dotazov na upsvar, ale nikto mi neodpovedal.

fidorka7
16. feb 2017

@horalka567 Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny
Špitálska ulica č. 8
812 67 Bratislava, PhDr. Juraj Škrip, riaditeľ OHNNVaŠSD

stačí písomne, potom ti aj písomne odpovedia.

horalka567
16. feb 2017

@fidorka7, velmi pekne dakujem.

klerik789
11. mar 2018

Dobry den rad by som sa opytal zijem a pracujem 2 roky v Škotsku, moja snubenica zije na Slovensku tento rok v juli cakame babo, snubenica pracuje ale momentalne je na PNke potom pojde rovno na matersku ja by som chcel vediet na co konkretne mam tu zo zahranicia narok ak vobec na nieco narok mam plus ci ma vpliv na benefity aj to ci sme spolu zobraty alebo nie. Voped za pomoc dakujem velmi pekne.