Slobodná mama žijúca na Slovensku a poberajúca prídavky z Anglicka

zuzani83
12. dec 2016

Ahojte, 🙂
zili sme v Anglicku a pred par mesiacmi sme
sa vrátili na Svk.Rozišli sme sa s priateľom. Máme spolu3r.syna. Otec je Angličan.Keďže sme opustili UK tak ja nemám nárok na prídavky z UK,mi bolo povedane HMRC.Momentálne nepracujem,na UPSVR mi bolo povedané,že keď nepracujem, synov biologický otec kde pracuje a žije ciže Uk odtiaľ mám poberať prídavky. Na HMRC mi povedali,že ja nárok na ne nemám,ale otec dieťata si môže o ne požiadat v UK..Takže každý hovorí,niečo iné.Nemáte niekto podobnú skúsenosť a za každú radu som Vám vopred vĎačná. 😉

n0mi
12. dec 2016

@zuzani83 ja som sa bola informovat a tiez. Mam si ziadat pridavky v uk a v pripade zeby mi ich zamietli tak sr mi ich zacne vyplacat. Je to tak ak jednu z vas bezi pracovna cinnost v uk manpravo si zaziadat o child benefit. Ja idem form teraz zasielat a uvidim co odpisu.

n0mi
12. dec 2016

Za dalsie zavisi co robis na sr ak si poistena tu aj dieta a si zamestnana ci nezamestnana tak logicky mas si ziadat v state kde ti bezia odvody a dane. Takto mi to vysvetlili tetusky na urade

sibalka21
12. dec 2016

Ano je to tak... Aj ja som s malym na SvK a kedze poberam matersku a niesom zamestnana, ma moj byvaly, cize otec maleho, pracujuci v UK, narok na pridavky odtial.... A aj to tak je, on pobera pridavky a posiela mi ich... Zalezi od toho ci tu pracujes alebo nie.... Ja som aj poistena, aj dieta, aj mame trvaly pobyt ale kedze tu niesom zamestnana nemam narok ... Ale zas pre nas lespie, kedze v UK je pridavok asi 4x vyssi ;)

zuzani83
autor
13. dec 2016

@n0mi ahoj,dakujem za odpoved takze ides poslat nejaku ziadost zo slovenska do Anglicka ci ako?Mne na urade prace na SVk povedali,ze potrebuju zamietnutie alebo nejaku odpoved,ze nemam narok na pridavky z Anglicka a potom sa posiela nejaky formular zo SvK

zuzani83
autor
13. dec 2016

@sibalka21 ahoj,dakujem za odpoved...vcera som si pisala s byvalym a vysvetlila som mu situaciu ,ze si moze on poziadat o Child benefit,ale spominal,ze dieta musi byvat v tej krajine a on sa musi onho starat ci co...tak sa tam chysta zavolat a uvidime,

sibalka21
13. dec 2016

Urcite nie, nam aj tetula na urade povedala, ze pokial otec maleho pracuje v Uk ma narok poberat pridavky odtial... A uz to takto poberame asi 9mesiacov, cize ... Neviem sice co bolo medzi vami, len davaj pozor aby ta neoklamal o peniaze.... Aj take som uz bohuzial pocula...

zuzani83
autor
13. dec 2016

@sibalka21 Dakujem za radu 🙂tak urcite to vyskusame a nedam sa len tak odbit. Pa pa

zuzani83
autor
18. dec 2016

@sibalka21 takze otec mojho syna si poziadal o pridavky v Anglicku a boli nam zamietnute a dovod,ze syn nebyva v Anglicku :(

tarvika
18. dec 2016

@zuzani83 tak s tym písomnym zamietnutim mozes ist na upsvar a tam uz vybavis zo slovenska.