Podmienky na získanie materského príspevku

robotann
14. máj 2021

K získaniu materského príspevku je uvedená podmienka 270 dní nemocenského poistenia(v priebehu 2 rokov).
Chcela by som vedieť, ktoré dni sa počítajú resp. nepočítajú do 270 dní nemocenského poistenia? Sú to odpracované dní? Počítajú sa aj štátne sviatky, dovolenkové dni, PN alebo P?
Ďakujem

petrisa213
14. máj 2021

@robotann všetky dni sa počítajú. Odkedy si zamestnaná až dovtedy keď už zamestnaná nie si. Víkendy, sviatky, PN, všetko.

andula1988
14. máj 2021

@robotann normalne sa pocita od-do je pracovna zmluva ... ale treba aj mat aktivne nemocenske poistenie alebo byt v ochrannej lehote .... nestaci len 270dni np za 2 roky

robotann
autor
14. máj 2021

Ďakujem ☺️

julinka88
14. máj 2021

Ahoj prosím vás viete mi poradit ci budem mať nárok na materské a tehotensky prispevok ked som zamestnana na neurčito od 2018 momentalneRd so starším a som opäť tehotna termin mam v decembri takže by to malo byt retazovy pôrod ale prva MD mi nebola uznana nakoľko mi chybalo 11 dni do povinnych 270 nastupila som do prace uz tehotná o com som nevedela vtedy tak ci mi bude teraz priznaná ci budem mat splnenych 270 dni NP uz teraz?
Ďakujem