Podmienky pre získanie príspevku na dieťa pri narodení

didi4
21. nov 2013

Ahojte, chcem sa opytat, ohladom podmienok ziskania prispevku na dieta pri narodeni, nakolko je tam definovana podmienka zucastnovania sa na preventivnych gynekologickych prehliadkach aspon raz mesacne. Problem ale je,ze v jednom mesiaci som bola odcestovana a tak som sa prehliadky nemohla zucastnit. Preveruju si do detailov tieto fakty ? A hodnotia to na zaklade tehotenskej knizky ?

zara13
21. nov 2013

@didi4 A nemohla si sa s lekarom dohodnut na nahradnom termine ? ved ide o zdravie teba a dietata, az potom o nejaky prispevok.
kazdopadne, skutocnost ze si na pravidelne prehliadky chodila, ti do ziadosti o prispevok, potvrdzuje dany lekar, takze zalezi od neho ci to bude vnimat, v poriadku, ze si raz enbola, alebo nie. Socialka to vyplaca iba na zaklade toho, neviem o tom,ze by to este nejako kontrolovali.

miriem
21. nov 2013

Podla mna nie. Ja teraz tiez nepojdem 7 tyzdnov na prehlaidku, lebo budem odcestovana- dohodla osm sa s lekarom a urcite to nebude dovod na nepriznanie prispevku. Tehu knizka ostava po porode v nemocnici, nikam nedokladas jej kopiu. Ja uz si nepamatam, kao to bolo pri starsom synovi, ale tusim ti lekar potvrdi tlacivo, ze si k nemu chodila na prehliadky.

didi4
autor
21. nov 2013

Jasne, bola som na nahradnom termine este pred cestou, bola som totiz v zahranici. A pocas tehotenstva som zmenila gynekologa nakolko som nebola spokojna s predchadzajucou gynekologickou. Tiez som externe absolvovala morfologicky scan a 3D scan. Vysledky a kartu od starej gynekologicky si mal vyziadat novy gynekolog, tak tam to je nakoniec aj vsetko zapisane.
@zara13

maribell
21. nov 2013

@didi4 tu ziadost ti bude potvrdzovat lekar..mozno by sa snim dalo dohodnut keby mu to vysvetlis ..a pocita sa kazdy mesaic od 4teho mesiaca tehotenstva 😉

hradnapani
21. nov 2013

@didi4 urad to nepreveruje do detailov, zavisi na lekarovi, ci ti da peciatku. Ale este som nepocula o takom, co by robil problem kvoli jednemu terminu, navyse, ked si mala na to dovod. Nemaj obavy 🙂

didi4
autor
21. nov 2013

@hradnapani Tak dakujem za ukludnenie, ja len pre istotu 🙂