Pôrod v zahraničí a pôrodné zo Slovenska

shimie66
27. nov 2012

ahojte.Zijem uz 3 roky v anglicku.som v 30 tyzdni tehotensvta budem rodit tu,matersku uz poberam.citala som ze ak aj porodite v zahranici,na Slovensku si môžem uplatniť jednorazový príspevok pri narodení dieťaťa.viete niektora ako to funguje?zevraj staci zaslat overene kopie dokladov na slovensky urad prace.ale ake doklady?a este jedna otazka co ak mam priatela z madarska a dieta bude mat madarsku narodnost (ale ja mam slovensku) vtedy nemam narok na tento prispevok?dakujem.

miss_stanya
27. nov 2012

@shimie66 ja budem rodit tiez vonku a tiez mi bolo povedane, ze porodne by som mala dostat. Platim si zdravotku na Slov, mam tam trvaly pobyt, potrebujem prelozeny rodny list a potvrdenie gynekologa o pravidelnych navstevach a pediatra ze sa dieta dozilo 28dni. Vsetky formulare si mozes stiahnut na stranke Uradu prace, socialnych veci a rodiny a vyplnit. ak ti vsak porodne vyplatia v anglicku, na slovensku nan narook nemas.

miss_stanya
27. nov 2012

@shimie66 len neviem ako je to ked dieta nebude mat vybavene papiere o slov. narodnosti, ako pises....

veriiii
27. nov 2012

ja som pocula,ze je dobre mat potvrdenie z Britanie, ze tu si nedostala ten prispevok-mnohe dievcata preto poziadali o Sure Start tu v Anglicku,vybavenie trva okolo 3 tyzdnov, a ked im poslali zamietnutiek,to si dali prelozit,a predlozili na prislusnom urade na Slovensku/lebo nie kazdy uradnik bude akceptovat tvoje cestne prehlasenie,ze si tu nic nedostala..no ako to je s tou narodnostou to neviem,ale priatel by sa mojhol informovat v Madarsku, ci aj tam je taky prispevok a asi ziadat potom v Madarsku, no skus si prestudovat tentolink: http://www.upsvarpp.sk/index.php?Cat=38
http://baby-web.topky.sk/clanky/a2192-Prispevky...
http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi...

shimie66
autor
27. nov 2012

Dakujem vam obom.poinformujeme sa aj v Madarsku. Tak porodne nie je to iste ako materska.matersku tu dostanem ale porodne nie.

mandarinka34
27. nov 2012

potrebujes form ten si das potvrdit u GP ze sa dieta dozilo 28 dni a ze si chodila pravidelne na prehliadky pocas tehotenstva.prelozeny rodny list s Apostilov to je peciatka ktoru ti daju na rodny list ze je original a dalej len tvoj obciansky preukaz staci ze mas naslovensku trvaly pobyt.ja som ho vybavovala 27.10.2012 a prispevok som mala 14.11.2012 na ucte.ak mas zaujem o to tlacivo napis mi tvoj E-mail a ti ho poslem

miss_stanya
23. dec 2012

@mandarinka34 tie lekarske potvrdenia si mala len prehlasenia v angl alebo muselo byt potvrdene na tom original slovenskom tlacive?

mandarinka34
23. dec 2012

@miss_stanya ja som mala original tlaciva kde bolo pisane aj po anglicky ak mas zaujem hod mi email adresu a ti ich preposlem

miss_stanya
25. dec 2012

@mandarinka34 diky, mozes mi to poslat na miss_stanya@hotmail.com

mandarinka34
25. dec 2012

@miss_stanya odoslane pekny den

miss_stanya
27. dec 2012

@mandarinka34 dakujem, dufam, ze vsetko vybavim. pa 🙂

laura44
7. jan 2013

@mandarinka34 prosim ta mohla by si tie tlaciva poslat aj mne na mail? kecush@gmail.com tiez si to chcem vybavit. ak sa ti da tak vopred dakujem

lubi
7. jan 2013

baby a nezabudnite najprv prihlasit svoje deti na trvaly pobyt na sk. aspon tak mne bolo povedane. ked som si vybavovala peniaze to ze ci je maly prihlaseny na trvaly pobyt odo mna nepytali, ale kto vie ci si to nezistuju.

mandarinka34
7. jan 2013

ahoj @laura44 mohla by si kontaktovat dievcata nad tebou co som im poslala tie ziadosti ci by t ichi mohli preposlat ja som ich dnes omylom vymazal.prepac

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciaobrocnikova
12. jan 2013

mandarinka34 mozes aj mne poslat tie tlaciva chcem si aj ja vybavit ten prispevok na Slovensku lucia83gr@centrum.sk vopred dakujem a este sa chcem spytat pocula som, ze to do nejakeho urciteho casu musis odovzdat tie papiere na urade ci to je blbost, lebo ja sa chystam na Slovensko az v lete

luciaobrocnikova
12. jan 2013

teraz som si to precitala, ze si to omylom vymazala tak ak niekto moze nech mi posle tie formulare dakujeeeeeem

ludecka3112
16. jan 2013

Ahojte keby ste boli take dobre a aj mne tie tlaciva preposlali ludecka@azet.sk. Dakujem 😉

maria200981
11. feb 2013

@ludecka3112
@luciaobrocnikova
@fidka79
@mandarinka34
@lubi
ak mate niektora to tlacivko poprosila by som aj ja, dakujem🙂
a ako je tu niektora ktora uz porodila a ten prispevok vybavila? porebovala by som sa poradit co a ako dakujem

monikajaco
11. feb 2013

@lubi na tento jednorazovy prispevok to nepotrebujes ... ani slov. rod. list dietata len ten kde bolo dieta narodene ....

luciaobrocnikova
11. feb 2013

aj ja potrebujem tie tlacivka, nikto mi ich este neposlal tak ak mozte poslite na lucia83gr@centrum.sk

julkav22
11. feb 2013

tlaciva si stiahnes na upsvar.sk......

lubi
11. feb 2013

@maria200981 a co by si potrebovala vediet? ak mi posles mailovu adresu tak ti poslem tie tlaciva.

luciaobrocnikova
13. feb 2013

@lubi ak mozes tak aj mne lucia83gr@centrum.sk, a este sa chcem spytat, ze tento pridavok na dieta a ten prispevok k pridavku na dieta ci ako sa to presne vola, musim byt poistena na Slovensku ci na tom nezalezi... vopred dakujem 😲

lubi
13. feb 2013

@luciaobrocnikova nie nemusis byt poistena, ja tiez tam nie som. prakticky my ani nemozeme v ramci EU byt 2x poistene. tlaciva posielam.

petrisorka
13. feb 2013

Ahojte,
my sme v CR, pracujeme tu a tu si platime zdravotne poistenie, na SR uz nie, tam mame len trvaly pobyt
Narok na porodne v CR nemam. Mozem zaziadat zo SR porodne?

lubi
13. feb 2013

@luciaobrocnikova inak aj moja sestra zije v grecku-rodos a tiez ma tak pomenovane deti ze prva ma sk meno-eliska a maly ma grecke -petros 😀

lubi
13. feb 2013

@petrisorka ano mozes.plati to ze v ramci celej EU mozes ziadat v ktorejkolvek krajine ak tam davaju porodne (ako myslim tam kde momentalne zijes) a ak tam nedavaju mozes ziadat doma na SK. samozrejme ziadat mozes na jedno dieta len raz.

petrisorka
13. feb 2013

@lubi dakujem za info 🙂

tadysmejko
16. feb 2013

@mandarinka34 ahoj, mohla by si aj mne poslat tie formulare? Ja zijem v Londyne, tu budem aj rodit, ale v lete ideme domov a chcela by som vybavit porodne, ale neviem ake formulare potrebujem. Pomozes mi?? Dakujem velmi pekne, prajem prijemny vecer.Moja emailova adresa je: tadysmejko@azet.sk

luciaobrocnikova
16. feb 2013

@lubi neprislo mi nic na email, a vsetci ma presviedcaju, ze mi to nedaju tak mam to vyskusat, vsak, len to treba do siestich mesiacov podat tie papiere, este raz dakujem a ja zijem v Katerini