Polovičný úväzok počas rodičovskej a pracovný pomer u iného zamestnávateľa

kamienka
22. máj 2017

Ahojte dievcata,

potrebovala by som radu. Som na RD. Konci mi v aprili 2018. Mam moznost pracovat na ciastocny uvazok (nie dohodu) pre inu spolocnost ako je ta, pre ktoru som pracovala pred materskou. Nastupit by som mala uz o par tyzdnov. Je to praca lepsie zladitelna s rodinnym zivotom, takze predpokladam, ze ju budem chciet robit dlhodobo a nebudem sa uz chciet vratit do povodneho zamestnania.

V povodnej praci mam zmluvu na dobu neurcitu. Keby som dala teraz vypoved, mozu odo mna pozadovat odpracovanie vypovednej lehoty? Je nutne davat hned teraz vypoved? Musim im vobec oznamovat, ze nastupujem inde? Nemohla by som u nich dalej cerpat rd a zaroven pracovat na ciastocny uvazok inde? Rozmyslam, ze by som tu vypoved podala az na jesen, ked sa zapracujem v novej praci a budem si ista, ze to chcem naozaj robit dlhodobo... Dakujem za vsetky rady. Za uzitocnu radu urcite poslem srdiecko 🙂

evittam
22. máj 2017

@kamienka Ano môžes spraviť tak ako pises. Len sa pei nastupe do zamestnania nezabudni odhlasit z dochodkoveho poistenia. Ak si sa bola prihlasit po MD.

evittam
22. máj 2017

*pri...

sorciera24
22. máj 2017

@kamienka mozes sa kludne porpir RD zamestnat u noveho zamestnavatela a vypoved dat u stareho az na jesen, ved vypovedna ti bude pynut vlastne pocas cerpania RD....je to ok a tiez by som tak spravila...

kamienka
autor
22. máj 2017

@sorciera24
@evittam
Dakujem za rady dievcata. Teda ak to chapem spravne, tak ked dam vypoved skor ako 2 mesiace pred ukoncenim RD, tak ma nemozu "donutit" ist si tu vypovednu lehotu do starej firmy odpracovat?

sorciera24
22. máj 2017

@kamienka jasne, ze nie...kedze ti umoznili cerpat RD a ty ju predsa cerpas.....toto je inak vyborna prilezitost na zmenu zamestnania......

kamienka
autor
22. máj 2017

@sorciera24 Dakujem 🙂