Môžem byť vo výpovednej lehote v práci a v ďalšej zamestnaná na hlavný pracovný pomer?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

momentálne som dlhodobo PN od februára 2022. Som zamestnaná na dobu neurčitú ako predavačka. Od januára by som mala nastúpiť do novej práce v inom smere, no v súčasnej práci mi bude plynúť výpovedná lehota 2 mesiace.

Je možné dať výpoveď zo zdravotných dôvodov?

Môžem byť vo výpovednej lehote v inej práci a v ďalšej zamestnaná na hlavný pracovný pomer?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by Vám počas plynutia výpovednej doby lekár potvrdil, že nemôžete vykonávať doterajšiu prácu, plynutie výpovednej doby sa neprerušuje. V takom prípade však vzniká povinnosť zamestnávateľovi, aby Vás preradil na inú vhodnú prácu.

Ak by ste tento pracovný pomer chceli skončiť okamžite, musíte mať lekársky posudok a zamestnávateľ by Vás do 15 dní odo dňa predloženia lekárskeho posudku nepreložil na inú vhodnú prácu. Ak by ste nemali lekársky posudok a ukončíte PN tak do uplynutia výpovednej doby by ste mali pracovať u tohto zamestnávateľa. Ak by ste stíhali, môžete aj mať iný pracovný pomer. Alebo sa skúsiť na ukončení pracovného pomeru dohodou k určitému dátumu a následne nastúpiť do inej práce.

S prianím pekného dňa,
Lenka