Práca popri rodičovskému príspevku a nárok na materskú

nenullienka
17. apr 2014

Ahojte, chcem sa spýtať. Pracujem od 13 mesiacov môjho syna čiže už zachvíľu 2 roky. Mám trvalý pracovný pomer + dohodu a poberám aj rodičovský príspevok. Som tehu. Budem mať nárok na materskú? Pracovať by som mala do konca septembra lebo vtedy sa vráti pani čo ju zastupujem s rodičovskej dovolenky.

adelakk
17. apr 2014

Ano budes mat narok na matersky prispevok kedze si pred zacatim materskej dovolenky odpracovala min. 270 dni.bola som v talej istej situacii.pocas poberania rodicovskeho prispevku som pracovala presne 270dni,co je minimum a teraz poberam matersky prispevok.prve dieta ma dva roky a druhe tri mesiace.

zalka
18. apr 2014

@nenullienka napíš dátumy vzniku PP , vzniku dohody , a čo ti vlastne končí v septembri? PP alebo dohoda? A si mala zamestnávateľa pred prvým tehu, to pracuješ u neho?

nenullienka
autor
18. apr 2014

@zalka PP vznikol 01.01.2013 ja robím v jednej nemenovanej zdravot. poisťovni na TPP a súčasne v komerčnej na dohodu. Predtým som od 01.07.2012 pracovala v potravinách. V septembri al. v októbri sa vrati pani ktorá je na rodičovskej a dve nás tam nechcú nechať ale ke´dže som tehu tak už mi je to jedno. Rodičovský mi končí 26.5.2014..

cmelica
18. apr 2014

Kocky prosim Vas,ja som zacala pracovat ked mal maly rok. PP mi zacal 1.8.2013 kedy som ten 8 mesiac cerpala RD. do prace som teda zacala chodit od 2.9.2013. budem mat narok na matersku ak by som teraz otehu a isla by som do terminu na MD na PN??? Dakujem

zalka
18. apr 2014

@nenullienka z dohody sa platí nemocenské poistenie? pozri výplatnú pásku ... a stále si zamestnancom v potravinách? či ti v potravinách skončil PP počas MD, alebo RD ...
@cmelica áno pokial by PP trval

nenullienka
autor
19. apr 2014

@zalka Ale ja som v potravinách ukončila pracovný pomer 31.12.2012 a začal sa mi pracovný pomer v poisťovni 01.01.2013 a aj dohoda 01.01.2013. Ja pracujem na normálny pracovný pomer + dohoda. Zamňa normálne odvádzajú odvody aj z PP aj z dohody. Ja mám vlastne 2 zamestnania. Od 01.01.2013 platí zákon že aj za dohodárov sa platia odvody.

cmelica
19. apr 2014

@zalka dakujem moc...ano PP by trval nakolko pracujem stale v jednej firme ,teda v tej v ktorej pred prvym tehu ... a PP mam na dobu neurcitu .Dakujem este raz

zalka
19. apr 2014

@nenullienka nie z každej dohody sa platia nemocenské odvody, skontroluj si to .. či máš strhnuté odvody na nemocenské poistenie z dohody.