Práceneschopnosť a výpočet materskej

julichen
19. nov 2014

ako tomuto naozaj nerozumiem, ja nedostanem ani fuka od uradov pritom mam takmer odrobene 2 roky a niekto otehotnie robil dokopy 5 mesiacov a dostane 250 eur a ked som sa toto pytala na uradoch aj poistovniach pozerali na mna, ze ci som sa zblaznila, alebo ci som prisla o svoj zdravy rozum tak ako to v skutonocnosti je 🙄

liz_lemon
19. nov 2014

@julichen 200 E je asi rodicovsky prispevok, a ten dostavaju aj ti, co nikdy nepracovali

jajuska9
19. nov 2014

@julichen a si zamestnanana plny uvazok?

gapa
19. nov 2014

@julichen no bez konkrétnych údajov o trvaní prac.pomerov, konkrétne dátumy začiatku a príp. ukončenia jednotlivých poistení (zamestananí), vym.základ ... o čo vlastne ide sa nedá ani poradiť. Prečo by si nič nedostala? ak si riadne zamestnaná 2roky (samozrejme predpokladám zamestnávatel ta prihlásil a riadne ti vypláca mzdu a odvádza odvody).

julichen
autor
20. nov 2014

@liz_lemon ved prave som sokovana nechce sa tomu robit, rodicia jej zadocek spolu s manzelom ofukuju a dostane 200 eur??? to kde sme riadne vypocitave

julichen
autor
20. nov 2014

@jajuska9 bola aj na dohodou , ale potom normalne ale nejde tu o mna to kde zijeme, nejde mi o to , ze niekto dostane peniaze, ale nechce sa tomu robit a dostane 200 eur a z coho potom chce fungovat

julichen
autor
20. nov 2014

@gapa ako ja som si to tiez myslela vsetci sme v tom boli, ale evidentne je tam nejaky problem to musim vyriesti, ale teraz hladam zamestanie potom sa necudujem inym veciam kde sme clovek chce robit nemoze, potom pride clovek ktorému sa robit nechce a ma tie peniaze co mohol mat niekto iny dostane rodicovsky pritom je tehotny potom co dostane no fajn to mozem ist na matersku aj ja a manzelik moj starat sa o mna to akoze co mame za zakony a teraz je umenie aj to, aby ste si pracu udrzali aj rok nieto dva, lebo je to problem ie v zamestnancoch, ale zamestnavatelochj

gapa
20. nov 2014

@julichen ak by aj zamestnávatel neplatil ale vás riadne prihlásil a výkazy každý mesiac mzdárka posielala, tak nie je problém. Problém by bol, ak neprihlásil, resp. odhlásil bez toho, že by ste vedeli. Zákony nebudem komentovať, je to strata času a čistú spravodlivosť ťažko hladať a posúdiť. Ak by sme mali zamestnanie alebo aspon naši manželia, kde by sa dalo zarobiť, nebolo by vela iných problémov, to je fakt. Tak nech sa ti pošťastí niečo nájsť.

julichen
autor
20. nov 2014

ja viem no co vam poviem, ale jedno viem isto, ze sa robia riadne podvody, ale na kazdeho pride raz len je to nefer voci nam ostatnym., ale dakujem moc moc krasne za vysvetlenie

lesanka845
20. nov 2014

@julichen v inej teme pises,ze mas odrobene pat mesiacov a si siesty mesiac tehotna, tu pises,ze mas odrobene necele dva roky a hladas pracu, tak,ako to vlastne stebou je

julichen
autor
20. nov 2014

@lesanka845 mam odrobene zhruba 6 mesiacov priklad a som tehotna teraz som Pn dostanem 250 plus bonus 400 eur ako je toto mozne??? chcem vysvetlenie

evittam
21. nov 2014

@julichen Aký bonus?!

julichen
autor
22. nov 2014

@evittam to neviem, ale bolo to 400 eur

evittam
23. nov 2014

@julichen To je nejaké divné. A to akože od SP? Ak áno tak tá žiadny bonus nevypláca, len PN alebo MD, tak neviem o čom to tu vlastne točíš, nehnevaj sa. Ale príde mi to ako pekné bludy.