Predčasné ukončenie rodičovskej a nástup do práce

erinka30
25. júl 2017

Dobry den viete mi niekto poradit, v septembri bude mat dcerka 2 roky a ja rozmyslam o nastupe do prace. Otazka znie ma zamestnavatel pravo ma odmietnut, resp neprijat na moju poziciu? Pozicia stale existuje.

sadika
25. júl 2017

ano, ma, kedze miesto tio drzi len pol roka. je vsak povinny ta zobrat spat ale moze na inu poziciu, bez zmeny platu

evittam
25. júl 2017

@sadika Ti si kde citala taku hlupost,ze zamestnavatel drzi miesto len pol roka?!
@erinka30 Je ti povinny poskytnúť to iste miesto alebo adekvatne-podobne s tym istym platom. Aj keby si bola na RD do 3rokov.😉

evittam
25. júl 2017

*To si .....

mirka17
25. júl 2017

@evittam sadika chcela asi povedať že pol roka, teda počas materskej jej musí držať jej pozíciu, nie pracovné miesto a to má pravdu, po prechode na rodičovskú už jej pracovnú pozíciu nemusí držať, môže jej navrhnúť iné adekvátne miesto, ale nemusí to byť už konkrétne jej miesto

sadika
25. júl 2017

@mirka17 presne to som chcela povedat. Dakujem

evittam
25. júl 2017

@mirka17 MD nie je pol roka ale 34tyzdnov, to len pre poriadok.😉 A ano napísala som to😉

majusqa77
25. júl 2017

s kazdou zmenou pracovnej zmluvy musi zamestnanec suhlasit. takze nie, ze sa vratis a supne ta kdekolvek. na svoje miesto, so svojim platom.. a to aj po rd

@evittam ;)

mirka17
25. júl 2017

@evittam dobrééé, tak 34 týždnov, 🙂

evittam
25. júl 2017

@majusqa77 Tak som to myslela ja.😉

aduliak
25. júl 2017

@evittam
@majusqa77 baby maju pravdu, ak tvoja pozicia nebola oficialne zrusena, MUSIA ti ponuknut tvoje povodne miesto aj povodny plat ako pred RD....