Predĺžená rodičovská a dieťa v škôlke

nikusssik
15. feb 2016

Ahojte, ako je to s predĺženou rodičovskou dovolenkou a škôlkou? Koľko hodín tam dieťa môže byť? Žiadam o predĺženie, lebo mi ju do škôlky neodporúčaju, momentálne to riešime opatrovateľkou, ale v septembri by som ju už chcela dať do súkromnej škôlky. Koľko hodín tam dieťa môže byť, keď je mama na platenej predĺženej rodičovskej? Ďakujem

natalka13
15. feb 2016

Neodporucaju ju do skolky a ide do skolky?
Bohuzial moze tam byt aj cely den, system padnuty na hlavu.

rakywanda
15. feb 2016

tak toto nepochopím, matka žiada o predĺženú platenú rodičovskú a dieťa šupne na celý deň do škôlky... z toho mi vyplýva jediné, že sa jej robiť nechce, fakt padnuté na hlavu

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulka82
15. feb 2016

@nikusssik možeš aj na cely den dat do školky.
@natalka13
@rakywanda prepačte ale nerozumiem prečo by taketo dieta nemohlo ist do školky . Skor je to o tom že je často chore može byt z mesiaca doma aj 3 tyždne a si myslim že preto musi byt mamička doma,lebo neviem ktory zamestnavatel by chcel takehoto zamestnanca a dalšia vec nema každy babky a tety na opatrovanie.

jaja26
15. feb 2016

Pri predlzenej rodicovskej dovolenke by mohlo byt dieťa v školke 4 hodiny...Aspon u nas v skolke to tak povedala riaditelka...Moze byt aj cely den, ale ze sa stal taky pripad, ze niekto nahlasil matku, ze dava na cely den dieta do skolky a pobera predlzeny rodicovsky prispevok...Na druhej strane poznam maminu, ktora tiez pobera tento prispevok a dava dieta do skolky na cely den...

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rakywanda
15. feb 2016

@radkovadanka ono sa potom natíska ďalší problém, kedy často takéto dieťa zaberá miesto v škôlke pracujúcej matke

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mammamiamiama
15. feb 2016

no krasa! dieta nie je odporucane do skolky, ale vyuzivacna maminka si poziada aj o predlzenu rd, kedy jej zamestnavatel drzi miesto, aj da dieta do skolky aj napriek tomu, ze to moze zhorsovat jeho zdravotny stav. A co zatial? Sedka doma, cita casopisy a caka, ci dieta bude chore? Kokso, zasnem, k comu su niektori ludia vychovani... a vychovavaju deti rovnakym prikladom?? Dufam. ze tu o polroka zalozis temu, ze dieta je neustale chorlave a zamestnavatel ma plne zuby drzania miesta 5 rokov! a co mas robit 😀 😀 😀 aby ta vlastna...nenazratost nedobehla

nikusssik
autor
15. feb 2016

@natalka13
@rakywanda
@radkovadanka
@babulka82
@radkovadanka
@alenkaorava
@rakywanda
@alenkaorava no aby som objasnila situáciu...ja už pracujem...moja dcéra je u opatrovateľky, kde chodia ešte 3 detičky...čiže v malom kolektíve už je a hlavne pre to, aby sa socializovala...z tohto pohľadu vidím veľa zmien, dosť vecí sa učí, je samostatnejšia...máva problémy s prieduškami, je liečená na alergológii, predčasniatko...chcem ju dať do súkromnej škôlky, kde je detičiek menej...nieje to škôlka s 20 deťmi na jednu učiteľku...Detičiek je 10 a nič viac...malinká škôlka...ak by bola často chorá, vráti sa ku opatrovateľke, ale tá stojí oveľa viac ako škôlka...preto žiadam o predĺženie a úplne mi postačí aj jeden rok, podľa situácie ako sa vykryštalizuje...ak som ja zneužívateľ systému, tak pardón, ale pozrime sa na invalidných dôchodcov, ktorí môžu pracovať, alebo iných dôchodcov na vedúcich pozíciách v štátnej správe, poberajúcich super dôchodok aj plat...ja sa snažím zabezpečit dcere podmienky, také aké jej treba, ak sa situácia zhorší, budem musieť byť s ňou doma, ale zase nechať ju v tomto veku mame pri sukni mi nepríde vôbec prospešné...sama pracujem s deťmi, aj so škôlkarmi, dieťa potrebuje deti a za tým si stojím

nikusssik
autor
15. feb 2016

@mammamiamiama prečítajte si, čo som napísala a mňa udivuje ako reagujú niektoré matky, ktoré nepoznajú situáciu a naozaj sa necítim ako zlá matka, robím čo môžem, aby dcérka mala dobré podmienky, aby chorľavá nebola a naozaj o takéto odsudzovanie nestojím...moja otázka bola, koľko hodín môže moje dieťa v škôlke byť...na druhej strane, ešte nič nemám schválené, je to na úradoch ako rozhodnú, prajem vám maminky aby ste vaše deti mali zddravé a nemuseli sa takýmito vecami zoberať...

tinapa
15. feb 2016

Tu vidno, ako hneď všetky vedia odsúdiť bez toho, aby poznali podrobnosti...ak je teda pravda čo píšeš, že áno, lebo pc znesie tiež všetko..
@nikusssik

sorciera24
15. feb 2016

@nikusssik moze byt cely den, znama ma vybavenu predlzenu platenu rodicovsku do 6rokov (kvoli ekzemu), je doma a malu ma normanlne na cely den v statnej skolke od 3rokov...

mammamiamiama
15. feb 2016

@nikusssik vysvetlenie svojej situacie ste napisali az po tom, co som ja poslala svoj prispevok. Nie som jedina, ktora takto reagovala a nie je sa co divit, vo vasom prvom prispevku pri zakladani temy nie je ani zmienka o tom, ze pracujete, ze dcera je predcasniatko a pod. Mozno pre buducnost, je potrebne podelit sa o vsetky suvislosti, aby sa vedelo, k comu ziadate rady. A to neplati iba pre forum, ale aj lekarov, urady, skolky a celkovo zivot ;)

nikusssik
autor
15. feb 2016

@tinapa áno, ja už pracujem od začiatku školského roka, čiže nejdem čítať časopisy, nabehám sa ako kôň, keď mi aj teraz ochorie, musím stíhať všetko a mamičky mi tu píšu ako idem kávu piť a choré dieťa v škôlke nechať...ach toto je sen...len si myslím, že 3,5 ročné dieťa pre časté choroby nemusí byť nonstop doma bež kolektívu...a neviem ako bude za pol roka..možno bude zase odolnejšia...a ja ju budem doma držať a bude len s dospelákmi...mojej dcére kolektív detí pomáha...nieje taká bojazlivá, je spoločenskejšia a samostatnejšia...

sorciera24
15. feb 2016

@mammamiamiama ale ona nic nemusi vysvetlovat...anco? co koho do toho? aj ekby bola doma, do toho vas nic!.....moze sa vam to nepacit a to je asit ak vsetko....sudit a vypisovat, ze si cita casopisy.....co by ste jej zavideli, ci co?....ja tieto odsudzovacne reci fakt neznasam, halvne,ked nic neviete a vlastne vam to moze byt ukradnute a ona podrobnosti s nikym riesit nemusi......aj keby si tie casopisy doma citala, tak co? .....bohuzial, to ej opat vizitka statu, ze toto dovoli, na ten nadavajte.......

nikusssik
autor
15. feb 2016

@sorciera24 no mňa to celkom aj urazilo, keď si predstavím koľko som si skomplikovala situáciu nástpom do práce, až potom mi povedali, že dieťa radšej do kolektívu nie, musela som nájsť opatrovateľku, škôlku plánujem sukromnu, menší kolektív, mohla som veru doma ležať, takých matiek je tiež dosť...dieťa v školke, oni doma s 200 eurami a sú spokojné...tak mi prepáčte, ale moja situácia je diametrálne odlišná..makám, platím odvody a robím čo môžem aby moja dcéra bola čo najmenej chorá a zároveň bola s deťmi...

mammamiamiama
15. feb 2016

@sorciera24 no bohuzial, aj o tom je forum. Nemusi sa delit o nic. Ak vsak napise, ze dieta do skolky neodporucaju a ze dcerku tam napriek tomu chce dat a nic viac, tak ano, z toho vyplynu take situacie.

Su tu dalsie styri zienky, ktore mali rovnaky nazor ako ja, tak napiste aj im, nech je to fer 😀 a nech nemusime nadavat na stat 😀 😀 😀

sorciera24
15. feb 2016

@nikusssik ale ved ja ta chapem, ja tiez neviem byt doma ani 3 roky na RD;).....ja len, ze je to tvoja vec a nikomu nemusis nic vysvetlovat...ci uz pracujes, ci by si aj tie casopisy citala.....nase zakony ti umoznuju aj pracovat, aj byt na RD, aj na predlzenej a ano dieta moze byt v skolke na cely den.....proste jasna odpoved a nechapem, co ine riesia.....stacilo odpovedat..... 🙂

sorciera24
15. feb 2016

@mammamiamiama prepacte nemam tolko casu, precitala som si uvodny a posledny prispevok a tie casopisy ma fakt dostali......tiez by sa avm nepacilo, ekbyze teraz na zakalde vaseho prispevku sa do vas neikto obuje, ze ste napr. zakomplexovana, azvisliva zenska, kt. sa nudi....to bol priklad.....proste nie, nemusi vysvetlovat nic......a ak s tym ma niekto problem a pre neico to envie stravit, to je jeho vec.....nie jej...

evka6
15. feb 2016

Neviem ako to je, ale ja mám kamošku a tá ma predlženú RD zo zdravotných dôvodov dieťaťa a dáva ho do škôlky len na 1/2 dna. Na celý vraj nemôže, lebo by prišla o príspevok.

evka6
15. feb 2016

@sorciera24 dobre si to napisala...ved ona chcela jednoduchu odpoved. Len ja som si nie ista ako to je...preto som radsej nic nepisala

mammamiamiama
15. feb 2016

@sorciera24 nemusi vysvetlovat, ale potom sa ani cudovat nad odpovedami, ktore dostala, kym nevysvetlila, Ako pisem, moj prispevok prisiel az ako 5ty s rovnakym nazorom ako 4 predo mnou. Takze to o niecom tiez hovori 🙂 Niketo nepisal, kym nevysvetlila, niekto napisal s informaciami, ktore dala. Pekny den aj vam

alenka5
15. feb 2016

citala som na MK,ze predlzeny plateny rodicak maju aj mamicky,co maju deticky s poruchou reci(co je tiezdlhodobo nepriaznivy zdravotny stav stav),teraz sa pytam,preco by to dieta nemalo chodit do skolky? Ono vsetko ma dve strany..a zas ak ma mamicka nato narok,preco by to nevyuzila,aj stat vyuziva nas no nie? a zas ten RP nie je bohatstvo 😀

natalka13
15. feb 2016

Mne je luto ak je dieta chore, ale ak je prave takato situaci ta RD je prave preto aby matka bola s diettaom doma. ak chodi do prace,naco je jej platena RD?

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaja73
15. feb 2016

@nikusssik ako budes na predlzenej so zdrav dovodov moze byt v skolke cely den..ak budes na predlzenej bez zdrav.dovodov-tak ze za teba platia odvody,ale inak nedostavas peniaze tak moze byt len pol dna..aspon tak to bolo doterza. Zdravotne dovody rodinu vycerpavaju aj finacne..diety,kremiky,lieky,ozdravovacie pobyty,caste vypadavnie z prace..to vsetko sa zohladnuje ak ma dieta zdrv.problem..a je to podla mna OK. My sme len na mlieko pre maleho dali za dobu 3m-1200euro-plechovka za 78 euro..az potom to schvalila poistivna,plus kremy,celkovo ina draha strava..nebyt muza co zarab celkom Ok tak sme sa zruinovali. A to je maly "len ekzematik" a potrv.alergik. Do skolky chodi od 4 rokov na pol dna..ale mohol by na cely podla zakona.Teraz uz ma 6 rokov,takze uz rodicak nemam-ale robim len na pol dna a maly ide na obed domov..stravu tam v podstate neje,varim mu doma.

miculkovo
15. feb 2016

Predĺžené vyplácanie rodičovského príspevku a zároveň zamestnaná matka a dieťa na celý deň v škôlke je zákonom povolené! To, že sa ozývajú matky, ktoré to,, nechápu " ma vytáča! Prečo dieťa dištancovať z kolektívu a mať ho zatvorené len doma,, ako v akváriu "???Je svojim,, problémom " natoľko iné, že si nezaslúži byť s detičkami??? Smutné, ak takto zmýšľate poniektoré.. Ak je dieťa často choré, vyžaduje si v takom prípade, aby s ním v tom čase bola doma mamina, alebo otec čo im ukracuje príjem.Áno, áno veď OČR.. ale to je len 55% z DVZ.. teda týmito peniažkami sa rodinný rozpočet vykompenzuje 😉 a čo ak dieťa nieje napr. 1-2 mesiace choré, a napriek tomu tento rodičak prišiel rodičom na účet?! Och milé dámy za tie peniaze si kúpite bavorák a pôjdete na Seychely 🙂

nikusssik
autor
15. feb 2016

@natalka13 no na to aby pracovala och :D ked viem normalne zarobit a rodicak mi uhradi opatrovanie mojho dietata, pripadne sukromnu skolku tak pokial je to unosne tak chcem aby moje dieta zacalo so socializaciou,"...to je podstata mojich cinov...vela sa nauci v inom prostredi,inak sa sprava,nauci sa respektovat inych ludi,vidim ze jej to prospieva...to ze mava tazsie priebehy chorob to je dovod preco sa ju snazim uchranit od velkeho kolektivu a velkych skolok

nikusssik
autor
15. feb 2016

@miculkovo presne a to nehovorim o tom ze som si vzala len 70 % uvazku aby som na tej ocr nebola
Prilis casto a niekto ma mohol striedat,pracujuce babky a pracujuci manzel....ale vidim ake su zeny dnes poniektore