Používame cookies. Viac informácií tu. OK
bubiky
28. feb 2013

ma pravdu, predlzena rodicovska dovolenka je kvoli tomu ze tvoje dieta nie je schopne navstevovat skolku (akekolvek dovody), ale zase ak ju chces dat do skoly nasledujuci rok, tak neviem ako je to s predskolským zariadením, ktoré je povinne pre nastupom do skoly (sice urcite existuju vynimky)

gapa
28. feb 2013

@lucka127
nie je problém, ak poberaš rodič.príspevok (počas schváleného nepriaznivého stavu dieťaťa, podla rozhodnutia), že dieťa bude navšetovať škôlku aj na 8hodín, ak je toho schopné. Posudkový lekári nemusia ovládať zákony týkajúce sa zdr.poistenia a dôchodkového poistenia, oni by mali vedieť tie časti zákona,na základe akých diagnoz môžu dať nepriazn. zdravotný stav.
Ale v zásade má pravdu, že ide o stavy, kedy deti nemôžu chodiť do škôlky, to je dôvod priznania nepriaznivého zdr. stavu, z toho názvu "nepriaznivý zdr. stav" to už vyplýva.

tessa
28. feb 2013

@lucka127 Ja som na predlženej rodičovskej dovolenke zo zdravotných dôvodov... syn mi chodí normálne na 8 hodín do MŠ... 😉
Ono tá predlžená rodičovská zo zdravot. dôvodov je aj preto takto super urobená, aby deti, ktoré bývajú často choré, aby mamičky mohli v tom prípade ostať s nimi doma, ak treba 🙂
Môj syn najskôr do MŠ chodil normálne, ale jeho imunita to nezvládla a tak sme ostali doma a škôlku prerušili (mal 3r.) Znovu do škôlky nastúpil ako 4r. ale ja som ostala stále na predlzenom rodičáku, pretože som nevedela, ako bude zvládať tú škôlku zdravotne...
Teraz je to už omnoho lepšie, imunitu si buduje už aj v škôlke, chodí tam stále na 8 hodín a ak je náhodou chorý, tak ja som doma a som s ním 😉

lubkaaa
1. mar 2013

ano, na Slovensku je to tak.. 🙂 ak si na "neplatenej" predlzenej RD, stat Ti nedava ziadny prispevok, socialnej poistovni je jedno ako chodi dieta do skolky, ale zdravotna poistovna ma podminku, ze dieta moze chodit do skolky maximalne 4hodiny.. takze.. nemozes si skusit ani privyrobit ani nic nedostanes od statu.. 😖 na margo toho-na hlavu postavene- predlzena platena RD z dovodu dlh. nepr. zdravotneho stavu dieta- dieta MOŽE navštevovat MŠ celodenne a aj matka môže popri tom pracovat 🙄 preto je to mnohokrat strasne zneuzivane.. takze, ak mas chore dieta, stale s nim musis ostavat doma, ale neuznaju ti to, dieta ani nemoze chodit do MS na cely den, nemozes si ani privyrobit na dohodu, brigadu a pod.. na 2. strane ak Ti posudkova komisia uzna nepraiaznivy stav dietata, ono moze kludne chodit do skolky a Ty do prace.. Nie je to divne v tej nasej republike? 😵 ja som sa tomu tak cudovala, ked som to zistila, ale je to naozaj tak 🤐

Tu začni písať odpoveď...

Odošli