Predĺžená rodičovská dovolenka - môže dieťa ísť do škôlky?

slniecko3108
9. jan 2019

Dobrý deň prajem.
Žienky idem na vás z otázočku... Neviete niektora ako to je keď ste na RD ale predĺženej zo zdravotných dôvodov, či môže dieťa vôbec do škôlky? Matka pracovať môže to viem. Ale či teda dieťa môže do škôlky, a keď či len nie na pol dňa. Vraj sa robia kontroly v škôlkach som počula. No na UP mi bolo povedané že môže ísť kľudne. Ako to je? Vie niekto? Ďakujem

tecko28
16. jan 2019

@silvia_kurekova nie, nedajú sa súbežne poberať dve davky

slniecko3108
autor
16. jan 2019

@tecko28 ale veď vyšiel nový zakon, nie? Že vedia byť obaja rodičia,nie?
@silvia_kurekova teraz sa o Tom vo veľkom hovorí .. či to neplatí pre RD a MD.?

tecko28
16. jan 2019

@slniecko3108 to sa tyka myslim, ze len materského, cize ak starsie dieta nedovrsilo 3 roky a tiez to ma svoje haciky, ze otec nemoze pracovat na tu istu zmluvu ako pred cerpanim materskeho. Nedavno bol o tom aj nejaky clanok, ze soc. poistovna najprv uznala otcovi materske a potom odnala.

slniecko3108
autor
16. jan 2019

@tecko28 jaj jasné. Áno už si spominam...

petrofka
22. feb 2019

A nie je to tak, ze ak je zena na platenej rodicovskej a dieta v skolke viac ako 4 hodiny, tak si musi sama platit zdravotne odvody?

tecko28
22. feb 2019

@petrofka nie 🙂

nikuska868
1. dec 2019

Dobrý deň. Tiež mi schvalili na syna predĺžený rodičak o rok s tým ze ma atopiu a mierne oslabenú imunitu.. Len som sa nepýtala ci môže ísť teda do škôlky na celý deň. A ci v škôlke musím oznámiť ze som na predloženom platenom rodicovskom. Do škôlky začal chodiť teraz od novembra s tým ze tam aj spi (doma ho ne donutim vôbec ísť spať) a rozhodnutie o predĺžení mi došlo až teraz piatok.

petrofka
1. dec 2019

Moze byt v skolke cely den a nemusis nikomu nic hovorit. Iba ak by mal v posudku, ze nesmie ist do kolektivu, tak proste nesmie.

nikuska868
1. dec 2019

@petrofka ďakujem

jaroslavs
6. jan 2020

Dobry vecer chcem sa opytat chlapec ma laryngitidu dali sme si ziadost predlzit rodicak a zamietli mi to.Dnes ma 4roky a stale mame caste priznaky laryngitidi.Aj vskolke mame problem.Je tu niejaka mamicka ktorej to uznali.Za kazdu radu vobred dakujem😘

slniecko3108
autor
6. jan 2020

@jaroslavs neviem ako to teraz je ale my keď sme podávali žiadosť takmer pred dvomi rokmi tak mi povedala že sa menia tabuľky a že keď tam ideme s astmou ani nemám dávať papier. Lebo že s tým sa žiť da a že dieťa vyrastie... Takže si pokukajte na aké dg schvaluju. Ale ľahké ti nie je... Nám z 8dg uznali naozaj len jednu a to pľúca...

jaroslavs
6. jan 2020

@slniecko3108 my mame sest diagnoz

slniecko3108
autor
7. jan 2020

@jaroslavs tak hádam už len na niečo sa podarí... Aktuálne posudky od odborníkov a dobre vypracovaný od obvodnej a bude vse ak má byť

chaarliizee
14. jan 2020

Ahojte. Prosím o radu. Vlani nám predĺžili platenú rodičovskú dovolenku na jeden rok. Ako sa postupuje pri opätovnej žiadosti na predĺženie? Ďakujem

slniecko3108
autor
15. jan 2020

@chaarliizee ide aj na tento rok podávať. No vraj tým že išli hore peniaze majú aj prísnejšie kritériá. Tak sa dosť obávam a to mám doma predcasniatko z rôznymi dg. Myslím si že znova posudky od odborníkov a papier z Up

luciab123
1. jún 2020

@petrofka nevieš prosím ta ci keď mám v posudku "nie je vhodné zaradenie do kolektívu" platí tiež že ho nesmiem dat? Jedna pani povedala na úrade ze nie a druhá že môže ísť....

petrofka
5. jún 2020

@luciab123 fu, to je tazka formulácia. Neviem toto naozaj ako by som riesila. Skus tu najst na konovi niekoho kto pracuje na úrade

slniecko3108
autor
6. jún 2020

@luciab123 ja viem tak ze nesmie. znama si to nepozrela dobre a prisla o peniaze aj vracala... ked je raz napisane nesmie tak nesmie...udajne po novom aj chodia na kontroly...

evittam
6. jún 2020

@luciab123 Prepáč ale co nechápeš na "nie je vhodne zaradenie do kolektívu"?
Proste nema co robiť v skolke. Bohužiaľ.

luciab123
6. jún 2020

@evittam asi tolko že je rozdiel keď je napísané "nesmie" a " nie je vhodné".... na úrade mi priamo povedala ze môže keďže tan nie je vyslovene zákaz a ďalšia že "asi nie" (ale hoci s tým robí tak nevie). Tak si vyber.... Skôr mi išlo o to ci sa s tým niekto stretol lebo v zákone som to nikde nenašla 😉 a ani na úradoch sami asi nevedia ci je správna formulácia.

evittam
7. jún 2020

@luciab123 Pytaj od toho co vydal rozhodnutie poriadne stanovisko a pisomne. Toto co pises je odporúčanie ze nie. A len hranie sa so slovíčkami. Ale je uz na tebe ci dáš a možno budes musieť peniaze vrátiť ako píše
@slniecko3108

slniecko3108
autor
7. jún 2020

@evittam my sme síce začali na pol dňa chodiť do škôlky ale po tomto roku keď nám prejde posudok sa obávam že tiež nebude môcť ísť... No uvidím ako dajú posudok... Netreba niečo siliť si myslím ... Keď raz dieťa nemôže do kolektívu dr vie prečo to tak je... @luciab123

luciab123
7. jún 2020

@evittam
@slniecko3108 prihlášku som už v piatok stiahla zo škôlky. Siliť nebudem nič. Aj tak by sme tam viac neboli ako boli. Keďže môj úmysel bol dávať tam dieťa ozaj minimum len kvôli socializacii. Ďakujem za odpovede 😘

marka13
3. aug 2020

Ahojte.
Maminy, tie ktorým schválili predĺžený rodičák zo zdravotných dôvodov a popri tom normálne pracujete a dávate dieťatko do škôlky ... ako je to v prípade, že dieťa ochorie? Alebo vy ? Čerpáte normálne OČR na toto dieťa ? Môžete ísť na PN ?
Sú tam nejaké obmedzenia ? Ďakujem

dzamdzi
14. máj 2021

@marka13 ako to máte? čerpala ste OČR, príp. PN počas predlženej a práce? Ďakujem

saraken2
21. feb 2023

Dobry den maminky, viete mi prosim poradit, moze dieta chodit do skolky ak mam predlzeny rodicovsky prispevok? Dakujem za radu

nikuska868
22. feb 2023

@saraken2 dobrý deň. Mala som predĺžený rodičovský príspevok a maly chodil normálne do škôlky. Rozprávať nemusíte v škôlke nikomu nič

saraken2
24. feb 2023

@nikuska868 aha jasne chapem len presne som nevedela .. dcerku planujem dat do sukromnej kedze ziadne miesto nie je v statnej :( dcerka nerozprava zatial tak preto by som chcela skusit skolku ci ju to nakopne tam … len som na predlzenom rodicaku tak som nevedela ci to ma nejaky dopad nan ci ho mozem stratit alebo nie

luliu
24. feb 2023

@saraken2 ak máš predĺžený neplateny môže ísť len na 4h, celý deň nemôže byť. Ak máš predĺžený zo zdravotných dôvodov, môže byť v škôlke celý den

loginexistuje
24. feb 2023

@saraken2 mate plateny RP ? ak ano dieta moze ist donskolky na cely den ak ste na neplatenom tak len na styri hodiny (kontroluje sa to dieta moze byt prijate len na poldenny pobyt