Predĺžená rodičovská dovolenka, práca a škôlka

gizmo22
14. sep 2012

Ahojte... vie mi niekto poradit, kto pobera rodicovsky prispevok po 3 roku dietata ,predlzeny plateny zo zdravotnych dovodov..
Viem ,ze to bolo tak ,ze dieta mohlo chodit do skolky max na 4 hodiny a matka nemohla pracovat..
Teraz mam informaciu ale este som nenasla- zakon ,teda nemam to potvrdene ,ze by som na vlastne oci citala ten zakon...Vraj matka moze dat dieta do skolky na cely den, a pracovat moze na plny uväzok.. Co sa mi nejako nezda..
🙂

mircalla
6. mar 2018

@tanapeta Pozri - neber to osobne, aboslutne uznavam, ak je to opravnene a je mi luto tych deti aj rodicov. Ale je strasne vela vychcanych ludi, i ked tomu mozno neveris.

tanapeta
6. mar 2018

@mircalla net znesie, a veľakrát tie baby tu napíšu kadečo, aby boli zaujímavé a bolo im čo závidieť. Poznám veľa detí, ktoré sú majiteľmi preukazu ZTP a neschválili im. Posledné roky to už nie je tak jednoduché dostať RP. Keby sa ma to netýkalo, tak ani nereagujem, ale tieto príspevky, že načo sa to poberá, má obzvlášť iritujú od ľudí, ktorí ani netušia, čo je to mať dieťa, ktoré nie je 100% zdravé.
Ak by som také dieťa mala, tak mi je to šumafuk čo si o tom kto myslí, a či to niekto dostal oprávnene alebo nie. Ani by som tu nereagovala. To ťa môžu potom rovno hnevať aj živnostníci, ktorí si dajú do daňového nulový príjem a odvádzajú štátu nič. To máš to isté.

maciatkolulu
6. mar 2018

@tanapeta ja zase poznam iba take co maju deti ako repa a maminky su v praci a poberaju RP a prave pre taketo zienky sa zamietaju tym,co realne potrebuju,len nemaju spravnych znamych a spravne diagnozy,ved taka DMO to chce nasivin,ale socialna fobia to je ta spravna diagnoza na predlzenie. - ironia....

hatka2
3. máj 2018

Ahojte, mozem prosim otazku? Ako podrobne ste mali v ziadosti vyplnenu kolonku "socialna anamneza" co vyplnuje lekarka? Co vsetko tam ma byt popisane ? Dakujem za info K.

dijefcatko
21. máj 2018

Ahojte, je možné požiadať o predĺžený platený rodičovský príspevok, ak má dieťa 5 rokov a práve mu bola zistená choroba, ktorá sa nachádza medzi diagnózami, na ktoré sa príspevok prideľuje a je tam predpoklad, že sa bude v najbližšom období liečiť?

solinkarka
21. máj 2018

@dijefcatko an, preco nie? do 6r mas narok poziadat o RP

dijefcatko
21. máj 2018

@solinkarka len uvažujem, lebo bežne je tam kontinuita s riadnym rodičovským príspevkom, nie dvojročná prestávka.

vienala
21. máj 2018

@dijefcatko ano, je to mozne. Moja znama mala v kuse choreho syna, uz ani stari rodicia sa o neho nechceli starat, tak dala vypoved a od 5-6 roka bola znovu na predlzenej rodicovskej dovolenke.

dandelion9
22. máj 2018

Ahojte! Chcela by som požiadať o neplatenú rodičovskú dovolenku. Kde to treba vybaviť? Na sociálke? Ktoré tlačivá mám zobrať so sebou okrem rodného listu dieťaťa? Som evidovaná na úrade práce. Za odpovede vopred ďakujem!

majusqa77
22. máj 2018

@dandelion9 na zdravotke

dandelion9
22. máj 2018

@majusqa77 Ďakujem!

mizulienka
20. jún 2018

Ahojte, prosim vas vedel by mi niekto poradit...mozem popri poberani predlzenej rodicovskej pracovat na polovicny uvazok a mat dieta na cely den v skolke? Dakujem za kazdu radu.

solinkarka
20. jún 2018

@mizulienka platenej ci neplatenej?

mizulienka
20. jún 2018

@solinkarka platenej, normalne dostavam kazdy mesiac rodicovsky prispevok

solinkarka
20. jún 2018

@mizulienka tak mozes pracovat kolko chces a dieta dat do skolky na cely den

mizulienka
20. jún 2018

@solinkarka dakujem krasne za rady.

zdenkakarolina
30. aug 2018

@kacena85 ahoj, chcem sa opýtať, ja idem od 1.11ty do práce na TPP, dieťa chcem dať do škôlky na celý deň ,mam platený rodicak. Mám ísť niekam na úrady? Prosím. Ďakujem krásne.

kacena85
31. aug 2018

@zdenkakarolina no ja som nebola, zamestnavatel ta nahlasi, dokedy mas ten rodicak a to mas predlzeny ano?

mizulienka
31. aug 2018

ahojte, aj ja som na predlzenej, ale syn by od septembra mal nastupit na cely den do skolky, zatial bol iba na 1/2 dna, skola mi ponukla pracu asistentky, neviem, ci mozem aj chodit do prace na trvaly pracovny pomer, aj syn do skolky na cely den aj ja poberat rodicovsky, je to mozne? Dakujem

tecko28
31. aug 2018

@mizulienka ano, pri platenom rodicaku moze byt dieta cely den v skolke a mamina v praci

mizulienka
31. aug 2018

@tecko28 dakujem krasne 😉

zdenkakarolina
31. aug 2018

@kacena85 anodo 2019 decembra a teraz od 1.11ty by som mala nastúpiť na TPP

kacena85
31. aug 2018

@zdenkakarolina mozes robit a malz v skolke, zamestnavatel ta musi nahlasit do soc.poistovni

zdenkakarolina
31. aug 2018

@kacena85 tak ja už nemusím nikam tym pádom.?

kacena85
31. aug 2018
breeenda
25. nov 2021

@lubeniatko ahoj, prosím ťa čítam túto starsiu diskusiu kde si tiež riešila predĺženie rodičovského z dôvodu vrodenej chyby oči, máme tiež tento problém, ako si vtedy dopadla so žiadosťou?