Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
kacena85
9. dec 2018 Čítané 14x

Milé žienky, maminky, babinky,

mala som to šťastie a vybrali ma na testovanie dm produktov. Balík ma veľmi potešil, bol krásne a milo zabalený, taký celý na spapanie.

U nás je pečenie na dennom poriadku, tak som sa veľmi potešila, že vyskúšam nové produkty. Do dm drogérie chodím každý týžden a isto siahnem po viacerých testovaných veciach opäť.

V balíčku bolo kakao, agáve sirup, špaldová múka, hrozienka, jahôdkový lekvár, kokosové chipsy, kokosový olej, ghee maslo, kypriaci prášok do pečiva.

Ako prvé som uvarila mliečny kuskus, ten zbožňujú aj kolegovia v práci. Použila som kuskus, mandlové mlieko dm, agáve sirup, dm bio jablkovú výživu.

Potom som spravila jahodové mini cheescaky. Boli famózne. Stavila som na zdravšiu verziu a použila som pomleté vločky, ghee maslo a agáve na mini korpusy do košíčkov. Plnka bola mascarpone, tvaroh, hnedý cukor a jahody. Na vrch som zahriala jahodovy dzem, krásne sa leskol.

Jahodové crumble je tiež super zdravá maškrta aj na raňajky. Použila som špaldovú múku, jahody (ovocie je volitelné), agáve sirup, pomleté vločky, zmes orieškov, kokosové chipsy, trošku kokosového oleja, hrozienka. Môžte si to dať ako zdravú maškrtu na chrumkanie alebo do pohárikov a zaliať jogurtom či smotanou a super to zmäkne.


Nakoniec som urobila bezlepkové, bezmliečne, bez cukru mafinky a perníkové mafinky,

keď sa nám blížia tie Vianoce. V prvých bez múky som použila len pomleté mandle, agáve sirup, ghee maslo a kypriaci prášok. 

Perníkové mafinky krásne rozvoňali celý byt. Dnu som dala jahodový lekvár. Použila som aj kakao z dm ale oproti klasickému holandskému sa mi zdá dosť bledé a chuťovo slabé. 

Ďakujem za možnosť vyskúšať produkty dm na pečenie. Isto sa stanú súčasťou našej kuchyni... :slight_smile:

#test_dm19 #recenzia

Čítaj celý článok
kacena85
2. jún 2018 Čítané 37x

Moje zdravotné problémy začali pol roka po pôrode dvojičiek. Dokola bolesti brucha, zlé trávenie, nafúknuté brucho, hnačky striedali zápchy, dokola prelievanie v žalúdku. Po gastro vyšetrení mi bola oznámená diagnóza- laktózová intoleracia. Ja čo som odmala milovala mliečne, od jogurtov až po rôzne kaše, cheescaky, koláčiky fajne kysnuté od babky, omáčky. Neviem ako,prečo no proste to tak prišlo a už to tu asi aj navždy zostane. Prvé čo mi napadlo "Hmmm a čo budem teraz jest?"

Zachránilo ma zistenie, že existujú bezlaktózové výrobky a doplnky v lekárni na trávenie laktózy. Ako som spomínala, bolo to tak 5 rokov späť. Jediné bezlakto výrobky na Slovensku boli od Rajo, a to mlieko a maslo, ak si dobre spomínam. To bolo radosti :slight_smile:. Postupne rokmi sa pridávali rôzny iní výrobcovia, skúšala som rôzne značky aj produkty, samozrejme veľké obchodné reťazce nezaostávajú. Prišli s lacnejšími výrobkami. Roky to bolo ok ale časom postupne mi začali opäť zdravotné problémy a opäť som si všimla, že po mliečnych produktoch. Nechápala som, veď predsa sú bezlakto.... Až časom som sa dočítala, že aj medzi bezlakto výrobkami sú rozdiely a ten najpodstatnejší je zostatkový podiel laktózy. Všetky lacné produkty od obchodných reťazcov majú zbytkový podiel laktózy 0,1 % a len Rajo a ešte nemenovaný iný výrobca má zbytkovú laktózu 0,01%, čo je podľa mňa dosť veľký rozdiel. A na to neupozornia ani doktori... Tak snáď som dakomu pomohla aspoň takto.

V rámci testovania Rajo produktov som mala možnosť vyskúšať Rajo bezlakto mlieko 1,5% a 3,5%, smotanu na varenie bezlakto 10%, smotanu na šľahanie bezlakto 30% a tvaroh bezlakto jemný hrudkový.

Mlieko u nás najčastejšie využívam na prípravu raňajok typu ovsené vločky s ovocím, ryžová kaša, rôzne pudingy a tiež do zákuskov a koláčikov. Ani jedno mlieko nemá nič negatívne a som s nimi maximálné spokojná. Má aj dostatočnú trvanlivosť.

Smotanu na varenie som vyskúšala na zapečené mäso s novými zemiačikmi v šupke, upečené v trúbe, smotana sa super vpila, jedlo bolo šťavnaté a mäkké.

Smotana na šlahanie ma sklamala. Neviem, či som ja urobila dakde chybu ale dva x sa mi zrazila pri šlahaní krému s mascarpone, čo sa mi bežne pri smotane klasickej ešte nestalo. Pýtala som sa na to aj skúsenej cukrárky a ona s touto smotanou nemá skúsenosť ale používa na šlahanie krémov len smotanu 33%. Tak neviem, či sa mi to zrazilo kvôli tomu. Použila som ju aj na prípravu ganage krému ako polevu na tortu vymiešanú s čokoládou na varenie. Smotana s čoko sa nezrazila a neboli tam ani hrudky.

Tvaroh som použila na tvarohový koláčik s kakaom, veľmi chutil celej rodine a bol jemný, chutný a šťavnatý. Pripravila som z neho aj šišky bez drožďia pečené v trúbe. Tie sa mi naopak zdali veľmi suché a také hutné pevné až tvrdé. Veľmi by som uvítala tvaroh aj taký úplne jemný bezlakto, do plniek koláčikov by bol isto lepší.

Doma mám vždy aj Rajo bezlakto maslo, s tým som veľmi spokojná, príjemná jemná chuť ľahko roztierateľné a super aj do plniek toriet. Použila som ho do pudingovej kakaovej plnky na tortu.

Osobne som s bezlakto výrobkami od Rajo veľmi spokojná. Uvítala by som isto viac druhov napríklad jogurtov, mliečne kaše ryžové, krupicové, kľudne aj dáku ľadovú kávu. Neskutočne veľa výrobkov je z mlieka, ktoré si človek s lakto into nemôže dopriať. Potešilo ma pridanie Acidka do vašej ponuky. Tam by bolo super zaradiť tiež rôzne príchute.

Som veľmi rada, že som mohla vyskúšať dané výrobky a ďakujem!

#test_rajo3

#recenzia

Čítaj celý článok
kacena85
19. feb 2015
HIT a bezlakto 353 fotiek
kacena85
10. aug 2013
Naše vozítka :slight_smile: 9 fotiek