Predĺženie rodičovského príspevku a škôlka

lalalaaa
11. dec 2017

Dobrý deň.
Prosím Vás dala som si predĺžiť rodičovsky príspevok.
Moje dieťa už malo 3 roky.
Posudkový lekár my to schválil. No toľko som čítala že neviem kde je čo pravda a tak sa Vás pýtam.
Dieťa chodí do škôlky ale býva často choré. Na koľko môže chodiť do škôlky na 4x hodiny či viac?
Čím je to niečím stanovené?
Ďakujem za každé info

janickacrazy
11. dec 2017

@lalalaaa Dieťa može chodiť do školky normálne na 8 hodín, pokiaľ teda máš predlžený RP zo zdravotných dovodov, čo asi máš, kedže si spomínala posudkového lekára.

evittam
11. dec 2017

@lalalaaa Pokial mas platený predĺžený RP a v rozhodnutí od UPSVaR máš uvedené,ze moze navštevovať skolku alebo teda ak tam nie je uvedene nejake obmedzenie tak skolku môže navštevovať aj na 8h.

maykaaa1122
11. dec 2017

pokiaľ máš predlžený RP zo zdravotných dovodov, čo asi máš, kedže si spomínala posudkového lekára - Dieťa može chodiť do školky normálne na 8 hodín

evittam
11. dec 2017

@maykaaa1122 Ano pokiaľ nema v posudku od UPSVaR napísané niečo ine.

evittam
11. dec 2017

....v rozhodnutí...

lalalaaa
autor
12. dec 2017

@evittam
@maykaaa1122
@janickacrazy
Ďakujem.
Čítala som to a je tam napísané že vyžaduje osobitnú starostlivosť.
No čítala som fóra. A že škôlky sa bránia tým že keď je matka na predĺženom rodičovskom a má dieťa viac ako 3 roky dieťa má chodiť do škôlky len na 4hodiny.
Tak ako škôlka zistí že ja mám predĺžený rodičovský príspevok a že my ho schválili.
To im niekto oznámi?
Pýtam sa preto lebo škôlka keď mu oznámi že na 4 hodiny môže chodiť a ja o tom vôbec nič neviem

janickacrazy
12. dec 2017

@lalalaaa Vobec nič im nehovor, oni to nemajú odkiaľ vedieť. Možeš dať normálne dieťa na 8 hodín do školky. Kedže si písala, že býva často choré, tak tým pádom bude aj tak viac doma ako v školke. Ja som bola blbá a povedala som, že som na predlženom, tak mi malého len na 4 hodiny zobrali, lebo nechcel v školke nič jesť.

lalalaaa
autor
12. dec 2017

@janickacrazy
No ale kontroly ti žiadne nechodili? A určite to nezistila že som na predĺženom?
Lebo nie že prídem o príspevok.
Lebo pred 2tyzdnami bol chorý celý týždeň a teraz znova. A konečne my to schválili a mám strach že na 4hodiny bude chodiť do škôlky? Aj tak už malo chodí tam

evittam
12. dec 2017

@lalalaaa Citaj s porozumením-zalezi len od toho co mas v posudku-rozhodnuti od UPSVaR .

janickacrazy
12. dec 2017

@lalalaaa No žiadna kontrola mi nechodila, ale keby aj prišla, ja som nemala čo skrývať. Dieťa može byť v školke normálne na celý den a pokiaľ viem žiadne kontroly nechodia, príspevok ti nezoberú, prečo by ti ho mali zobrať? Na 4 hodiny chodí dieťa do školky len vtedy, ked je žena na predlženom neplatenom rodičáku, čo nie je tvoj prípad. Vobec nemaj obavy.

jasminkadamianko
25. apr 2018

Cawte baby chcela som sa spitat ci sa mam odvovolat uz druhy krat do bratislavy alebo mam rovno napisat novu ziadost.. uz som zufala caste zapaly priedusiek, porucha imunity, astma ,poruchy spanku a poruchy spravania syn 4 roky ma uz druhy krat mi to zamietli .. bola by som rada ak by ste mi poradili ..s bratislavy mi prisli papire co som sa odvolavala ze posudok ma platny od novembra 2017 . A na uvpsvar mi to posudkova zase zamietla nechapem ci sa mam odvolat zase alebo rovno napisat novu ziadost . Dakujem

janickacrazy
25. apr 2018

@jasminkadamianko napíš novú žiadosť, skús doložiť nejaké nové správy od lekárov, ale je možné, že to nepomože, kamoška má dcérku s podobnými problémami a tiež im neschválili, ono veľa záleží aj od toho ako to lekár napíše do tej správy

jasminkadamianko
25. apr 2018

Dakuj3m pekne .. ale dost velka hlupost s bratislavy prislo po odvolani ze platne od novembra a ona to zase zamietne neviem komu ako to schvaluju ale niektore mamky pojdu a uz maju rovno do 6 rokov a dieta rovno do skolky .. no mame smolu tie mamky ktore ozaj nemozu pre zdravotny stav deti do prace

janickacrazy
25. apr 2018

@jasminkadamianko moja známa mala predlženú platenú len na alergiu na mlieko, dieťa v školke, ona doma pohodička, ale to bolo už dávnejšie, sa mi zdá, že to teraz nejako už sprísnili alebo čo

nikuska868
1. dec 2019

@lalalaaa dobrý večer. Prosím vás ako ste nakoniec po riešili? Ja mam tiež syna často chorého a predlzili mi platený rodičovský len teraz piatok mi došlo rozhodnutie. Malý začal od polovice novembra chodiť do škôlky. A v posudku mam tiež písané, že vyžaduje osobitnú starostlivosť. Tak neviem ako teraz s tou školkou. Či tam môže chodiť alebo co a či to treba škôlke oznamit.

claudi117
11. dec 2019

Dobrý deň.Dnes som dostala posudok, schválili dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav mojej dcérke. Má 4 a pol roka, je často chorá, ma zníženú imunitu. Posudkový lekár píše : Na doporučenie alergologa je dieťa nutné vylúčiť z predškolského zariadenia. Môže na 4hod do škôlky alebo vôbec?

evittam
11. dec 2019

@claudi117 Comu nerozumies na "dieta je nutne vylúčiť z predškolského zariadenia"?