Predĺženie rodičovskej a výpoveď. Čo ďalej?

diduska777
3. jún 2013

Ahojte maminky 🙂 Chcela by som poprosit o radu. Mam dcerku, v januari som ukoncila rodicovsku dovolenku /4.1./ a nastupila do zamestnania /8.1./, dcerka do skolky. Dostala som vsak vypoved dohodou koli nadbytocnost k 31.5 /v zmluve mam dohodnute jednomesacne odstupne/. Chcela som si dat predlzit rodicovsku dovolenku koli nepriaznivemu zdr. stavu, mam vyplnene vsetky papiere, cakam vsak na vysledky a tie bude mat dcerka az 16. 6. Viete mi poradit, co v takejto situacii robit? Som sama z dcerkou, byvame u mojich rodicov a chcela by som vediet, ci mam teraz narok z uradu prace na nejake percento z prijmu a na ako dlho, alebo mam podat ten navrh na predlzenu dovolenku, da sa to sucasne alebo mozem poberat iba jedno? Popr. mam narok ako slobodna mamicka momentalne bez prace na nejaky prispevok? Viem ze sa da predlzena dovolenka vybavit aj spatne, viete poradit kolko mesiacov spatne? Samozrejme si hladam novu pracu, kym si ju najdem chcela som vediet, na co mam od statu narok. Viete mi prosim poradit, co by bolo v mojej situacii najlepsie riesenie? Dakujem pekne 🙂