Predĺžený rodičák a práca

livila
13. jan 2018

Zo zdravotných dôvodov nášho synčeka mám predĺženú RD do jeho 6 rokov... čaká nás operácia a podľa toho ako dopadne sa rozhodne, či bude potrebný další zákrok alebo nie... okrem toho ja na seba poberám čiastočný invalidný dôchodok ( mám titánový bedrový kĺb) a naskytla sa mi práca v administratíve... môžem vôbec pracovať aj na pár hodín, kým je maly v skolke a nevezmú mi rodicak? Alebo na čo si dať pozor? DAKUJEM

9lf9
13. jan 2018

Mozes pracovat bez obmedzeni a RP nezoberu

luckarisko74
13. jan 2018

Mozes pracovat a zaroven poberat RP a maly moze byt v skolke

fidorka7
13. jan 2018

@livila môžeš ale malý by mal byť v škôlke max 4 hodiny.

veronikaszabova
13. jan 2018

@fidorka7 mas zle info. Pri neplatenom RP 4h, pri platenom RP aj cely den

fidorka7
13. jan 2018

@veronikaszabova jasne, neuvedomila som si to

nikushka1
13. jan 2018

mne na upsvar povedali ze ak chcem aby za mna platil stat odvody tak je to obmedzene na 4hodky ked za mna nebude platit stat tak to nie je obmedzene

evittam
14. jan 2018

@fidorka7 To plati pri neplatenej predlzenej RD.
@livila Môžeš pracovať pokial v rozhodnutí od UPSVaR nie je napísané inak.

evittam
14. jan 2018

@nikushka1 No len potom nemá neplatena RD ziaden vyznam-ked si budes odvody platit sama.😉

drobcek26l
15. jan 2018

Ako píšu baby mozes normálne pracovať aj drobcek normálne chodiť do skolky. Ja som to tiež tak mala.

livila
autor
15. jan 2018

@9lf9
@drobcek26l
@evittam

@veronikaszabova
@luckarisko74

Ok baby, dakujem krasne a treba na to upozornit buduceho zamestnavatela? Ci ako to funguje?

evittam
15. jan 2018

@livila Samozrejme.

drobcek26l
15. jan 2018

@livila nikomu som neoznamovala ze som na RD akurát sa na sociálnu poisťovňu musíš ísť odhlásiť z dôchodkového poistenia lebo ked si na RD platí ho za teba štát ale ak pracuješ aj popri RD bude sa ti odvádzať zo mzdy

evittam
15. jan 2018

@drobcek26l Ani zamestnavatelovi,ze mas predlzenu platenu RD?!

livila
autor
15. jan 2018

@evittam to by aj mna zaujimalo....

dadkav
15. jan 2018

@livila ja som tiez zamestnana, ci je potrebné to zamestnávateľovi hlasit neviem, ale ja som im to povedala, nevidim dovod to utajit

drobcek26l
15. jan 2018

@livila
@evittam tak pôvodnému zamestnávateľovi samozrejme ano, veď on mi drží počas RD pracovne miesto, takte tomu samozrejme treba dat vediet ze bude RD dlhšia. Ale budúceho zamestnávateľa u ktorého chce robiť popri RD to nemusí zaujímať