Predĺžený rodičovský a práca na plný úväzok

brinkley
27. okt 2015

Ahojte,dcera bude mat tri roky,zobrali ju skor do skolky,ale odmieta jest.ledva vypije pohar vody.Uz to trva dva mesiace.Ja by som mala nastupit do prace na plny uvazok,ale chcela by som poziadat o predlzeny rodicak,lebo malu by som davala do skolky iba na 4 hodiny kym by sa rozhodla jedavat a plne si zvykla.Co potrebujem aby mi to schvalili a ako by to bolo potom u zamestnavatela?On by mi platil odvody alebo stat?Dakujem za vsetky rady.

moni244
27. okt 2015

@brinkley nato, aby ti schvalili predlzeny plateny rodicak, potrebujes mat posudok od odborneho lekara, najlepsie od viacerych, dieta musi mat nejaku diagnozu, co zabranuje chodeniu do skolky, nielen to, ze nechce jest, to by bolo kopec deti a matiek doma

brinkley
autor
27. okt 2015

Ja ju nechcem nechat doma,ja iba potrebujem aby mala dlhsi adaptacny proces,takze ju do skolky chcem davat iba na 4 hodiny dovtedy pokial bude treba ale kedze bude mat tri roky,musim nastupit do prace,ale len na pol dna

moni244
27. okt 2015

@brinkley tak na to sa predlzeny rodicak nevztahuje 😀 ako fakt na adaptaciu do skolky predlzovat rodicak? Nestacili ti tri roky?

brinkley
autor
27. okt 2015

No asi nestacili.

siska53
27. okt 2015

@brinkley na to trebz urcite vaznejsiu diagnozu,nie zla adaptacia.
Moja tiez neje,nepije, je len trochu,ak ju krmia,teraz po 2tyzdnovej chorobe nechce ani ked ju krmia.
V sukromnej,kam chodila od dovrsenia 3.r.sa zas naschval pocikavala. Po 2m.pauze zacaal do statnej a tam robi zas toto..

Maly sice jedol a pil,ale zas tam vracaval a revaval,co ich rusilo. No vydrzali sme, po zimnych prazdninach sa to zlomilo a uz chodil a chodi rad,bez problemov.
Bola som doma este s malou,ale na obed som ho bravala len v pripade lekara. Inak siel az o 15tej,ked sa vyspinkal a napapal,prisli sme ponho.

Ak by davali predlzeny rodicak kvoli tazsej adaptacii,tak to by asi museli dat hadam kazdemu druhemu dietatu.

brinkley
autor
27. okt 2015

Uz som si to zistila,treba posudok od psychiatra.Dakujem.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moni244
27. okt 2015

@brinkley tak naco si zalozila temu, ked si si to nasla sama? Len nie vzdy staci len jeden posudok

moni244
27. okt 2015

@fidka79 sa najdu taketo expertky, co si myslia, ze stafi vymyslena diagnoza a bude zarabat a potom na to doplacaju tie, co to naozaj potrebuju

brinkley
autor
27. okt 2015

@fidka79 Valaj sunky kde chces a kedy chces.to ma absolutne nezaujima,usla ti pointa mojej otazky a problemu.

mircalla
27. okt 2015

@moni244 @fidka79 nad takymi sa mi tiez rozum zastavuje...a je ich dost:((

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moni244
27. okt 2015

@mircalla ako chapes? Kvoli adaptacii si davat predlzeny rodicak? Uz som tu citala vselico, ale toto je druhy top dna

brinkley
autor
27. okt 2015

jaaj vy expertky.Co vy viete v akej som ja situacii a co potrebujem.Ci nie som sama na 5 deti a ci deti nemaju co do ust a ci mame kde byvat a ci nahodou nemam inu moznost ako chodit do dvoch robot aby som uzivila deti?Vy expertky

siska53
27. okt 2015

@brinkley no vsak vaznejsia diagnoza. To,ze neje,nepije,nemusi este znamenat,ze je to vyslovene na nejaku psych.diagnozu.
My sme s nasim boli,ked chodil do sukromnej,tiez tam revaval,odmietal sa zapajat do cinnosti. Psychologicka nam povedala,ze ak sme ho uz z tzj skolky zobrali,tak nech ho nedavame hned(to bol december),ale az teda od dalsieho skolskeho roka a uznala ho za "skolkyschopneho", bez diagnozy na odklad. Kedze som bola na RD s malou,ostal doma.az kym sa nedostal od septembra do statnej,kde sa po 3m.prisposobil.
Takze ani navsteva psychologicky este nezaruci,ze bude diagnoza na predlzeny rodicak. Ten som ja sice nepotrebovala,len nas zaujimalo,preco sa tak sprava ci nie je pripraveny na kolektiv alebo co. Ale kebyze to ziadam,tak mi ho neda,lebo nebol dovod.

moni244
27. okt 2015

@brinkley jasne, ty urcite, len dalsia spekulantka, co chce mat dieta v skolke a doma sediet a brat predlzeny rodicak

mircalla
27. okt 2015

@brinkley neviem v akej si situacii - ale ak si bola 3 roky doma a bola by si na tom financne zle. to by si bola nutena zarabat davno....a nie 3 roky doma, to je dost luxus....
Spekulantky neznasam - naozaj na ukor tych, co to potrebuju. hnus

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brinkley
autor
27. okt 2015

@siska53 toto ma zaujimalo,ze ci je take nieco,ze by mala nebola psychicky schopna,vyspela na skolku,podlozit to odbornikom a potom sa ja musim zariadit aj uradne,ak by fakt nebola schopna plneho dna v skolke.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brinkley
autor
27. okt 2015

@fidka79 niekedy nemozes za to,ked zomrie otec deti....si predstav

moni244
27. okt 2015

@fidka79 no vidis,ako si to vie zariadit

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mircalla
27. okt 2015

@brinkley tieto narychlo vymyslene dalsie dovody ti tu nik neuveri...ja teda urcite nie - ani tych 5 deti a ani toho manzela....
ale vsak ano - kludne si podplat odbornika - a mas to.....super, kam to spejeme

brinkley
autor
27. okt 2015

@fidka79 ty si ocividne mudrejsia,ked myslis vopred na to,ze ta postihne tragedia.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moni244
27. okt 2015

@fidka79 ale prosim ta, hadam jej to nezozeries, sa tu robi niecim inym, len aby nevyzerala ako spekulantka

siska53
27. okt 2015

@brinkley a ako to vidia ucitelky? Ono ta adaptacia trva dakedy dlhsie (ako u nas), zas vies,ked ju das teraz na pol dna,nasledne po nejakej dobe na cely den,zas moze nastat problem.
A ak je schvaleny predlzeny plateny,tak mala moze ist do skolky aj na cely den,ty zas pracovat aj na plny uvazok. Mam dve zname,co to tak maju,ale tam boli diagnozy typu zla imunita,casta chorobnost este z cias,ked do kolektivu nechodili.

Zial,ono je to tak,mnohe si za schvalenie zaplatia,tie,ktore to naozaj potrebuju,maju smolu.. Potom sa zazera krivo na vsetky,ktore su na predlzenom...