Prídavky na dieťa vo Švajčiarsku

mpmhmp
6. jún 2019

Dobrý deň, prosím Vás kto je zbehly v tejto téme? Bývalý priateľ pracuje vo Švajčiarsku a pred dvoma rokmi si dal žiadosť na prídavky na dieťa doteraz nič neprišlo... tvrdí mi, že to tam strašne dlho trvá ale dva roky je už asi dosť dlho. V Nemecku tiež nemal snahu to riešiť ale odtiaľ sa mi aspoň úradníci sami ozvali a riešili to so mnou a vyplatili mi to spätne. Vie niekto či môžem nejako zistiť či ma klame?alebo či je možnosť aby som to nejako sama vybavila?

mk22
6. jún 2019

Ano trva to dlho..ma uz vsetko odovzdane? Rodny list potvrdeny a prelozeny tiez tvoje prehlasenie kolko beres pridsvky tu na slovensku. Nam to aj 3x vratili pre blbiny neponahlaju sa.
Doplatili aj spatne.
Sama neviem ci nieco vybavis ved poxiadal.on a poberat ich bude on.
Ty cakas ze kazdy mesiac ti ich bude posielst?

mpmhmp
autor
6. jún 2019

@mk22 všetko sme už dávno dali potvrdiť a číslo účtu dal moje nie jeho. Len každý mi tvrdí že to mali max. do 7 mesiacov vybavené

galioska
6. jún 2019

@mpmhmp nič nevybavil, poprípade si peniaze necháva, už po 3 mesiacoch si mala riešiť, aj to je dlho, zhruba mesiac sa na to čaká...

mk22
6. jún 2019

@mpmhmp moj muz bol vo svajciarsku a teda trvalo to urcite 9m kym to schvalili a spatne vyplatili bolo to nekonecne a 3x bolo treba niecl doplnit.

lubina
6. jún 2019

@mpmhmp podla koordinacnych nariadeni EU ( a su platne aj vo Svajciarsku) by urady mali spolupracovat na tom, aby tie davky dostaval ten, kto sa v skutocnosti o dieta stara...ak chces napis mi spravu

motylka81
12. dec 2021

Ahojte. Prosím poberá z Vás niekto momentálne prídavky na deti zo Švajčiarska?